Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
fabec122
Příspěvky: 1552
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od fabec122 »

Aby byli dabingy ve světě SW konzistentní, tak by se ale museli nadabovat znovu skoro všechny filmy a seriály. Vesměs všechny opakující se postavy už mají dnes nejméně dva aktivní dabéry.
Jestli se nemýlím, tak jediný držák je Filip Švarc na droidech 8-) :D

Problémy nastali už u dabingu epizod I-III, kdy tenkrát tvůrci ignorovali aktivní dabingy z epizod IV-VI, a to si myslím, že jim spadl kámen ze srdce, že má Dooku v III jen pár vět na začátku.
bondicek98
Příspěvky: 220
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od bondicek98 »

Pánové, pokud chcete mít pořádek v dabingu, to byste museli předabovat úplně všechno. Pan Plachý nás už bohužel opustil, takže by ho musel někdo nahradit.

Mě dabing přijde v pohodě, Obi-wan mi nevadí, přece Saša Rašilov ho daboval i v animovaném filmu, ale ta Ashoka, ta je přestřel, nevím jak to bude znít ale obávám se že bude znít jako malé děcko, pan Knop daboval Yodu jen v 6 sérii CW a 2 sérii rebelů, takže jsem rád že pan Kalva je zpět. Za Maula jsem rád že je pan Dvořák zpět, nic proti panu Holému ale není na něj dobrej :(

Jinak mě celkem naštvalo přeobsazení Cad Bana ve Vadné várce, to si mohli ohlídat.
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Tomasak »

Spíše by mě zajímalo, jestli 1. série na Disney+ bude celá v druhém dabingu, nebo to bude mišmaš jako na HBO go
bondicek98
Příspěvky: 220
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od bondicek98 »

KOMZA píše:Fajn, překvapení... Na Disney+ je první série s prvním dabingem, to jsem jaksi nečekala. Tím pádem je v tom najednou ještě větší zmatek.
Tady máte odpověd ;)
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Tomasak »

Díky, v tom množství příspěvků jsem to přehlédl. :D

Ti v tom mají teda slušní bordel, ale tak asi stále lepší celá série v prvním dabingu než některé epizody s 1. některé s 2.
D.Paulus
Příspěvky: 21
Registrován: 10 zář 2017 23:07

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od D.Paulus »

bondicek98 píše:ale ta Ashoka, ta je přestřel


Ahsoka se musela přeobsadit už před dvěma roky protože se dabing na 1. - 5. řadu v SDI a posléze i na 7. řadu ve Virtualu dělal v době, kdy Anežka Pohorská nedabovala. Je to škoda, protože co jsem pochopil, tak teď už zase dabuje, ale myslím, že Sára Nygrýnová je více než adekvátní náhrada a zní to opravdu dobře.
bondicek98 píše:Jinak mě celkem naštvalo přeobsazení Cad Bana ve Vadné várce, to si mohli ohlídat.
Miloš Vávra nemohl ze zdravotních důvodů. A nebylo to přeobsazení. Jakub Saic daboval Banea v první řadě (v 1. dabingu). Není to ideální a také mám na Baneovi radši pana Vávru, ale dopadlo to, jak to dopadlo.
D.Paulus
Příspěvky: 21
Registrován: 10 zář 2017 23:07

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od D.Paulus »

KOMZA píše:S těmi klony se však budu smiřovat dlouho, docela by mě zajímalo, kdo s tímto obsazením přišel a zda se jako první dělalo TWC nebo TBB.
První se dělalo TCW, s tím, že se obsazovalo se zřetelem na spin-off TBB. Nebylo únosné, aby Jan Šťastný, přestože je to extrémně zdatný herec, daboval téměř všechny hlavní role a většinu dialogů tak vlastně mluvil sám se sebou s tím, že by si musel pamatovat to, jak má která postava konzistentně mluvit a navíc ještě dostatečně měnit hlas, aby od sebe šlo postavy odlišit. Dee Bradley Baker to v originále dělá, ale ten člověk je neopakovatelná legenda. Takže se u členů Vadné várky přišlo s kanonickým vysvětlením, že kromě jiné podoby mohou mít i jiný hlas (samozřejmě kromě Echa, který je běžný klon, proto dabuje Jan Šťastný). A jen tak na okraj, to o rozdílných hlasech na základě nějaké genetické modifikace nezaznělo ve Star Wars poprvé. Rozdílné hlasy měli i "předchůdci" Vadné várky z jednotky Delta ve hře Star Wars: Republic Commando. ;)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od oberon »

No troufnul bych si říct, že to o čem tady mluvíš ani není úkol herce, ale režiséra. Ten by měl spolu s produkční(m), eventuálně s dalším člověkem, který by připravoval podklady, natáčení naplánovat tak, aby se každá role (v tomhle případě každý z klonů) točil postupně. Přirovnal bych to k tomu, jak Aleš Procházka v pořadu "V českém znění" popisoval natáčení novějších dílů Twin Peaks. Dále by měl taky režisér herce vést tak, aby jeho poloha odpovídala postavě a když by odbočil, nasměrovat ho zase zpátky. Tímhle netvrdím, že bych chtěl, aby Janu Štatnému z toho všeho přeskočilo, ale vzhledem k tomu, že nebyl problém aby natočil několik sérií tCW krátce po sobě, se mi to tak úplně nereálné nezdá. Hlavně když vezmu v potaz to, že v originále IMHO Baker ty klony taky dělá tak, že je dobře poznat, jak se za všemi z Várky skrývá jeho hlas. Když pak Lovce, který ze všech z Várky vypadá nejvíc jak nějaká animovaná verze Banderase mluví Suchařípa, tak to naštve. Navíc bych počítal, že alespoň u všech ostatních klonů Šťasný zůstane, ale ejhle. Pustil jsem si první díl Várky a hned prvního klona, který se tam objevil, dělá někdo jiný.

Abych pravdu řekl, tak v posledních pár měsících to je v rámci SW tvorby opravdu výživný a nikdo se pak nemůže divit, že už se ozývá čím dál víc fanoušků se stížnostmi. Začalo to tímhle zabitím celé podstaty klonů u Várky, následovalo přeobsazením Morrisona, pokračovalo naprosto zbytečným přeobsazením Luka a včera vyvrcholilo přeobsazením Vadera. Důvody za tím můžou mít schované jakékoliv, ale v celkovém měřítku je toho požehnaně.
D.Paulus
Příspěvky: 21
Registrován: 10 zář 2017 23:07

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od D.Paulus »

Pokud je tam někdo jiný (nevšiml jsem si, viděl jsem jen jednou), tak je to určitě neúmyslná chyba. Záměrem opravdu bylo, že ty normální, stejné klony dělá vždycky Jan Šťastný.

No, zabití celé podstaty klonů je trochu silný výraz... Vadná várka nejsou normální kloni. O tom to celé je. Nevím, proč když je fyzická podoba úplně jiná, nemohl být jiný i hlas (a realisticky vzato by nejspíš i byl). Kanonicky je to to takzvaný neidentický klon neboli odvržek (strand-cast - zmíněn i v Mandalorianovi), který byl i Reyin otec/Palpatinův "syn" v Epizodě IX. To, že jsou na tom jiní dabéři, je jen mírné posunutí konceptu, které má navíc precedens. A v neposlední řadě to tak schválil Lucasfilm.
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 85
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od xXx Star »

Co jsem se díval na Disney+, tak v tom mají velký zmatek, hlavně u 1. série, u většiny dílů je 1. dabing, u některých 2. a u některých chybí. U některých dílů má dabing dokonce opožděný zvuk. U čtvrté série mají u pár dílů jinak převedené FPS (postavy mají hlubší hlasy).
Odpovědět

Zpět na „Seriály“