2010 - Divácká cena Dabingfora

Za co by se měla divácká cena udělovat?

Pouze za nejlepší dabing (filmu i seriálu)
23
22%
Pouze za nejlepší herecký výkon (ženský i mužský)
15
15%
Obě možnosti s tím, že u vítěze kategorie nerozhoduje
65
63%
 
Celkem hlasů: 103

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

2010 - Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Markus »

Vážení přátelé. Možná jste si již někdy říkali, že by se vedle zaběhnutých cen Františka Filipovského, mohla udělovat i cena divácká. Cena, o které by nerozhodovala žádná komise odborníků, ale běžní diváci, kterými jsme my všichni. Tato příležitost právě nadešla. Již letos, když bude dostatečný zájem z Vaši strany, se při příležitosti předávání cen FF, předá právě toto divácké ocenění. Nejdříve je však potřeba rozhodnout, jakou bude mít podobu. A jelikož se jedná o věc veřejnou, rozhodli jsme se to probrat právě se všemi uživateli.

Možných kategorií je několik. Nejdříve samozřejmě přijdou na mysl Nejlepší dabing filmu, seriálu a nejlepší mužský a ženský herecký výkon. Ale cena bude jen jedna a je na Vás, jakým způsobem bude brána. Proto zakládám tuto anketu, kde jsme po úvaze nechali tyto možnosti.

Nejlepší dabing (filmu i seriálu)
Nejlepší herecký výkon (ženský i mužský)
Obě možnosti - Hlasovat se bude pro obojí a cenu dostane jednoduše vítěz, ať už to bude jakákoliv kategorie

Uvědomte si, že toto je jedinečná příležitost, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek kvalitního českého dabingu. Prosím, hlasujte...

P.S. Klidně se můžete rozepsat a nadhodit nějaké své nápady, nasloucháme... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1874
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Manche »

A zase jde o dabing ze stejného časového období, jako u ceny FF?
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od James55 »

Jj bude to omezené na ten duben 2009 - březen 2010. Ale je to ještě předčasné, teprve se rozhoduje, o co se bude hlasovat
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Angus MacGyver »

Takže pokud to správně chápu - kategorie, o kterých se hlasuje, jsou pouze pomocné, protože "Cena Dabingfora" půjde jednomu oceněnému a to sice tomu, kdo dostane nejvíce "preferenčních" hlasů...

Navrhuju JEDNU 4. kategorii s možnou podkategorizací... (uvádím i orientační názvy a ocenění, aby bylo jasno)

Název kategorie "Výjimečný dabingový počin" - ZA NĚCO...

1) Za výrazné ztvárnění postavy - Jiří Samek za dabing Dona S. Davise v seriálu Hvězdná Brána
2) In Memoriam - Přemysl Přychystal za dabing Roberta Picarda v seriálu Star Trek Voyager
3) Dialogy a/nebo režie českého znění - např. Olga Walló
4) ...
5) ...
Dimik
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2010 13:42

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Dimik »

Rozhodne varianta 2.

Divaky nemuzete nechat hlasovat pro film/serial, protoze by kazdy zvolil svuj oblibeny titul bez ohledu na kvalitu dabingu. Naopak - pokud bude muset specifikovat roli a predstavitele, uz to znaci, ze o danem vykonu alespon lehce uvazoval.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Markus »

Určitě kus pravdy máš, ale na druhou stranu, já bych diváky zase tak krutě nepodceňoval. Každou chvíli se objeví nějaký megahit, u kterého na dabing všichni nadávají a přitom je ten film šíleně populární. (Iron Man, Transformers, Archa pravdy atd.) Určitě budou případy, kdy někdo bude hlasovat pro svůj oblíbený film. Ale určitě budou i případy, kdy někdo bude hlasovat pro svého oblíbeného dabéra či dabérku... Tomu se při diváckých a vlastně i jakýchkoliv jiných cenách, dá vyhnout jen stěží.
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Joe Black »

Sice jsem zvolil druhou možnost, ale souhlasím prakticky i s množností č. 3.
Uživatelský avatar
Spike
Příspěvky: 14
Registrován: 08 bře 2010 12:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Spike »

Já si myslím že by se to mělo rozdělit i na "nejlepší dabing - Film, Nejlepší dabing - seriál a rozdělil bych i mužský a ženský herecký výkon do samostatných kategorií a taky bych udělal kategorii za nejhorší dabing! Protože když to bude spojené tak se bude řada lidí rozhodovat dost obtížně a nakonec to muže vyhrát někdo kdo by to normálně nevyhrál.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Markus »

Ano, to je výtečný nápad a ještě uděláme cenu za nejlepší zvuk, překlad, režii... ;) Tak by to bylo ideální. Ale dostali jsme příležitost předat jednu cenu a dle hlasování je jasné, že většina uživatelů si přeje mít zahrnuté veškeré kategorie do jednoho hlasování...

Jinak cena za nejhorší dabing? Nevím, nikdy jsem nebyl příznivcem anticen. Nelíbí se mi Zlaté maliny a nelíbilo by se mi asi ani toto... Ale to je jen můj názor...
Obrázek
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Opsha »

Já jsem naopak velký příznivec anticen a rozhodně bych byl pro udělování Zlatého Helmuta. JInak určitě Herec/Herečka, omezí se tak střílení naslepo..
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Zamčeno

Zpět na „Divácká cena Dabingfora“