Strašák / Scarecrow

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

VHS
Příspěvky: 19
Registrován: 10 led 2010 00:44

Strašák / Scarecrow

Příspěvek od VHS »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING Prima
V českém znění: Petr Pelzer - Gene Hackman (Max Millan), Jiří Prager - Al Pacino (Francis Lionel 'Lion' Delbuchi), Jana Andresíková, Michaela Kuklová, Marcel Vašinka, Radka Malá, Bohuslav Kalva, Eva Hrušková, Jaroslava Obermaierová, Vojtěch Rohlíček, Jiří Pomeje a další

2. DABING Nova
V českém znění: Jaromír Meduna - Gene Hackman (Max Millan), Jiří Prager - Al Pacino (Francis Lionel 'Lion' Delbuchi), Radka Stupková, Regina Řandová, Rozita Erbanová, Ernesto Čekan, Marcela Kyselová, Jakub Wehrenberg, Petr Gelnar, Jan Škvor, Robin Kameníček, René Přibil, Kamila Kameníčková, Jaroslava Pokorná

Překlad: Jiří Kubička
Zvuk: Alexandr Vrbata
Produkce: Ivana Prejdová, Michaela Limbergová
Úprava a režie: Marek Tomažič
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2001

3. DABING ČT
V českém znění: Jaromír Meduna - Gene Hackman (Max Millan), David Novotný - Al Pacino (Francis Lionel 'Lion' Delbuchi), Kamila Špráchalová, René Slováčková, Pavel Vondra, Regina Řandová, Ivana Milbachová, Svatopluk Schuller a další

Překlad: Pavel Medek
Dramaturgie: Michael Málek
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Mistr zvuku: Josef Kušnír
Asistenka režie: Hana Zapletalová
Vedoucí produkce: Miroslava Herynková
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie českého znění: Mikuláš Pánek
Vyrobila: Česká televize 2011
Naposledy upravil(a) VHS dne 17 dub 2012 17:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1695
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od anderson »

Film vysiel aj na VHS, ale dopatrat tento dabing bude asi fuška.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od Stanley Roe »

3. DABING ČT

Jaromír Meduna, David Novotný, Kamila Špráchalová, René Slováčková, Pavel Vondra, Regina Řandová, Ivana Milbachová, Svatopluk Schuller a další

Překlad: Pavel Medek
Dramaturgie: Michael Málek
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Mistr zvuku: Josef Kušnír
Asistenka režie: Hana Zapletalová
Vedoucí produkce: Miroslava Herynková
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie českého znění: Mikuláš Pánek

Vyrobila Česká televize 2011

Mno zbytečný dabing ... :-(
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od salgado »

Zase David Novotný. Já souhlasím s tím, že je dobrý herec, snaživý fotbalista, ale proč jej pořád cpou do dabingu a navíc ještě k Al Pacinovi?
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od Stanley Roe »

Už i tvůrci dabingu v ČT se nějaký ten čas neřídí citem pro výběr dabingových herců, ale klientelismem .. dobrá volba z poslední doby pro Al Pacina byl J. Dvořák v dabingu Primy pro Autor! Autor! .. ale v dnešním konkurenčním prostředí boje TV stanic už jim nejde o pohodlí naše, ale jejich.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od salgado »

DAN K. píše:co je to za blaboly o klientelismu? tohle je presne jeden z tech prispevku, kde tady vnucujou lidi neznaly pomeru svoje rozumy na zaklade jejichz predcteni si pak lidi pracujici v dabingu mysli, ze dabingforum je banda idiotua a nelze se jim moc divit... ja si myslim, ze za tim obsazenim je spise snaha dodrzet drive pouzity hlas a potesit tim divaky, ze hlas nebyl asi moc vohodne vybran je vec druha a jinak vyborni reziseri s dobrym okem pro obsazeni pak patrne musi dodrzovat neprilis povedena spojeni svych experimentujicich kolegu, je to jen moje spekulace, ale bude blizko pravde... nejakej klientelismus je uplne absurdni myslenka :roll:
Tak úplně nechápu, koho tím obsazením Davida Novotného chtěli režiséři potěšit. Myslím, že už poněkolikáté byl nevhodně obsazen, takže bych to spíše viděl tak, že těm dabingovým režisérům na nějakém divákovi nezáleží. Bohužel.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od DAN K. »

napisu to srozumitelneji, ten kdo ti dava praci, zadavatel. produkcni stab ti urci koho mas obsadit na zaklade prvniho obsazeniv jinem filmu, ktery jsi ty nereziroval, kdy mel reziser volnou ruku, chteji aby jim herce daboval stale stejny daber, protoze divakum vadi, kdyz je to pokazde nekdo jiny, ty jako reziser o tom vubec nerozhodujes s kym to budes tocit, nemas moznost toto narizeni odmitnout, pokud nechces prijit o praci, takze to dodrzis, j e to obecny a celekm pochopitelny postupe prace, v principu je spravny, aby se ddodrzovaly stala spojeni, ale holt to nepocita s tim, ze by nejake obsazeni mohlo byt krajne nevhodne..
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od bloom »

Já chápu, že David Novotný nemusí sedět na McQueena nebo Belmonda, ale jako Al Pacino mi přijde celkem ok (i když mi také Jiří Dvořák přišel lepší), nedávno jsem koukal na dabing Novy a Jiří Prager mi tam tedy přišel hlasově trochu starý.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od Stanley Roe »

Aha a pak to tedy není protěžování nějakého hlasu navzdory tomu, že se k originální verzi nehodí? Nazvi si to třeba vhodnějším výrazem, ale to, co si popsal je založeno na shodném principu. Za a) už ho daboval a za b) je etablován v ČT. Minimálně v seriálech a v inscenacích .. Neobviňuji konkrétní tvůrce dabingů, ale systém. Dabing byl na houby a je zbytečné to dále rozebírat. Už jsem tu četl hodně příspěvků, abych věděl, že se na tom nedá nic změnit. :!:

to bloom: nechci se do tebe člověče opírat, ale Al Pacino má svůj zabarvený hlubší hlas a proto se Novotný absolutně nehodí jako česká alternativa. :!:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Strašák / Scarecrow

Příspěvek od Ištván87 »

Je fakt, že se David Novotný na Ala Pacina hlasově nehodí, ale v Serpicovi ho dával celkem slušně... Tam Al na někoho pořád řval a David nezůstával pozadu... Z herců, které na ČT dabuje mi u Ala přišel nejlepší...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“