Joker: Folie à Deux (2024)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 87
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od xXx Star »

Opravdu by měla 38letou herečku dabovat o 14 let starší dabérka? Ve výsledku by mě nepřekvapilo, kdyby byla dodržena Martina Šťastná z DCEU, vzhledem k tomu, že už někdy dabovala Lady Gaga, a Joker má taky dodržený hlas. Ale myslím si, že by se daly najít i lepší a mladší dabérky, které mají hrubý hlas. Napadají mě Týna Průchová, Eva Hacurová nebo Petra Horváthová.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9390
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od filip »

TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od dabing fans »

xXx Star píše: 17 dub 2024 07:47 Opravdu by měla 38letou herečku dabovat o 14 let starší dabérka?
Já bych v tom žádný problém neviděl. Na věku ve většině případech až tak nezáleží, ale záleží hlavně na hlase. Vzpomeňme si třeba na film Oppenheimer konkrétně spojení Emily Blunt a Simona Postlerová, tam je ten věkový rozdíl 19 let a i tak to bylo naprosto v pohodě. Jen tak pro zajímavost, když Tamara Kotrbová dabovala herečku Gemmu Arterton ve filmu Vita a Virginia, tak ten rozdíl tam je stejný jako u Lady Gaga a Tamara Kotrbová tam byla fenomenální. Jinak já osobně bych Martinu Šťastnou určitě neobsazoval, protože je to jiná Harley Quinn, tak ať se to alespoň v tomto nějak oddělí. Moc by mě potěšilo, kdyby se podařilo sehnat Tamaru Kotrbovou a tvůrci by mi tím udělali neskutečnou radost. Mrzí mě, že v dabingu není moc slyšet, snad se to do budoucna změní. Mimochodem jsem moc rád, že jsme se shodli s Filipem na spojení Steve Coogan a David Prachař. :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2656
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od KOMZA »

dabing fans píše: 17 dub 2024 15:11 Vzpomeňme si třeba na film Oppenheimer konkrétně spojení Emily Blunt a Simona Postlerová, tam je ten věkový rozdíl 19 let a i tak to bylo naprosto v pohodě.
To bych se dost hádala, že to bylo v pohodě. Bylo to možná snesitelné, ale rozhodně to nebylo dobré spojení a "v pohodě".
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Já jsem teda Oppenheimera viděl už několikrát a na to spojení jsem si naprosto zvyknul a žádný problém s tím nemám. Ale to je u každého individuální, to se nedá nic dělat, že někomu to prostě nesedne. Ale jak říkám, za mě tento konkrétní příklad byl bez problému.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od Brocc »

Specifická role ve specifickém filmu.
DCernoch
Příspěvky: 79
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od DCernoch »

dabing fans píše: 17 dub 2024 15:11 Jinak já osobně bych Martinu Šťastnou určitě neobsazoval, protože je to jiná Harley Quinn, tak ať se to alespoň v tomto nějak oddělí.
To je dost špatný argument, Pavel Tesař už byl taky v době natočení prvního dílu jiný Joker a stejně ho daboval i tady, a to ani do té doby nikdy nedaboval Phoenixe, oproti tomu Šťastná už dabovala jak Lady Gaga tak Harley Quinn takže myslím že je to rozhodně jedna z těch lepších a hlavně pravděpodobnějších voleb.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Tak na to máme hold odlišné názory. Pavla Tesaře bych tam já osobně nechal, když už ho tedy daboval v prvním filmu a už jsem si na něj zvykl, ale určitě mi přijde naprosto zbytečné se za každou cenu snažit dodržet spojení ze Snyderových filmů, když ty už žádnou budoucnost mít nebudou. Proto bych na Harley Quinn dal paní Kotrbovou, kterou jsem zde navrhoval. Vždyť se jedná o filmy, které si jdou vlastní cestou jak Joker s Phoenixem, tak Batman s Pattinsonem, ano postavy jsou stejné, ale ty světy ve kterých se tyto filmy odehrávají jsou jiné od Snyderových filmů. Přece na Batmana Pattinsona taky neobsadili stejného dabéra jako ze Snyderových filmů. U tohoto Jokera se to prostě stalo, že je to stejný dabér, ale u ostatních postav bych nechtěl, aby k tomu ještě docházelo.
DCernoch
Příspěvky: 79
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: Joker: Folie à Deux (2024)

Příspěvek od DCernoch »

No tak jasné že tady už Pavel Tesař zůstat musí ale já jsem mluvil o jeho obsazení v prvním filmu, že už v té době daboval Jokera v DCEU, proto si asi řekli že ho obsadí i tady. A co se Batmana týče tak tam jim asi bylo jasné že dodržovat obsazení z DCEU by byla blbost už jenom kvůli věkovému rozdílu mezi Pattinsonem a Lukášem Hlavicou který je 21 let, což nehrozilo u Jokera a nehrozí to ani tady u Harley kdyby byla i tady obsazená Martina Šťastná.
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“