Deadpool & Wolverine (2024)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Darth Vader »

Jsou z kola venku jakým způsobem?
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Brocc »

Oba dabovali vcelku výrazné role už dřív. U Hobita se taky křičelo, že Saša Rašilov nemůže Bilba dabovat například a podobně u dalších značek. Tak by to mělo platit i tady.
Kubajs86cz
Příspěvky: 89
Registrován: 01 kvě 2021 14:49

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Kubajs86cz »

Já si upřímně teda myslím co se týče Zdeňka Mahdala tak to že jeho hlas v MCU byl jen u agenta Coulsona a ten už je nějaký pátek pod drnem a když vezmu vpotaz, že u profesora X byl dabing dodržen v podání pana Soukupa z Foxových Xmenu a ještě hlas Beasta v Marvels tak nevidím žádný problém v tom že by Mahdal nemohl dělat Wolverina páč jde vidět že Disney si toto hlídá a k samotnému Deadpoolovi tak upřímně i ten Bouček by mi vůbec nevadil, ale změně např. k panu Rašilovi bych se vůbec nebránil ;)
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Darth Vader »

U Zdeňka Mahdala mi to přijde menší zlo než u Libora Boučka. Přecejen berme, že klasický divák, který nějak moc neřeší dabing, tak asi nepozná, že někdy cca před deseti leti pan Mahdal v MCU daboval, a ještě k tomu vedlejší postavu. Co se týče Libora Boučka, tak ten nechal v dabingu MCU nesmazatelnou stopu v podobě Kapitána Ameriky, kterého namluvil napříč několika filmy a to i laik pozná, že má stále stejný hlas. A kdyby byl teďka obsazen jako Deadpool, tak sice pěkný, byl by dodržen, ale zase za jakou cenu. Diváky by to jistě mátlo, že někdo kdo mluvil Ameriku najednou mluví Poola. Navíc se stačí podívat do diskusí zde na fóru, že hodně lidí odsoudilo volbu pana Boučka na Deadpoola. Takže zde by přeobsazení přišlo vhod. Ale u Wolverina to ani nemůžeš myslet vážně. Vždyť pan Mahdal dělá Logana bezmála 20 let. 20 let, kdy na něm lidi poslouchali hlas pana Mahdala, který se některým jistě vryl pod kůži. Navíc to má být podle všechno Jacksonův poslední film Marvel film, tak proč to na jeho rozlučkovou jízdu měnit..
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Brocc »

Tak v první řadě si myslím, že "Jacksona" to nechá v klidu spát. Ale jako musím říct, že za takový kličky jaký předvádíš by se nemusel stydět ani Tomba. Tady bereme ohled na normálního diváka, protože se nám to hodí, tady se nám nehodí, tak ho brát nebudeme. Tady ta spjatost platí, tady ne, protože fouká severozápadní vítr.

Jen pro info, proti spojemí HJ - ZM jsou hlasy už od začátku, to jako není záležitost posledního filmu. Už před patnácti nebo kolika lety se to tu řešilo. Zase to nebudeme stavět na úroveň spojení jako Ford - Štěpnička a podobně. Trošku soudnosti.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Darth Vader »

Jistěže to nelze stavět a porovnávat se spojeními, které jsou zavedené třeba 40 let, ale těch cca 20 je taky dost a některým se to prostě líbí. Mě by zajímalo, kdo by podle tebe měl teda toho Jackamana mluvit, když je pro tebe Zdeněk Mahdal tak strašně špatné spojení, a navíc přece mluvil Coulsona. Jan Šťastný je taky mimo hru, protože mluvil Ultrona, a jestli se vrátí nikdo neví. A i kdyby ne, tak je stále možné, že se ve Fantastické čtyřce objeví Antonio Banderas, kterého by mohl mluvit, jak jackb psal. Jiří Dvořák taky v MCU mluvil, takže by mě opravdu zajímalo koho bys tam dosadil. Bohužel, jsme v ČR, kde není tolik dabérů, aby měla každá postava vlastní hlas. Občas se to prostě sejde. Když ti zdejší spojení tak strašně vadí, tak se máš radši dívat s titulkama a máš klid.
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
Grizzli5690
Příspěvky: 424
Registrován: 20 srp 2019 15:57
Bydliště: Zlín

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Grizzli5690 »

Za mě je pan Mahdal na Jackamovi skvělý, ale jak se říká, sto lidí, sto chutí. Jen se bojím, že to pan režisér nedodrží kvůli Coulsonovi, kterého pan Mahdal daboval. Pár příspěvků zpět jen ještě navrhoval Jana Štastného, kterého pan Žďánský obsadil na Wolverina v tom Lego filmu a měl jsem furt taký pocit, že by ho mohl zachoval i do MCU. Jenže jak psal Darth Vader, Ultron se kdykoliv může vrátit. Za mě by nebyl špatný Martin Stránský. Samozřejmě já jsem určitě pro, aby Zdeněk Mahdal daboval Wolverina i tady, když se podařilo zachovat Pavla Soukupa i Miloslava Študenta, ale nebránil bych se, kdyby se ho ujal pan Stránský.

Pak je tu Deadpool a s ním je to asi ještě horší. Navázanost na předchozí díly by byla určitě super, ale v MCU dabuje Libor Bouček Kapitána a myslím, že by to dělalo neplechu. Kapitán se sice asi neobjeví, ale vždy tam může být nějaký ten prostor na návrat. Zase osobně, já bych navrhoval Ondřeje Brouska. Reynoldse ve filmu Free Guy nadaboval skvěle a určitě by to neznělo zle i tady. Dále ještě by se možná za mě hodil i Saša Rašilov. Oba mají sice trošku rozdílné hlasy, ale na herci nezní vůbec zle a věřím, že by se s tím oba dokázali poprat.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od Brocc »

Některým se líbí spojení Šrom a Ruffalo nebo spojení Wesley Snipese s Bedřichem Šetenou. I to nejhorší spojení má někoho komu se líbí.

Však já kvůli těm spojením preferuju originál, akorát vypínám ty titulky, ty netřeba. To ale neznamená, že to nemůžu řešit. Vždycky jsem byl fanoušek dabingu, ale prostě jen tak lehce si nezvyknu na to, co mi kdo předhodí.

Pláčes sice pěkně, ale na špatném hrobě. Já nejsem ten co se ohání nějakou návazností a spjatostí. Mně je fuk, že se budou dabéři opakovat pokud to bude fungovat. To jsou kompromisy dabingu.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od KOMZA »

Grizzli5690 píše: 22 úno 2024 20:28 Pár příspěvků zpět jen ještě navrhoval Jana Štastného, kterého pan Žďánský obsadil na Wolverina v tom Lego filmu a měl jsem furt taký pocit, že by ho mohl zachoval i do MCU.
Jen drobné upřesnění, Code Red dělala Radka Přibyslavská. A koneckonců nejde o součást MCU, takže celý ten dabing zde podle mě nehraje zrovna moc roli, ať už to dopadne jakkoliv.

EDIT: A co se týče obsazení Libora Boučka na Deadpoola... No, to spojení nebylo ani zdaleka kritizováno jen tady. Je dost možné, že tady by změnu ocenil i běžný divák, soudě dle tehdejších diskuzí, například na YouTube. Tohle je zrovna případ, kdy by dodržení nepřineslo ovace, řekla bych.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3356
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Deadpool & Wolverine (2024)

Příspěvek od jackb »

Nebudu tady řešit vhodnost spojení, je to subjektivní. Taky nemám některá spojení zrovna v lásce, ale lidi je preferují a líbí se jim a tak to respektuju. Za mě spojení Jackman-Mahdal úplně v pohodě.

A s tím jak se MCU už obří tak se opakování hlasů prostě nevyhneme - Jiří Štěpnička už měl 2 výrazné role a jedno cameo, Jan Vondráček taky atd. U Spider-Mana: Bez domova bylo dodržení v zásadě všech z předchozích Spider-Manů před Hollandem nádherné nostalgické ohlédnutí a tak člověk přešel Jana Maxiána a Pavla Šroma (kteří v MCU dabují bez diskuze postavy nevýraznější). Ale tehdy člověk nevěděl jak bude Marvel ty staré série zapojovat, ale s tím co chystají (ačkoliv nepotvrzené) by se měl už v tomhle ohledu s obsazování postupovat opatrněji, protože oni chtějí do těch dalších dvou Avengers filmů narvat snad všechny nejvýraznější postavy odevšad. Takže ano Zdeněk Mahdal daboval výraznou postavu, ale ta je mrtvá (alespoň pořád ve filmech) a její návrat zatím nikde není ani naznačen, takže tady není problém navázat. U Libora Boučka je problém s tím, že se otevřeně mluví o návratu Evanse do Secret Wars a jak Deadpool tak Wolverine tam mají být, takže tam by ten problém prostě nastal a v MCU je Bouček=Evans. Ultron se nedávno objevil hned 2x (jednou si to dokonce i hodně souvisí se současnou hlavní zápletkou), takže bych mu už opravdu nic dalšího nedával (nehledě na to, že můžou vytáhnout ještě Mr. Fantastica z Fantastické čtyřky z roku 2005, kde ho dabuje právě Jan Šťastný). Macfadyena bych klidně viděl třeba na Martina Preisse.
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“