Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9382
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související: Duna

DABING: Kino

V českém znění: Marek Lambora - Timothée Chalamet (Paul Atreides), Sabina Rojková - Zendaya (Chani), Tomáš Juřička - Javier Bardem (Stilgar), Irena Máchová - Rebecca Ferguson (lady Jessica), Robert Hájek - Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Otakar Brousek ml. - Josh Brolin (Gurney Halleck), Aneta Krejčíková - Florence Pugh (princezna Irulán), Jaroslav Satoranský - Christopher Walken (imperátor Shaddam IV.), Martin Zahálka - Dave Bautista (Glossu Rabban Harkonnen), Eliška Balzerová - Charlotte Rampling (Ctihodná matka Gaius Helen Mohiamová), Vendula Příhodová - Souheila Yacoub (Shishakli), Jaromír Meduna - Stellan Skarsgård (baron Vladimir Harkonnen), Terezie Taberyová - Léa Seydoux (lady Margot Fenringová), Tomáš Borůvka - Roger Yuan (Lanville), Eva Josefíková - Anya Taylor-Joy (Alia), Bohdan Tůma - Babs Olusanmokun (Jamis), Ondřej Kavan - Steve Wall (Bashar), Miloš Vávra - Joseph Beddelem (vůdce fedajkinů), Valérie Zawadská - Jean Gilpin (starobylé hlasy), Robin Pařík - Tony Cook (harkonnenský zaměřovač), Otto Rošetzký - Alan Mehdizadeh (zbrojíř), Pavel Tesař - Anton Valensi (harkonnenský velitel), Irena Hrubá - Tara Breathnach (benegesseritská sestra), Hana Ševčíková - Kait Tenison (benegesseritská sestra), Ladislav Novák, Filip Damek, Roman Čadek

Překlad: Jakub Racek, s přihlédnutím ke knižnímu překladu Karla Blažka a Jindřicha Smékala
Produkce: Lenka Skřečková, Barbora Smotlachová
Zvuk: Roman Čadek
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2023
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 503
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od John B »

Reportáže z dabingu:
Marek Lambora - https://www.youtube.com/watch?v=N1K_WycI_Po
Sabina Rojková - https://www.youtube.com/watch?v=t0YemO4DWm4

Aneta Krejčíková na Florence Pugh není vůbec špatný nápad. Má podobný tón jako Nikola Votočková, ale mladší. Přece jen Aneta Krejčíková nahradila Nikolu Votočkovou jakožto Darcy v Marvelu. :) A s panem Satoranským se nám trošku roztrhl pytel :D
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od dabing fans »

Já mám hlavně radost, že vyšel pan Satoranský, celkově to vypadá skvěle. :-:
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od fabec122 »

Tohle je opravdu jedna z těch mála voleb, kdy i u herce důchodového věku se vyplatí obsadit to někým, kdo ho zatím skoro nedaboval :-:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1717
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od Jack_6428 »

To nadabovali docela brzo ne? Ale proč ne :)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od Ištván87 »

Tak on ten film už je nějakou dobu hotový a má jenom odklad, takže dabing se dá udělat (když studio dovolí) kdykoliv. Jinak obsazení až na Tomáše Juřičku super.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od Joe Black »

On už ho dělal v jedničce, takže dává smysl, že se u stávajících postav změny nedělaly, když k tomu nebyl důvod.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od Ištván87 »

To já chápu. Ale musím se přiznat, že jedničku jsem s dabingem zatím neviděl, tak nevím. Pokud tam mluví normálně a nesnaží se o ten rádoby hlubokej a drsnej hlas (viz Dwayne Johnson v Rychle a zběsile), tak by to problém být neměl.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3356
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od jackb »

Dabing prvního dílu byl fantastický (Tomáš Juřička tam byl výborný, ikdyž je škoda že se dřív neobjevilo spojení s Miroslavem Etzlerem, to by bylo i k postavě hodně přesný), takže nepochybuju že i tady se to povede. Hodně se těším na pana Satoranského a to hlavně z důvodu, že mi vždycky přišel jako člověk neskutečně sympatický a to i po hlase a tahle postava by měla být naprostý opak, tak se těším jak to dopadne. Co mě naopak zaskočilo je dabérka Alii, protože to má být malá holčička (už si nepamatuju jaký je tam časový skok, ale mám pocit, že jí mají být 3 max 4 roky), ale má mít vědomí dospělé ženy, tak jsem zvědavý jak jí teda pojmuli, když byla obsazena Eva Josefíková.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Duna: Část druhá / Dune: Part Two

Příspěvek od Ištván87 »

Jak to vypadá, tak Alia tu ještě nebude narozená, ale bude jakožto plod promlouvat k matce a radit jí, takže dospělý hlas zřejmě nebude vadit.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“