Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Brocc »

Já bych byl tedy ohledně audioknih opatrný. Jako příklad mám Aleše Procházku. V audioknihách jsem od něj slyšel polohy, který v dabingu vůbec nemám šanci slyšet, protože je tam zaškatulkovaný do určitých rolí a předvádí skvělé výkony. Osobně bych to rozhodně neřadil na nějakou nižší úroveň. O takových výkonech a provedeních si většina dabingů může nechat zdát.
beatman
Příspěvky: 135
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od beatman »

Díky za pochopení. ano, oproti současným dabingům je hlasová úroveň mnohých audioknih o několik tříd výš. Proto mám ael taky rád předrevoluční dabingy, kdy herci hráli, stejně jako hráli v rozhlasových nebo gramofonových dramatizacích. Můžemedo toho počítat i to lepí z 90. let. tu a tam se snad najdou výjimky i dnes. Je opravdu velká škoda, že se jede na množství a nikoli na kvalitní výkon. Potom by možná řada bardů, včetně kaisera, na dabing nerezignovala, ale to tady mnozí víme, tak proč to do nekonečna opakovat?
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od -kNiGHT- »

Poslední dabing co Oldřich Kaiser namlouval byla dle mého v roce 2014 Aldabra: Byl jednou jeden ostrov. Český dokument co šel do kin. A udělal to moc dobře. Naděje na jeho návrat k této dabingové roli umírá poslední :)
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
dabing fans
Příspěvky: 440
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Taky věřím, že je určitě naděje na jeho návrat. Celkově podle traileru to vypadá, že se bude sázet na nostalgii, tak doufám, že i ty postavy zůstanou zachované a to hlavně Eddie Murphy - Oldřich Kaiser, Judge Reinhold - Alexej Pyško, John Ashton - Jaromír Meduna, pan Meduna by byl určitě skvělý a dostupnější než pan Vlach, který už asi dabovat nechce, Bronson Pinchot - Jiří Prager. Osobně bych velmi ocenil, kdyby se jim to takto podařilo obsadit, bylo by skvělé vidět ty stejné postavy po 40 letech se stejnými hlasy. :)
Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Gareth »

Já bych si přál, kdyby se snažili dochovat pokud možno co nejvíce návaznost na původní dabing jedničky s O. Kaiserem, ke kterému se ČT snažila sjednotit i dabing dvojky a trojky. V hlavní roli jen použili Tomáše Juřičku, kterého mám na Murphym stejně rád jako Oldřicha Kaisera, a je to dle mého názoru lepší volba než Zdeněk Mahdal. Bohužel pan Pelzer už není mezi námi, takže můj návrh by byl:
Axel - Tomáš Juřička
Billy - Alexej Pyško
Taggart - Ladislav Frej (Zdeněk Maryška)
Serge - Jiří Prager
Jeffrey - Otakar Brousek ml.
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“