Jeden život / One Life (2023)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od dabing fans »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD

Postavy, návrh dabingu:

Anthony Hopkins - (Nicholas Winton) - Alois Švehlík / Petr Kostka
Helena Bonham Carter - (Babette Winton) - Miroslava Pleštilová
Jonathan Pryce - (Martin Blake) - František Němec / Jaromír Meduna
Romola Garai - (Doreen Warriner) - Anna Remková
Lena Olin - (Grete Winton) - Apolena Veldová
Adrian Rawlins - (Geoff) - Otakar Brousek ml.
Johnny Flynn - (mladší Nicholas Winton) - Viktor Dvořák
Samantha Spiro - (Esther Rantzen) - Michaela Kuklová
Marthe Keller - (Betty Maxwell) - Jarmila Švehlová
Alex Sharp - (Trevor) - Robert Hájek
Naposledy upravil(a) dabing fans dne 05 kvě 2024 17:47, celkem upraveno 2 x.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od dabing fans »

Jsem zvědavý a moc bych si přál, kdyby vyšel na hlavní roli Alois Švehlík. Myslím, že tato role by mu mohla skvěle sednout a upřímně si moc nedovedu na Nicholase Wintona představit někoho jiného. Myslím, že naposledy daboval pokud se nemýlím roli Winstona Churchilla, proto si myslím, že by mohl možná vyjít i na Nicholase Wintona, přeci jenom se jedná o velmi známé osobnosti.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od fabec122 »

Já bych teda zrovna sem chtěl takhle od oka třeba Petra Štěpánka, ten by tu byl dle mého výborný. Ale jelikož jsme ještě film logicky nikdo neviděl, tak bych ještě s nějakými většími návrhy počkal.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od dabing fans »

Petr Štěpánek má o dost mladší hlas. Chápu, že teď díky filmu Rebel Moon se znovu připomnělo toto spojení. Ale do životopisného snímku a na tuto roli by se podle mě jednoznačně nejvíce hodil Alois Švehlík, navíc ta postava Nicholase Wintona tam bude především v pozdějším věku, i Anthony Hopkins v traileru působil starším dojmem. Podle mě taky záleží, kdo to bude režírovat, myslím že kdyby to režíroval Petr Pospíchal jako tenkrát toho Churchilla, tak by to mohlo vyjít i tady, ale to se nakonec uvidí jak to dopadne.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od fabec122 »

Hopkins tu už sice vzhledově opravdu působí staře, ale v hlase má na svůj věk pořád velmi slušnou dynamiku a sílu, a vzhledem i k delším souvětím si nemyslim, že je reálné, aby to daboval někdo, kdo má s mluvením problémy.

Film jsem viděl, nejlepší by tu byl dle mého Viktor Preiss. I vzhledem k zaměření filmu by třeba nemuselo být úplně nemožné ho sehnat. Jaromír Meduna by tu Hopkinse pořád vůči jeho vzhledu dost omlazoval, podobně jako třeba Michaela Cainea. Na mladší verzi Wintona by pak dobře seděli Kryštof Bartoš nebo Martin Donutil

Ve filmu je poměrně četně využívána čeština. Ve scénách, kdy jsou to nějaké dialogy na pozadí, nebo samostatné dialogy českých postav se to asi nechá v "originále", kdy to sice bude asi zvukově dost bída do kontrastu se studiovými dialogy, ale pořád asi ta nejlepší varianta.

Horší to bude i česko-anglických dialogů, kdy spolu mluví dvě postavy, jedna anglicky, druhá česky, a používaj třetí postavu jako tlumočníka. Nevím, jestli by pro dabingové tvůrce bylo průchozí, aby třeba namluvili ty anglické části v těchto scénách znovu do angličtiny, aby se zachovala podstata dialogu. Ale mám obavu, že většinou se to řeší tak, že se změní význam toho dialogu, aby to v dabingu dávalo smysl.

Větší anglicky mluvenou roli má ve filmu česká herečka Juliana Moska, což je teda někdo, o kom jsem popravdě do teď vůbec neslyšel, ale bylo by fajn, kdyby se jí z podstaty věci podařilo získat i na dabing.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od dabing fans »

Jedině, kdo mě napadl jako alternativa je Petr Kostka, ten by podle mě mohl být taky skvělý. S ním jsem viděl rozhovor z června minulého roku a ta výslovnost by tam byla asi lepší než u pana Švehlíka, toho jsem totiž už nějaký delší čas nikde neslyšel.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od Pálkman »

Petr Kostka má sice lepší výslovnost, ale taky už to na dabing není. Mně by se líbil Ladislav Frej, který už daboval AH v Drákulovi (ČT) a podle mě se na něj hodil skvěle. Pokud by mu náhodou tuhle roli nesvěřili, tak by se skvěle hodil i na Jonathana Pryce, kdo viděl film Dva papežové, tak ví jak je to povedené spojení, podle mě lepší než Jaromír Meduna nebo Pavel Rýmský.

Hlavně doufám, že neobsadí zase Pavla Soukupa jako ve filmu Otec, to by byla hrůza. Ten se na něj absolutně nehodil, hlavně ho výrazně omlazoval (ani v jiných filmech mi na něj neseděl, ale když byl AH mladší tak to nebylo tak hrozné) a měl jsem problém se soustředit na obsah filmu. To radši Petra Pospíchala nebo Jana Vlasáka.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2656
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od KOMZA »

Pan Kostka patří mezi těch pár herců (společně s Františkem Němcem, jehož slyšitelnost na druhou galerii by mu měli mnozí herci závidět, nebo Jaroslavem Satoranským), o nichž vím, že jsou v současnosti stále schopni uhrát velké divadlo, myšleno především po stránce výslovnosti. Netvrdím, že je to v dnešní době automaticky předpoklad pro dabing, ale myslím, že je to solidní základ. A osobně bych si Petra Kostku v této roli také dovedla představit, ovšem těžko říct, zda je jeho angažování do dabingu ještě vůbec reálné. Jaromír Meduna by byl „snadným řešením“, ale ne příliš vhodným, a myslím si, že podobně by tu Hopkinse omlazoval i Viktor Preiss, toho si moc představit nedovedu. Oproti tomu Ladislava Freje bych docela ráda znovu slyšela právě na Jonathanu Pryceovi. Třeba dabing a jeho tvůrci překvapí, ale snadné to zrovna nemají, a popravdě ani moc nevím, co vlastně očekávat.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od dabing fans »

Taky doufám, že je nenapadne obsadit hlavní roli panem Medunou nebo Soukupem. Tady to chce opravdu někoho jiného a čím dál víc o tom přemýšlím, tak ten Petr Kostka se mi jeví asi nejpravděpodobnější. Myslím, že kdyby se jim pana Kostku podařilo sehnat, tak by možná mohl vyjít i František Němec na Jonathana Pryceho. Kdyby o sobě věděli, tak by na to možná mohli kývnout. Upřímně doufám, že se jim podaří sehnat, alespoň dvě neobvyklá jména, které nejsou slyšet v každém druhém filmu. Jinak naprosto souhlasím, Petr Kostka i František Němec mají naprosto výrazné hlasy a hlavně charismatické. Asi musím bohužel souhlasit s tím, že u pana Švehlíka je naděje na návrat k dabingu podstatně menší, ale kdyby vyšel Petr Kostka, tak to bych jim vyjádřil obdiv.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeden život / One Life (2023)

Příspěvek od DAN K. »

Do těchto konkrétních rolí Jan Vlasák a Petr Pospíchal a může to být pěknej dabing. Pan Kostka je mimo realitu, stejně tak pan Němec.
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“