Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9385
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Mission: Impossible, Mission: Impossible II, Mission: Impossible III, Mission Impossible - Ghost Protocol, Mission Impossible – Národ grázlů, Mission: Impossible - Fallout, Mission: Impossible Odplata - Druhá část

DABING: Kino

V českém znění: Gustav Bubník - Tom Cruise (Ethan Hunt), Kateřina Petrová - Hayley Atwell (Grace), Jakub Saic - Simon Pegg (Benji Dunn), Libor Hruška - Henry Czerny (Eugene Kitteridge), Zdeněk Maryška - Ving Rhames (Luther Stickell), Jiří Dvořák - Esai Morales (Gabriel), Martin Zahálka - Shea Whigham (Jasper Briggs), Jan Vondráček - Cary Elwes (Denlinger), Petra Horváthová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Andrea Elsnerová - Vanessa Kirby (Vdova), Oldřich Hajlich - Greg Tarzan Davis (Degas), Kristýna Skružná - Pom Klementieff (Paris) + Gloria Obianyo (technička CIA), Jakub Skála - Frederick Schmidt (Zola), Aleš Procházka - Gaetano Bruno (smírčí soudce), Martin Stránský - Charles Parnell (NRO), Dana Černá - Indira Varma (DIA), Vilém Udatný - Rob Delaney (JSOC), Martin Hruška - Mark Gatiss (NSA), Martin Preiss - Marcin Dorocinski (kapitán), Petr Neskusil - Ivan Ivashkin (lodní důstojník) + Marco Sincini (asistent smírčího soudce), Dušan Kollár - Zachary Baharov (palubní důstojník), Jan Kříž - Adrian Bouchet (zbrojní důstojník), Ondřej Havel - Louis Vaughan (sonarový technik), Jan Staněk - Jean Kartal (sonarový technik), Vojtěch Flígr - Sam Barrett (sonarový technik), Vojtěch Hájek - Alex James-Phelps (rekrut), Tomáš Novotný - Alex Brock (technik CIA), Filip Švarc - Marcello Walton (maskovaný pobočník), Tomáš Hospodský, Josef Fečo, Michala Gatialová, Diana Popelářová, Jan Raclavský, Martina Šťastná, David Voráček

Překlad a dialogy: Daniel Brátka
Produkce: Lenka Skřečková, Barbora Smotlachová
Zvuk: Lukáš Polifka, Filip Mošner, Roman Čadek, Martin Ženíšek
Mix: PIP Studios
Režie: Vojtěch Hájek
Pro Paramount Pictures vyrobila LS Productions - 2023
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od fabec122 »

To si chysta Paramount nejaky novy VOD dabing starych dilu ,podle ktereho se vse preobsadilo? Jinak takove zmeny nedavaji smysl. Dalo by se to pochopit u Cruise,kde to spojeni s Pavlem Vondrou dle meho nikdy nefungovalo,ale u vsech postav ne.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 447
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

fabec122 píše: 07 črc 2023 18:13 To si chysta Paramount nejaky novy VOD dabing starych dilu ,podle ktereho se vse preobsadilo? Jinak takove zmeny nedavaji smysl. Dalo by se to pochopit u Cruise,kde to spojeni s Pavlem Vondrou dle meho nikdy nefungovalo,ale u vsech postav ne.
Mohl by jsi mi je lépe vysvětlit, co na tom dabingu se nepovedlo, protože já se v tom špatně orientuje, já jsem od 1 díl už další díl a neviděl, tak nevím kdo tam zda daberu nevyšel?
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od KOMZA »

Tohle obsazení upřímně nechápu, jestli se to tak dá říct. A vlastně mě docela i bolí, když vidím v obsazení Jakuba Saice, ale ne na Carym Elwesovi, zvlášť když by se Jan Vondráček mohl ujmout Marka Gatisse... Což je tedy jen zlomek zarážejících věcí zde.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od dabing fans »

Já z toho mám taky trochu smíšené pocity, na jedné straně jsem rád za obsazení Gustava Bubníka a Libora Hrušky, ale na druhé straně nechápu proč všechny ostatní role byly přeobsazeny. Nejvíc mě mrzí, že nevyšel Petr Rychlý. Nechápu obsazení Jakuba Saice na Benjiho, když v minulém filmu daboval záporáka. :-?
Eminem007
Příspěvky: 391
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Eminem007 »

Bohužel i já se musím přidat. V první řadě - nový postavy jsou dobře obsazeni s tím žádný problém nemám, co, ale nejvíce zabolí je návrat předevších
jako je Luther, Benji, Ilsa, opravdu je velká škoda toho že se nekoná pan Rychlý - a jestli neměl čas, tak mohli zkusit třeba Petra Lněničku nebo i toho Ondřeje Brouska. Bojím se toho, jak se bude celý film s tímto dabingem poslouchat.

P.S. - v příštím roce má přijít do kin i druhá čast a hádam, že to bude úplně stejné.
Naposledy upravil(a) Eminem007 dne 07 črc 2023 20:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3356
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od jackb »

Řeknu to co nejslušněji to jde - strčte si ten dabing někam :vztek: . Těšil jsem se že to půjde do kina s dabingem a vypadne z toho tohle? Opravdu byl takový problém to všechno dodržet a jenom přeobsadit tu hlavní roli (vzhledem k tomu, že Cruise už v sérii Gustav Bubník daboval, tak je to spíš návrat) - to bych radši přežil toho Pavla Vondru, ale s původním obsazení ostatních rolí než tohle :( . Mám dabingy pana režiséra celkem rád, někdy se mi to obsazení nepozdává, ale dokážu to respektovat, ale stejně jako u Mizerů navždy mě hrozně štve to ignorování předchozích dílů a obsazování si to ve stylu Virtualu "Hele jakej jsem frajer a jak to zvládnu líp". Takže nezbývá než poděkovat za to, že se nemusím moc rozhodovat jestli si v kině vyberu titulky nebo dabing. A stejně jako u filmů, kde Cruise dabuje Pavel Vondra, tak i v tady tomto případě hodlám dabing ignorovat a sledovat jenom titulky (což je paradox vzhledem k tomu, že tady je konečně Bubník). Děkuju že jsem jako divák a fanoušek to poslední na co tvůrci při výrobě tohohle dabingu mysleli :( .
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od oberon »

Už je tomu řada pátků, co jsem měl potřebu sem na DF něco napsat, asi jsem čekal na "toho pravého" :) . Abych pravdu řekl, po traileru jsem se smířil s tím, že bude P.Vondra přeobsazen, i když to nedává smysl (kromě snahy zavděčit se všem, co nad spojením Bubník - Cruise slintají). P.Vondra už z M:I dělal víc dílů, jak pan Bubník a nastavil určitý charakter postavy, který aspoň v traileru pan Bubník moc nepochopil. Výsledek ale vypadá jako nekonečná řada naschválů, oproti kterým je hlavní role jenom prdnutí do větru. Radši proto doufám, že pan Hájek už nikdy nedostane na starosti cokoliv, co by navazovalo na jakoukoliv předchozí tvorbu. Víc to radši asi komentovat nebudu.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Darth Vader »

Super, další skvělá série, která má zničenej dabing. Obsazení Bubníka neberu jako problém, ale přeobsazení již zážitých postav je fakt nepochopitelné. Paráda, díky za to, že miluju český dabing, ale na tento film budu muset s titulkama.
Naposledy upravil(a) Darth Vader dne 09 dub 2024 10:26, celkem upraveno 1 x.
Ne každý nový dabing je špatný.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“