Hazardní hráč / The Hustler

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od sud »

Historik píše:Ano, Filmový přehled 8/1998 u filmu Barva peněz uvádí: ... The Hustler z roku 1961 (TV Nova jej uváděla pod titulem Biliárový král, Česká televize pod názvem Hazardní hráč). To zřejmě bude ten důvod a mohl by tedy z toho vyplývat druhý dabing, v té době myslím TV Nova od ČT moc starších dabingů nekupovala?!
Kolem roku 2000 jsem tento film viděl na Nově a byl s dabingem ČST
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od salgado »

Dnes v noci opět na Prima Cool. Jako už poněkolikáté s původními titulky ČST. Hodně zvláštní, když si uvědomíme, že Prima všechno předabuje (třeba i Rozsudek s Newmanem).

Doplnění k dabingu: Jan Rosák (hlas na nádraží)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od Lukiz »

Je to skutečně vyjimečná věc. Napadá mě třeba, že u tohoto starého filmu nejsou vůbec k dispozici mezinárodní pásy a výroba ruchů pro nový dabing by se jim nevyplatila...
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od Licence2kill »

Samotné natáčení proběhlo už 18.-30.11.1987 ve studiu Dobeška. Schvalovací projekce 5.1.1988, takže rok výroby 1987.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od Budy »

Zaslechl jsem zde také Jiřího Zavřela a Dalimila Klapku.
18.05.2008 – 07.05.2015
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Hazardní hráč / The Hustler

Příspěvek od urby »

Oprava jména herce:
Karel Chromík - Vincent Gardenia (barman).

Michal Pavlata nedabuje uvedenou postavu, ale jednoho mladého hráče kulečníku. Jméno herce a postavy jsem nikde nenašel.

Upřesnění:
Jan Řeřicha - Charles McDaniel (hotelový recepční) + ? (detektiv), Miroslav Saic - Clifford A. Pellow (Turk).

Ač jsou uvedeni v titulcích a napínal jsem uši sebevíc, nikde jsem nezaslechl Jiřího Havla, Zdeňka Jelínka a Ladislava Kazdu.

Doplnění:
Bohuslav Kalva - Michael Constantine (Velký John), Jiří Zavřel - Jake LaMotta (barman Mac), Dalimil Klapka - Jack Healy (hoteliér), Jan Kotva - Charles Andre (číšník v Pařížské restauraci) + (William Duell (Billy) + ? (pumpař), Zdeněk Blažek - Tom Ahearne (barman), Eva Miláčková - Carolyn Coates (servírka), Oldřich Janovský, Mirko Musil, Milan Stehlík.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“