Ve službách mafie / Mafioso

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Když koukám na jeho starší dabingy, tak mi přijde, že se celkem držel. Ale co v tom případě dělá dramaturg? Příště bude padesátníka mluvit patnáctiletý kluk? To se snad musí při schvalovačce chytat za uši. Nebo už žádné schvalovačky nejsou?
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od Pomajz »

Na 16mm napsáno česká verze (zatím jsem se nedostal k digitalizaci) , v seznamu dabovaných filmů ÚPF napsáno dabing.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od richardda »

Musim rict, ze kombinaci Holan/Sordi opravdu nechapu a nedovedu si vubec predstavit, jak nekdo k takove kombinaci muze jakymkoliv zpusobem dospet... :-?

Nicmene musim poukazat na jinou vec, o ktere jsem si myslel, ze se snad na verejnopravni televizi - po mnoha a mnoha dokazatelnych a naprosto nepredstavitelnych preslapech - jiz nebude opakovat. A sice jde o tu Pomajzovu poznamku o kopii s jakymsi puvodnim kinodabingem. Tudiz se ptam, jak je mozne, ze si odpovedni pracovnici skutecnost o existenci puvodniho kinodabingu neproverili. Dale, pokud jsi ji proverili a o existenci tohoto stareho nebo-li puvodniho dabingu vedi, co presne udelali pro to, aby tento dabing ziskali pro jeho znovuuvedeni? Samozrejme, hned muze nekdo namitat, ze vsechny tyto kroky ucinili a vysledkem bylo jenom zjisteni, ze se onen dabing nedochoval, nebo, ze neni kompletni. Jestlipak se ale dabing ergo kopie dochovala u Pomajze, troufam si predpokladat, ze jse dochovala i v NFA, NEBO - jako u jednoho z dilu Pantera treba na Slovensku. Nebo DOKONCE je mozne, ze se tato kopie jeste "vali" i v archivu CT, coz by byl opravdu "gol". I kdyby ale treba dabovana kopie oficialne existovala a odpovedni pracovnici ji meli k dispozici, tak by me zajimalo, proc se tedy pripadne vypadky nesanovali dodabovanim NEBO TITULKY, jak je to v posledni dobe jiz dobrym zvykem :!: Pristoupit ke kompletnimu a podle zde zverejneneho obsazeni - ne prilis slibnemu - redabingu, ja u starych archivnich lec divacky porad atraktivnich titulu, povazuju za opravdu posledni a KRAJNI reseni :!: Zde - a snad nas treba Licence o genezi vzniku tohohle redabingu bude informovat - bych to ale zatim videl jako rekneme velice zvlastni proces, prostrednictvim ktereho se k tomuto redabingu dospelo. :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od anderson »

Predpokladám, že zodpovední pracovníci z ČT "jukli" do FP, ktorý o dabingu nič nepíše (film bol v distribúcii uvedený s podtitulkami od pána menom Benjamín Jedlička). Ak naozaj Pomajz vlastní kópiu s pôvodným kinodabingom, potom by v ČT asi mali pátrať trošku viac (napríklad zatelefonovať do NFA). Výroba nového dabingu sa mi pri existencii dabingu pôvodného javí ako zbytočná.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od 1403ka »

premiéra v sobotu 27.5. o 14:05 hod. na ČT2.
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od Paulman »

V českých kinech v roce 1964 s titulky.
Zdroj: Filmový přehled 1964/7.
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 201
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od gillan »

Ve FP napsáno u Člověka obojživelníka titulky a dabing se dělal až v polovině 80 let, nebude to třeba stejný případ?
stanleyyy
Příspěvky: 105
Registrován: 19 črc 2015 15:25

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od stanleyyy »

A) Jak jsem poslední dobou ČT chválil, tak tohle je opravdu úlet.
B) Jak jsem na dabing, tak tohle bych teda shlédnul radši s titulkama kdybych to věděl.
C) Dojem z filmu se jim přesto všechno u mě nepovedlo zkazit. Dojem na tvůrce dabingu ale jo.

Myslim si že hůř zvolit nemohli. Ostatní postavy mimo Alberta jsou celkem normál.
Filmaniac
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Pokud jde o Sordiho dabéra, mohlo to být lepší, ale i horší. Michal Holán se celkem snažil, a i ti ostatní mafiáni byli slušně obsazení, takže očekávaný propadák se nekoná.
kit.hl
Příspěvky: 281
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od kit.hl »

Asi bych to nedramatizoval, ale jsem rád, že se dostane na obrazovku film, který tu nešel...Dabing ?? Každému sedí někdo jiný. Já třeba navrhuju pana Ivana Trojana :P
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Odpovědět

Zpět na „Filmy“