Brněnský dabing v datech

Obecná diskuze o "zlaté éře" dabingů...

Moderátor: Historik

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od salgado »

Proč by měli vzpomínat na dabing stupidního čínského seriálu, když nadabovali mnoho lepších filmů a seriálů?
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od ReDabér »

Ale ne, saldago, cos to je udělal... Právě jsi započal nekonečnou obhajobu Opičího krále, která už zaplavila x témat, a argumentací, proč je Krikri nejdiskriminovanější divák střední Evropy :cry: :nesouhlas:
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od HonzaXXII »

Nech si ty blbý kecy. To žádnej stupidní seriál není. To spíš to Právo v L.A. nebo co tam jmenovali. Jasně, tady to opravdu bylo hlavně o těch Sedmi statečných, to je bez debat. Ale nejen o nich, a v tom případě opravdu nevidím důvod, proč by tam měli připomínat jen nangloamerický věci - ať už klenoty nebo blbiny. Ještě že vzpomněli aspoň na ty Smolíkovy.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od salgado »

Nuže, je demokracie, ať si každý připomíná, co chce. Ale otravovat pana Kuneše s Opičím králem mi přijde nedůstojné vzhledem k jeho věku. Proč mu připomínat, že natočil i takové hlouposti?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od Krikri »

salgado píše: 19 kvě 2023 19:49 Nuže, je demokracie, ať si každý připomíná, co chce. Ale otravovat pana Kuneše s Opičím králem mi přijde nedůstojné vzhledem k jeho věku. Proč mu připomínat, že natočil i takové hlouposti?
Původně jsem na tebe nechtěl reagovat, nicméně když mi jako správný kavárenský demagog podsouváš něco, co jsem nenapsal, musím se ohradit. Plně chápu, že pan Kuneš bude logicky vzpomínat na dabing Smolíkových (ostatně, v Opičím králi měl jen pár epizodních rolí), nicméně v tom výčtu vzpomínaných seriálů byl zmíněn např. Jake a Tlusťoch (předpokládám, že pro vzpomínku na zesnulého pana Tomka) a právě v jeho případě by bylo příhodnější vzpomenout jeho skvělý dabing Čuníka v Opičím králi, ovšem jak jsem již podotkl, vzpomínat na čínskou tvorbu je v nynějším režimu nežádoucí. Navíc určitě není náhoda, že kdykoliv je někde vychvalován brněnský dabing, za celých 32 let jsem onu chválu na dabing Opičího krále (zejm. na skvěle namluveného Suna Karlem Riegelem) čítával pouze od řadových diváků, nikdy od novinářů, televizních a rozhlasových redaktorů, režisérů či kohokoliv, kdo s dabéry přichází do styku. A nepřesvědčíš mě, že v tom není politický záměr.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od HonzaXXII »

Já na tom nic nedůstojnýho vzhledem k jeho věku nedivím. Pro někoho by mohlo být nedůstojný i to že si zase zkusil nadabovat mladýho Bucholze. A nakonec bysme ho tam kvůli takové superkorektnosti ani nepozvali. A stejně by si podle mě po dotazu ani nevzpomněl, že tam něco daboval (jako si nevzpomněl, že daboval nejednu vedlejší roli v Knight Riderovi - musela to ho poopravit ta "chodící databáze" - tedy já :D).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od cenda »

Já to úplně vidím. Brno, 18. května 2023, 5 hodin a 16 minut ráno SELČ. V malé přízemní vilce na okraji města sice ještě všichni podřimují, ale na zahradě je rušno. Již od předchozího dne večer zde hlídkují kontráši CIA. Konečně přichází přes satelitní telefon noty z Washingtonu. Kapitán Smith vydává přesně v 5 hodin a 18 minut pokyn k zahájení operace OK. Jejím cílem je uzmout z nočního stolku pana Kuneše jeho poznámky, čítající několik stovek oboustranně zhusta popsaných stran, ve kterých má sepsány vzpomínky na dabování Opičího krále. Do akce je vyslán poručík West. Mrštně vbíhá do zahrady a za zpěvu písně "It´s a long way to Monkey King, it´s a long way, goodbye" neslyšně řeže laserem okno ložnice. Konečně se to povedlo. Bere spis o velikosti Vojny a míru a několika briilantními pohyby okno opět zasklívá. Skokem jelena v říji se dostává na ulici, naskakuje do rozjíždějící se dodávky zn. Chevrolet s nápisem "Čistírna peří". A zde, v mobilní skartovačce, navždy mizí jediné dochované vzpomínky na ty krásné dny jedenadevadesátého roku, kdy se všichni sešli u dabingu něčeho tak skvostného, co nemá obdoby v kinematografii evropské, ani přilehlých asijských oblastí. Pan Kuneš je tak nucen mluvit o Právu v L.A. a demokracie....demokracie je zachráněna.

Krikri, nejsi už z té propagandy trochu paranoidní? Ty sice vyčítáš, že ti tady kavárníci podsouvají, kde co, ale vrchním demagogem jsi tady ty. Já vím, že ti bylo ublíženo, protože 99% národa s tebou nesdílí tvůj vkus (sociální bublina na zrušeném diskusním fóru opravdu nejde považovat za hlas lidu), ale důvod toho všeho je prostě jednoduchý, nikdo si na Opičího krále nevzpomněl, protože si na něj skoro nikdo nepamatuje. Já si nemyslím, že ten seriál byla blbost, nebo minimálně ne úplně největší blbost, ale prostě zapadla. Zapomnělo se, tečka, konec. Neuspěla. Netřeba v tom hledat politiku za každou cenu.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od HonzaXXII »

Abychom si to bez debilních politických hádek (které tady úplně zbytečně rozjel salgado, nikdo jinej) ujasnili: Na stránkách kina Sibiř v tom článku informujícím o té říjnové akci se o Opičím králi zmínili. A pak na té besedě taky padla zmínka o Opičím králi. Tuším zrovna Sylva Talpová si na to matně vzpomínala, a myslela, že to byl film. My jsme ji opravili, že to byl seriál. Je pravda, že těm dabérům se to po letech už plete, koneckonců pro ně je to každodenní práce, pak není divu, že si pamatujou jen ty největší role. Mohlo se na to vzpomenout i na té předvčerejší besedě (a v článku o ní), ale nestalo se. Ono je prostě pravda, že Sedm statečných, Smolíkovi, Dallas, nebo Knight Rider jsou větší hity, ať se to komu líbí, nebo ne. A co je kvalitnější a nekvalitnější, to už není debata do Dabingfora.

Každopádně jestli někdo na ten seriál nadává jen proto, že je čínskej, tak je to idiot. Vůbec sem nebudu tahat další argumenty, stačí jen to, že v televizi jde nejednou do roka kdejakej film natočenej v posledních 10 - 20 letech v Číně, popř. v koprodukci nějaké západní země (nejčastěji - věřte nebo ne - USA) a Číny. Takže nikomu s průměrným IQ nemůže vadit čínský seriál z roku 1986 (mimochodem, pokud to někdo náhodou neví, to je už 10 let po Maovi).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Přemek77
Příspěvky: 12
Registrován: 11 bře 2019 15:29

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od Přemek77 »

HonzaXXII píše: 20 kvě 2023 21:59
Každopádně jestli někdo na ten seriál nadává jen proto, že je čínskej, tak je to idiot.
Idiot je hlavně ten, kdo si myslí, že čtyřicet let starej hloupej čínskej seriál je taková non grata, že vedení Brna-Sever v čele se starostou Malečkem drží ve sklepě vnoučata dabérů, jen aby o Opičím králi nemluvili :D
Navíc - podobných setkání bude více, včetně projekce Sedmi statečných s brněnským dabingem.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Brněnský dabing v datech

Příspěvek od HonzaXXII »

Jen aby ta projekce vůbec byla. Ne, že bych jim to nepřál. Ale fakt chci vidět, jak se vypořádají zejména s dědicema práv po tvůrcích dabingu - díky nim se to může vyšplhat do tak závratných výšin, že pak budou rádi, pokud budou mít na projekci řteba jednoho dílu toho "starýho hloupýho čínskýho seriálu" ;)
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Staré dabingy“