Budou mít tyto určité filmy někdy dabing?

Odpovědět
dabing fans
Příspěvky: 436
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Budou mít tyto určité filmy někdy dabing?

Příspěvek od dabing fans »

Zdravím, rád bych se tu zeptal otázku. Mám vyhlídnuté nějaké filmy, které dosud nemají český dabing, jedná se o nízkorozpočtové filmy a zajímalo by mě, zda obyčejný člověk jako já nadšenec, fascinovaný dabingem může nějak ovlivnit uskutečnění dabingu k těmto určitým filmům. Jedná se o to, že bych se moc rád podílel na jeho uskutečnění v podstatě jako režisér. K těm filmům mám i svoje navrhované obsazení. Nemám zájem o amatérský dabing ale o profesionální.
A další věc bych potřeboval objasnit, jak je to s autorskými právy? Jak probíhá proces odkoupení filmu, který se bude dabovat? A kdo nebo co o tom rozhoduje? Předpokládám, že kdybych si to čistě teoreticky nechal od nějakého studia soukromě nadabovat s tím že bych si ohlídal i mé zamýšlené obsazení, tak to by asi nebylo tak zcela jednoduché a možná, že by to vůbec nešlo.
Budu rád za nějakou radu či názor. :)
radius79
Příspěvky: 4
Registrován: 06 črc 2023 01:15

Re: Budou mít tyto určité filmy někdy dabing?

Příspěvek od radius79 »

Obdivuju Tě, že....jako dobrý, ale to mi nikdo neudělá nadarmo 🙄
Glumiiik
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2023 15:20

Papežův vymítač

Příspěvek od Glumiiik »

DObrý den chtěl bych se zeptat jak je to s Dabingem na papežova vymítače kdy bude a jestli vůbec bude
Scarabeus
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2009 14:39

Re: Budou mít tyto určité filmy někdy dabing?

Příspěvek od Scarabeus »

Takže konečne sme sa dočkali.
Papežův vymítač bude mať premiéru na HBO 22.10.2023 v nedeľu o 20.00hod. a tak isto 23.10.2023 v pondelok o 2.05hod. s českým dabingom.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“