Kojak / Inspektor Kojak / Kojak

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kojak / Inspektor Kojak / Kojak

Příspěvek od salgado »

Tak konečně máme díky Pomajzovi možnost slyšet i první verzi dabingu. A je to tedy pochopitelně hodně velký nezvyk. Zdá se mi podle krátké ukázky, že Vicena spíš nasazoval takový ten spíše otrávený tón, řekl bych gabinovského typu. Naopak Moravec do toho šel více naplno, bylo z něj cítit, že je pořádný tvrďák.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kojak / Inspektor Kojak / Kojak

Příspěvek od HonzaXXII »

Perfektní úlovek :-:

Jinak k tomu hlasu, tak vzhledem k tomu že už jsem si sehnal pilot Kdo zabil Marcusovou a Nelsonovou (samozřejmě ne s původními kinotitulky :D), tak bych řekl (samozřejmě jen podle téhle ukázky to s jistotou tvrdit nemůžu), že Vicena byl Savalasovi sakra podobnější barvou hlasu, ale asi nezvládal tak dobře ty jeho drsnější místa. Moravec to dával dokonale, ale barvou hlasu byl někde jinde (možná že kdyby ho mluvil už tenkrát ještě s tím Fantomasovským hlasem, tak by to bylo jiný). Něco podobného jako v případě Cowleyho v Profesionálech, kde Adamíra víc seděl pokud jde o barvu hlasu, ale nedokázal dát tu jeho ráznost tak dobře jako jak Gordon Jackson v originále, tak v Novácké verzi Otakar Brousek.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kojak / Inspektor Kojak / Kojak

Příspěvek od salgado »

Zajímavé je, že pilot k seriálu u nás nikdy nebyl dabovaný. Ale teď už je to stejně pasé. Ale k tomu rozdílu v dabingu. Ono to taky mohlo být režijním vedením, zatímco Blanka Nováková se zhlédla v takovém tom civilnějším pojetí, tak pan Olmer chtěl po panu Moravcovi důraznějšího Kojaka. Je to jen moje hypotéza, neslyšel jsem originál. V té krátké ukázce mi přišlo, že to pan Vicena daboval stejným stylem, jako když ve stejné době daboval Lina Venturu v Ctihodných mrtvolách.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“