Návštěvníci - akademik Filip

HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od HonzaXXII »

Sháním jakýkoliv díl (mimo toho speciálu o natáčení, ten samozřejmě mám) Návštěvníků v původní podobě s akademikem Filipem. Pokud aspoň trochu možno, tak ta první - patnáctidílná - verze z roku 1983. Děkuji.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od chrz »

Na ivysilani je omylem (a nebudeme to moc roztrubovat) 14. díl v původní podobě. V tomto díle se akademikovo jméno zmiňuje jen v úvodním čteném shrnutí, ale přesto. Prokazatelně existuje verze 14. dílu s Richardem a v takové podobě ji i častokrát vysílali, ale při jednom z posledních vysílání, kdy upgradovali na HD, to asi spletli a nejspíš to tak šlo i v TV.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od -kNiGHT- »

To s tim Filipem je tam na webu CT dle meho zaznamu minimalne uz od 6/2022
Na zaznamu z webu co mam z ledna 2013 je verze s Richardem.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od HonzaXXII »

Už jsem chtěl napsat, že děláš blbost, že to zveřejňuješ, že máš radši psát do Pošty. Ale pak jsem zjistil, že už to přece jen je i na známém uložišti, takže kdyby něco, je to k dispozici (a nežádejte po mně odkazy, "Návštěvníci 14" snad umíte napsat do vyhledávače všichni :D).

Hlavně by mě ale zajímalo, jestli to někdo prostě jen zblbnul, nebo jestli se našel nějakej odvážnej rebel, co to zaměnil schválně, aby aspoň něco vyšlo ven. Tak jako tak mě napadá jediné slovo: spravedlnost. :-:
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od chrz »

S tím "záznamem z webu" jsem to asi nepochopil.

Tak dokument by byl, 14. díl taky, asi ve dvou dalších dílech neznazní akademikovo jméno vůbec, to už je skoro celý :)
Ale ne, v celém seriálu je jméno akademika zmíněno asi 25x, z toho hlavně v úvodních shrnutích. Příště to zkusím zaznamenávat.
Co by to bylo, pouhá nepozornost, a spravedlnost zajišťují soudy, že, a ty rozhodly proti Filipovi ;) A to i porevoluční odvolání.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od Pomajz »

Je tam toho víc, né jen jméno Filip/Richard, ale předabovaný úvody s Vladimírem Brabcem , předabovaný Alexandr Hemala atd.
RETROFILM
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od chrz »

Samozřejmě že řeknou celou větu kolem jména, a Brabcův komentář je (nejspíš) předělaný komplet.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od HonzaXXII »

Jo, to potvrzuju, Brabcův komentář je v obou verzích úplně jiný, a je i trochu rozdíl v hlase (u Richarda slyším Mooreova Jamese Bonda, u Filipa zase Honzu Zemana :D). Zajímavý, že ještě v devadesátkách to nedokázali udělat tak, že by přemluvili jen pár slov nebo větu.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od Pomajz »

Udělali to dost amatérsky. Přechody jsou hodně znát, předabovaný kousky jsou dost tlumený.
RETROFILM
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Návštěvníci - akademik Filip

Příspěvek od chrz »

Tím jsem chtěl říct, že obecně Brabec přemlouval (nejspíš) vždy celý komentář, pokud bylo nutno předabovat, Zatím co ostatní tam šoupli vždy jen větičku či jen slovíčko.
Aspoň jednou ale Brabec přeskočí uprostřed z předabovaného na původní, je to komentář k 6. dílu, kde shrnutí děje ihned navazuje na děj a asi až příliš by se proplétaly hlasy (lahve, platí se lahvemi).
Jo a v dokumentu taky Brabec přemluvil jen jednu větu s Richardem.
Odpovědět

Zpět na „Nabídka a poptávka dabingů“