Lví král / The Lion King

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Newmy »

Stejně jak u nového vydání Sněhurky, budou ty titulky o dabingu i na novém vydání Lvího krále a tudíž pocházet přímo od Disney. Patrně se jedná o původní obsazení vybrané na castingu, které se z nějakého důvodu změnilo. A do kin šla určitě už verze se Soukupem, protože je uveden v listopadovém čísle filmového přehledu a premiéra byla až v prosinci. Jediný otazník bude zda Heřmánek se Schmitzerem natočili celý dabing, nebo jen části při castingu. Tipuji že správně bude varianta B.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Vypravěč »

Přičemž nové vydání Sněhurky , jak víme, má titulky o dabingu úplně mylné. Schválně se kouknu na reprízu, ale uvažujme logicky, v TV byl slyšen Pavel Soukup, na speciální DVD edici je Pavel Soukup, na nové DVD/Blu-ray edici je Pavel Soukup - zítra se pro jistotu kouknu na titulky ještě tam, mám takový pocit, že by se mohly shodovat, neb poznávám DVD font :-D ), proč by tomu mělo být v TV jinak, zkrátka chybička se vloudila. Stejně tak si myslí,, že by zde nějaký pamětník Lvího krále v roce 1994 mohl být, ale ptal bych se lidí těsně po třicítce, mně je 28 a také si zrovna Scara bohužel vůbec nepamatuji, bylo mi 11...
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Vypravěč »

Podéval jsem se v rámci odpočinku od psaní už teď. TV titulky a DVD/Blu-ray titulky se NAPROSTO SHODUJÍ!! Příčemž hlasem Scara ale je Pavel Soukup...
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Petr Novak »

Možná jenom pro úplnost uvedu, že v polovině 90. let Disney neměl v ČR videodistributora a tak si svou českou VHS premiéru odbyl až v roce 1999, kdy se k němu nějakým způsobem dostal Bonton a pak vyšel na VHS znovu v tom roce 2003 už v distribuci Warneru spolu s DVD premiérou.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Joe Black »

Petr Novak píše:Možná jenom pro úplnost uvedu, že v polovině 90. let Disney neměl v ČR videodistributora a tak si svou českou VHS premiéru odbyl až v roce 1999, kdy se k němu nějakým způsobem dostal Bonton a pak vyšel na VHS znovu v tom roce 2003 už v distribuci Warneru spolu s DVD premiérou.
I já pamatuji, že první VHS Lvího krále co jsme měli doma, byl až druhý díl s podtitulem "Simbův příběh". Na první díl jsme si tedy museli počkat než vyšlo DVD, protože když vydali VHS, tak se začala DVDčka rozšiřovat a VHS éra pomalu končila...
Marty
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2013 01:38

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Marty »

Vypravěč píše:Jen taková informace: Viděl jsem v pondělí 3D kinouvedení (dojem ze 3D převodu hodnotit díky své tupozrakosti nemohu), Scara mluví a zpívá výhradně Pavel Soukup, chybí též scéna Ranní hlášení, která tudíž zůstává jako bonus pro "home video". A malinko mě napadá, skutečně by se nenašel "nějaký odrostlejší pamětník" uvedení z roku 1994, který by potvrdil, že původně Scara nazpíval Jiří Schmitzer, či zda byl jen na soundtracku? Je tedy pravda, že mi to sjednocení vůbec nevadí.
Tak scéna Ranní hlášení původně ve filmu při jeho uvedení do kin nebyla a byla přidána až na dvd. Je tedy možné, že ji museli dodabovat a stejně tak se rozhodli pro změnu dabéra Scara.
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od L_O_U_S »

Petr Novak píše:Možná jenom pro úplnost uvedu, že v polovině 90. let Disney neměl v ČR videodistributora a tak si svou českou VHS premiéru odbyl až v roce 1999, kdy se k němu nějakým způsobem dostal Bonton a pak vyšel na VHS znovu v tom roce 2003 už v distribuci Warneru spolu s DVD premiérou.
Přísahal bych, že jsem ten film někdy v roce 1995 viděl u tety na VHS...

Jinak Jana Mařasová mi v tomhle dabingu zněla jako Iveta Bartošová.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od puffy »

To s tym distributorom sa mi tiez nezda.
Mal som original VHS Pocahontas od HCE, ktora vysla v roku 1996, takze tu distributora Disney musel mat.
Akurat si pamätam, ze praktizovali blbu politiku, ze konkretny film sa dal kupit len velmi kratku dobu a potom ho na par rokov stiahli z predaja.
18.11.2009 - 28.12.2016
Soukupanda110
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2015 21:10

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Soukupanda110 »

Dobrý den,
nedávno jsem se dostala s jedním člověkem do křížku, kvůli tomu, jestli malá Nala (Monika Ticháčková) zpívá, nebo jestli náhodou za Nalu nezpívá Kateřina Buriánová (nazpívala malého Simbu), nebo jestli to zpívá někdo úplně jiný... Vždycky jsem měla za to, že v písničce ,,Já toužím být brzy král,, zpívá ta, co zpívá i za malého Simbu i za malou Nalu... Jeden člověk ale řekl, že se mu to zdá jiný a že za malou Nalu zpíval někdo jiný, prosím poraďte :(
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od bukajkalab »

Podle mě jí nazpívala Kateřina Burianováale nejsem si jistý.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“