Dochované původní dabingy

Obecná diskuze o "zlaté éře" dabingů...

Moderátor: Historik

Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Zachránené dabingy

Příspěvek od anderson »

Lukiz píše:Proč zachráněné? Trochu mě uniká před čím nebo od čeho jsou ty dabingy zachráněné. V tom seznamu vidím věci, které se běžně vydávají na DVD a jsou v televizi, takže nechápu důvod seznamů něčeho co může mít 10 milionů lidí doma. Pokud by byl vážný důvod domnívat se, že nějaký dabing není vůbec dostupný, či byl skutečně zničen a pak se ukáže že přece jen se někde zachoval tak to by byl důvod.
Markus píše:To se snažíme našemu "záchranářovi" andersonovi vysvětlit už nějaký ten pátek, ale bohužel marně... :)
:-) ok, ok, tak premenúvam sekciu na DOSTUPNÉ DABINGY. Či ani to sa Vám nebude páčiť ? :-)
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1327
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od Brocc »

ono ani tak nejde o název jako spíš o logiku... kdyby se to jmenovalo "zachráněné" a byly tam jenom a pouze nějakým způsobem "zachráněné" dabingy (rozhodně ne dabing, kterej běží X krát do roka v TV a je i na DVD) tak řeknu, že to má smysl, ale tohle ne... holt jsme tě s tím vyhodili dveřma, když jsme ti to zakázali přímo v tématech a ty si se s tím vrátil oknem... a tuším, že už ti bylo řečeno, že slovenský dabingy sem nepatří... toto je fórum o českým dabingu... takže tvoje poznámky v tématech s dabingy typu "český dabing" jsou holý nesmysl... jiný dabingy tu nejsou, takže asi tak...

mno, chystá se update parvidel, který by měly zamezit ten trend, že si tu lidi dělají, co chtějí, když nad něma nestraší nějaký antihodnosti a podobný věci... myslím, že slova klasika to vystihují nejlépe: "Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt!" :)
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od anderson »

Brocc píše:ono ani tak nejde o název jako spíš o logiku... kdyby se to jmenovalo "zachráněné" a byly tam jenom a pouze nějakým způsobem "zachráněné" dabingy (rozhodně ne dabing, kterej běží X krát do roka v TV a je i na DVD) tak řeknu, že to má smysl, ale tohle ne... holt jsme tě s tím vyhodili dveřma, když jsme ti to zakázali přímo v tématech a ty si se s tím vrátil oknem... a tuším, že už ti bylo řečeno, že slovenský dabingy sem nepatří... toto je fórum o českým dabingu... takže tvoje poznámky v tématech s dabingy typu "český dabing" jsou holý nesmysl... jiný dabingy tu nejsou, takže asi tak...

mno, chystá se update parvidel, který by měly zamezit ten trend, že si tu lidi dělají, co chtějí, když nad něma nestraší nějaký antihodnosti a podobný věci... myslím, že slova klasika to vystihují nejlépe: "Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt!" :)
Tak ak je tu tato tema zbytocna, potom je uplne zbytocne sem cokolvek pridavat. Chcel som len aby tu bol prehlad o tom, ktory dabing este je mozne zohnat oficialne a ktory je uz len so stastim na nete. --- A este k tym slovenskym dabingom ... neuraz sa prosim, ale ak tebe a tvorcom tohto fora vadi, ze si do svojej temy dam aj slovenske dabingy, tak je to ubohe. Navrhujem, aby si slovenskym uzivatelom zakazal pristup na toto forum uplne. Alebo ho premenovl na CESKE DABINGFORUM. Ja sem pridavam dabingy rad. A respektujem aj to, ze sa sem pridavaju iba ceske dabingy. Ale ak mi v mojej sekcii toto zakazete alebo mi ju uplne zrusite, tak si myslim, ze nema zmysel sem viacej chodit. Ja bohuzial nie som tak technicky zdatny aby som si zalozil svoje slovenske forum, ale keby som mohol, rozhodne by som ceskych uzivatelov takto neobmedzoval. --- Privitam inak aj vyjadrenia ostatnych uzivatelov k nazoru na tuto moju sekciu. Ak mi väcsina z vas napise aby bola zrusena, nie je problem, kludne si ju vymazte. :-) A vazne si nezelam byt zaradovany k nejakym "lidem co si tu dělají co chtějí".
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od anderson »

Brocc píše:ono ani tak nejde o název jako spíš o logiku... kdyby se to jmenovalo "zachráněné" a byly tam jenom a pouze nějakým způsobem "zachráněné" dabingy (rozhodně ne dabing, kterej běží X krát do roka v TV a je i na DVD) tak řeknu, že to má smysl, ale tohle ne... holt jsme tě s tím vyhodili dveřma, když jsme ti to zakázali přímo v tématech a ty si se s tím vrátil oknem... a tuším, že už ti bylo řečeno, že slovenský dabingy sem nepatří... toto je fórum o českým dabingu... takže tvoje poznámky v tématech s dabingy typu "český dabing" jsou holý nesmysl... jiný dabingy tu nejsou, takže asi tak...

mno, chystá se update parvidel, který by měly zamezit ten trend, že si tu lidi dělají, co chtějí, když nad něma nestraší nějaký antihodnosti a podobný věci... myslím, že slova klasika to vystihují nejlépe: "Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt!" :)
Tak ak je tu tato tema zbytocna, potom je uplne zbytocne sem cokolvek pridavat. Chcel som len aby tu bol prehlad o tom, ktory dabing este je mozne zohnat oficialne a ktory je uz len so stastim na nete. --- A este k tym slovenskym dabingom ... neuraz sa prosim, ale ak tebe a tvorcom tohto fora vadi, ze si do svojej temy dam aj slovenske dabingy, tak je to ubohe. Navrhujem, aby si slovenskym uzivatelom zakazal pristup na toto forum uplne. Alebo ho premenoval na CESKE DABINGFORUM. Ja sem pridavam dabingy rad. A respektujem aj to, ze sa sem pridavaju iba ceske dabingy. Ale ak mi v mojej sekcii toto zakazete alebo mi ju uplne zrusite, tak si myslim, ze nema zmysel sem viacej chodit. Ja bohuzial nie som tak technicky zdatny aby som si zalozil svoje slovenske forum, ale keby som mohol, rozhodne by som ceskych uzivatelov takto neobmedzoval. --- Privitam inak aj vyjadrenia ostatnych uzivatelov k nazoru na tuto moju sekciu. Ak mi väcsina z vas napise aby bola zrusena, nie je problem, kludne si ju vymazte. :-) A vazne si nezelam byt zaradovany k nejakym "lidem co si tu dělají co chtějí".
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od Laik »

A nemohla by se založit sekce Slovenský dabing?
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od anderson »

laik píše:A nemohla by se založit sekce Slovenský dabing?
No z vyjadrenia vyssie si myslim jasne vyplyva, ze asi nemohla. Mozno sa mylim ...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1327
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od Brocc »

anderson: nevím ,co by mělo víc vypovídat o tématu tohoto fóra než název Dabingforum.cz, navíc s podtitulem "hezky česky"... jako jsou tu nějaký pravidla, moc jich není, a je na každým, pokud je bude nebo nebude respektovat... o sekci "slovenské dabingy" se neuvažuje... mluvíš o ubohosti, ale ty jsi ten, kdo tu nerespektuje přání lidí, kteří toto fórum založili a starají se o něj... jako sry, ale budu se opakovat, bejt to na jiným fóru, tak se tím nebudou ani zabývat a budou s tím hotoví raz dva... nejdou dělat pořád takový ústupky... pravidla jsou jasná, zbytek je na uživatelích...
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od HonzaXXII »

Mně osobně by nevadilo kdyby to tu zrušili, ale proč proboha? Je to pěkný mít tu protiváhu k sekci Mrtvé dabingy a vidět co se podařilo dochovat. Samozřejmě chtělo by to udělat nějakou hranici - třeba, já nevím, př. kinodabingy/ dabingy ČST/ČT vyrobené do rozpadu Československa/ do konce roku 1994, dabingy TV Nova do 4. 8. 1999 (přechod od ČNTS k CET), dabingy TV Premiéra do konce r. 96, VHS dabingy do konce r. 94/96/00, atd... Ale rušit to, proč? Co se týče SK dabingů, tady opravdu nevím. Ale znovu opakuju, vedle v sekci Mrtvé dabingy by to podle mě mělo vypadat tak že zůstanou ty SK dabingy co šly před rozpadem Československa v celým státě, a žádný CZ dabingy na ty filmy/seriály nebyly, klidně i ty co se dneska na Slovensku normálně vysílaj, pro Česko jsou oficiálně mrtvý.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od anderson »

Brocc píše:anderson: nevím ,co by mělo víc vypovídat o tématu tohoto fóra než název Dabingforum.cz, navíc s podtitulem "hezky česky"... jako jsou tu nějaký pravidla, moc jich není, a je na každým, pokud je bude nebo nebude respektovat... o sekci "slovenské dabingy" se neuvažuje... mluvíš o ubohosti, ale ty jsi ten, kdo tu nerespektuje přání lidí, kteří toto fórum založili a starají se o něj... jako sry, ale budu se opakovat, bejt to na jiným fóru, tak se tím nebudou ani zabývat a budou s tím hotoví raz dva... nejdou dělat pořád takový ústupky... pravidla jsou jasná, zbytek je na uživatelích...
Ja fakt neviem, co by som mal este k tvojmu prispevku dodat. Pridaval som sem ceske dabingy, snazil som sa napriek tomu, ze ak by som bral za smerodatny tvoj postoj a teda asi aj postoj tvorcov fora, tak ako slovakovi mi mozu byt ceske dabingy ukradnute. A v jednej sekcii, nacisto okrajovej, som si dovolil nechat aj zoznam slovenskych dabingov. A neustale mi vo svojich prispevkoch naznacujes nejaky postih, sankcie a neviem co este. Staci povedat na rovinu, ze ti tu slovaci alebo mozno nie slovaci, ale konkretne ja vadia a nie je problem. No tak uz budem len pasivny ucastnik a vybavene. Nie som si vedomy toho, ze by som tu vykonaval nejaku "podvratnu cinnost" alebo co ...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1327
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Dostupné dabingy

Příspěvek od Brocc »

mno docela jsi mě tím tvým tvrzením, že mi vadí Slováci urazil... upřímně mě tahle debata nebaví a popravdě mě začíná štvát... skoč si na warforum a uvidíme, kolik tam stihneš napsat takových postů, ve kterých budeš osočovat realizační tým a zpochybňovat pravidla a zásady... nikdo ti ničím nevyhrožuje, je na každým, jak se tu projevuje... toto fórum bylo založeno za nějakým účelem a nějak funguje a nemůžeš čekat, že přijdeš a všichni si tu sednem na zadek a začneme to překopávat...

samozřejmě ti český dabing může být ukradenej, ale to je samo jen tvůj problém... vůbec nechápu, proč tohle předhazuješ, nikdo ti nenařídil sem něco dávat, to jsi se rozhodl ty... takže tohle nezkoušej, sry, ale buď tu chceš být a budeš respektovat to, jak je to tu zavedený nebo tu nechceš být a nejsi... ale vyhrožovat tím? to se vzpamatuj.... nejvíc mě štve, že ignoruješ lidi, bez kterých by tu něco takovýho vůbec nebylo...
Odpovědět

Zpět na „Staré dabingy“