Dabér a dabérka mého srdce

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od jajda0 »

Konečně mám možnost sem napsat dlouho připravené, ale budou to hlavně kreslené filmy:

1) Nejvíce oblíbení dabéři posledních sedm let, ale zato nejvíce prožíváných v životě, až z toho pláču a směju se radostí a protáčím si to dokolečka:
Novácký dabing Goofyho tlupy celkově: Pete, křik Goofyho při vylítnutí, Max a PJ
Radan Rusev - Pete z Goofyho Tlupy, konkrétní křik Íjáčka a jedna housenka v Medvídkovi Pú
Mirko Musil - Haddock z Tintina, Yosemite Sam v Kačer Daffy: Fantastický ostrov, dva štěky v ČST dabingu Rychlé roty
Daniela Bartáková - hlasem Azraela mluvící naštvanou starou ženu, hranou i kreslenou
Gustav Bubník - Kluk Fuk v díle Šmoulů "Srdíčko ze zlata"
Hana Talpová - hluboké hlasy žen

2) Nejvíce oblíbení dabéři od mého dětství, jakoukoli roli:
Stanislav Fišer, Dalimil Klapka, Jiří Knot, Jiří Bruder, Ota Jirák, Inka Šecová, Aťka Janoušková, Magdaléna Reifová, Blanka Zdichyncová, Jana Altmannová

3) Veškeré emoce kreslených postav: Stanislav Fišer (králík z Medvídka Pú), Jiří Lábus a Jana Altmannová (Tom, Jerry a pár dílů Spikea v Tom a Jerry Kids), Ivo Novák (Sépiák ze Spongeboba), Bedřich Šetena (pan Krabs ze Spongeboba), Milan Slepička (Horrendus z Ošklivého káčátka)

4) Dalších nespočet dabérů, nejvíce dospělé mužské a ženské charakteristické hlasy z dabingů 90. a první poloviny 00. let, které nebudu vypisovat. Některé další hlasy se mi líbily jen u jedné konkrétní role, či jedné hlasové polohy, a ostatní neprožívám.

5) V rámci dnešních dabingů se mi líbilo jen Zbyšek Horák, Klára Šumanová (na dětských a zvířecích rolích) a Jakub Saic (vysoké legrační kreslené hlasy). Ti na dnešní poměry se typem hlasů dle mně aspoň přibližují k Janu Schánilcovi, Ince Šecové a Gustavu Bubníkovi, a ne že by se daly naprosto nevhodné hlasy.

6) Několi typu rolí, které se dle mně vůbec nehodí:
Libor Terš - postavy hromotluků, které by správně měly mít hrubý hlas typu Miroslav Saic či aspoň Zbyšek Horák.
Jan Maxián - postavy, které by měly mít vysoké legrační či ženské hlasy. (Mort z Madagaskaru, Spongebob, Tweety)
obecně mladé dospělé hlasy na vzhledem vyzrálých mužích (třeba jedna řada Zákon a pořádek, či seriály Minimaxu)
kubajakub876
Příspěvky: 47
Registrován: 10 dub 2021 11:45

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od kubajakub876 »

Tak se také přidám, i když už budu asi poslední :D Co se týče dabérek tak mám nejradši Vendulu Příhodovou, Terezii Taberyovou, Ivanu Korolovou, Jitku Moučkovou, Miriam Chytilovou, Viktorii Taberyovou, Lucku Vondráčkovou, Kateřinu Lojdovou, a Kateřinu Peřinovou.

Kdybych měl vybrat jednu, byla by to Vendula Příhodová (získala si můj hlas hlavně díky Mirabel v Encantu, z toho dabingu jsem byl totálně paf).

U dabérů je to podobné, tam mám nejraději Marka Liberta, Pavla Vondru, Martina Stránského, Michala Holána, Bohdana Tůmu, Oldřicha Hajlicha, Petra Neskusila, Ladislava Cigánka, Ivo Hrbáče a Marka Holého (ale jak lze vidět i v podpisu, je jich mnohem víc)

Kdybych měl vypíchnout jednoho, byl by to Marek Libert.

A z těch bohužel již nežijících to jsou Vladimír Čech, Dalimil Klapka a Vladimír Dlouhý.
V. Příhodová T.Taberyová I.Korolová J.Moučková J.Mařasová K.Lojdová K.Peřinová M.Chytilová, K.Nováková, L. Vondráčková
M. Libert P.Vondra M.Holán O.Hajlich M.Holý P.Neskusil P.Tesař L.Cigánek B.Tůma I.Hrbáč M.Stránský P.Soukup J.Prager L.Hruška
Z.Štěpán
Odpovědět

Zpět na „Obecně“