Louis de Funès

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Budy »

18.05.2008 – 07.05.2015
Michaela

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Michaela »

Tomáš Juřička zní taky dobře :-:
Překvapuje mě, ze dabing z filmu Jak vykrást banku je skutečně z roku 2009, Bohdan tam má tak mladounky sladký hlásek jak z dob Brandona Walsche :P :mrgreen:

a neměl by ještě někdo ukázku s Jiřím Tomkem :?: Toho si na Funese moc nedokazu představit ,ale to jsem si neuměla ani Šroma, Juřičku, Klapku a znějí skvěle -) :!:
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Pálkman »

čarodejka Míša píše:Tomáš Juřička zní taky dobře :-:
Mně to příjde hrozné, to radši Lábuse.
Naposledy upravil(a) Pálkman dne 28 bře 2011 21:23, celkem upraveno 1 x.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Louis de Funès

Příspěvek od palg »

Joe Black píše:Juřička nic moc, to mi přišel i Lábus schůdnější, Klapka se mi líbil, ale neslyšel jsem Pavla Šroma. Můžu poprosit o ukázku? ;-) Díky. (Jinak Krampol taky dost zvláštní...)
mě se taky Juřička nelíbil, bylo to takové nijaké...ale i tak tam Louis hrál jenom malou postavičku, největší prostor (5 rolí) měl Fernandel).
zde je ukázka Pavla Šroma:
http://www.youtube.com/watch?v=orzQzkkO09I
čarodejka Míša píše: a neměl by ještě někdo ukázku s Jiřím Tomkem :?: Toho si na Funese moc nedokazu představit
bohužel, dabing se nedochoval.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Joe Black »

Šrom dobrej... :-:
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Louis de Funès

Příspěvek od palg »

Budy píše:Tak ač jsem na toto spojení moc nevěřil, tak musím uznat, že je opravdu dobré. :-: Ještě záleží na tom, jak by zvládnul jeho "typickou" roli.
tak jak pan Filipovský určitě ne, ale určitě lépe, než Krampol. ;)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Joe Black »

Ukázka se mi moc nelíbí, ale na Lakomce se chci podívat... :-(
Michaela

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Michaela »

palg píše:pan Krampol to dabuje hodně silovo, nasilu tahá za pilu, a nejde to k němu, a má o hodně hlubší hlas...nemám nic proti Krampolovi osobně, ale na Louise... Louis měl o hodně jiný hlas a když si to podíváte v originále, tak...
jen si podívejte ukázku, přímo otřesné něco...nechápu, jak se tohle může někomu líbiti.
http://www.youtube.com/watch?v=-vcMAUyZ2ao
není to zas tak strašný, respektive je to poslouchatelné a netrhá mi to uši jako u Lábuse ... jsou mnohem horší spojení než Krampol - Funes ...ale Faltus je rozhodně lepší :-:
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Michel »

palg píše:pan Krampol to dabuje hodně silovo, nasilu tahá za pilu, a nejde to k němu, a má o hodně hlubší hlas...nemám nic proti Krampolovi osobně, ale na Louise... Louis měl o hodně jiný hlas a když si to podíváte v originále, tak...
jen si podívejte ukázku, přímo otřesné něco...nechápu, jak se tohle může někomu líbiti.
http://www.youtube.com/watch?v=-vcMAUyZ2ao
Naprosto souhlasím. Jak jsem nedávno napsal v jiném tématu, pan Krampol když se snaží, tak vzdáleně hlasem pana Filipovského připomíná, ale opravdu hodně vzdáleně a jeho hlas je oproti panu Filipovskému mnohem hlubší a nadto ještě ubrblaný, uchrchlaný a zpomalený.
A ve srovnání s Louis de Funèsem, který měl hlas ještě o něco málo vyšší než pan Filipovský, je pan Krampol už absolutně mimo. Když jsem Krampolův dabing Funèse slyšel poprvé, tak mi nepřišel až tak špatný, ale potom čím víckrát jsem si ho pustil, tím mi přišel horší a horší, a když jsem měl možnost srovnat ho s originálem, tak to jsem se opravdu zhrozil...
Budy píše:Jak říkám, mi se Jiří Krampol líbí. A tahle ukázka není zas tak špatná.
Ta ukázka z Lakomce mě naopak hodně zklamala. V Krampolově dabingu jsem viděl zatím akorát Zelňačku a Dobrodružství rabína Jákoba (2. dabing) a vzhledem k tomu, že to jsou dabingy přece jen trošku pozdějšího data, tak jsem čekal, že v Lakomci jakožto prvním filmu s Funèsem, který Krampol nadaboval, bude znít přece jen trošku lépe, když ho dokonce vybrali v konkurzu, ale bohužel mé vysoké očekávání nebylo naplněno, bohužel mi pan Krampol zní v Lakomci stejně ubrblaně, uchrchlaně, zpomaleně a těžkopádně jako v Rabínovi Jákobovi z roku 2006...

Jinak taky bych se celkem přimlouval za novou anketu o 1. a 2. místo, přece jen před rokem (nebo kdy se to hlasovalo) existoval jediný film dabovaný panem Faltusem, zatímco teď přibydou další tři, takže po jejich vydání by nová anketa byla ideální :)
I když koukám, že ani nemám právo hlasovat v té současné, takže to toho asi nemám moc co mluvit :)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Vladajsoucna »

Ten Šrom v ukázce mi přišel otřesný. Další neohrabaný pokus o imitaci typické Filipovské dikce, ne o moc lepší než nenapravitelný huhňal Krampol. Proč místo napodobování Filipovského do toho raději nešel s vlastním osobitým výrazem, jako Dalimil Klapka? Faltus na rozdíl od Krampola a Šroma imitovat Filipovského umí, ale není to herec a na jeho výkonu je to chtě nechtě znát. Filipovský přece nebyl jen svébytný vysoký hlas, ale i precizní pohrávání si se slovy a zvuky. A to chce umět i obstojně hrát, nejen imitovat. Juřička sice zní lépe než Krampol, ale jeho výkon mi přišel takový bezbarvý, rutinérský, nudný. Takže po Filipovském mi stále jako nejlepší Funésův dabér připadá Dalimil Klapka, který ostatně i navzdory vysokému věku a dabérské hyperaktivitě dokáže nadabovat úplně vše, přesně a poctivě.
Odpovědět

Zpět na „F“