Louis de Funès

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
gumakmp
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2010 11:03

Re: Louis de Funès

Příspěvek od gumakmp »

Lidičky nejsem si jistý, ale myslím že film Frou Frou byl u nás nadabovaný Jiří Krampolem. Vysílala to myslím Česká televize. A sám Krampol o tom mluvil v Týdeníku Televize, že daboval pro Českou televizi s Funesem tři filmy: Lakomec, Dobrodružství rabína Jákoba a Frou Frou......ale říkám nejsem si jistý :-?
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Louis de Funès

Příspěvek od salgado »

ReDabér píše:Kdysi už tady proběhla anketa o 2. a 3. místo. Změnou pravidel byl umístěn pan Filipovský na 1. místo in memoriam, kam se s ním přesunul z druhého místa Jiří Krampol (Václav Faltus pak na 2.). Aby bylo i 3. místo korektně a spravedlivě obsazeno, vyhlásil jsem anketu.
Krampol ale nedaboval de Funése, nýbrž pana Filipovského. Proto na 1. místo určitě nepatří.
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Angus MacGyver »

Poslechl jsem si ukázku pana Klapky, jak dabuje Funése a oproti Krampolovi je to nebe a dudy... Asi jsem sám a tudíž se nic nezmění, ale dle mého pan Krampol je na prvním místě dost špatná "volba".
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Joe Black »

Já bych tam klidně místo Krampola viděl radši Faltuse.
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Angus MacGyver »

ReDabére, máš pravdu.

Jen připojím osobní postřeh - škoda, že režisérům českého znění po úmrtí pana Filipovského (odpusťte pro zvukomalebnost to slovo) nedoklaplo obsadit pana Klapku... Ten výkon byl velmi zdařilý a nebylo to takové přehnané kašírování jako u pana Krampola.
Michaela

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Michaela »

já jsem až do dnešniho dne viděla filmy jen s dabingem Filipovského a po té malé revoltě zde jsem si poslechla ukázky i jiných dabérů a k mému překvapení pan Krampol skutečně nezní tak dobře, jak jsem si myslela.. překvapil mě pan Dalimil Klapka, vážně škoda, že těch filmu s Funesem neudělal více... naprostá šílenost mi přišel dabing s Lábusem ( kdybych zavřela oči , tak vidím Simpsonovou a ne Funese :D ), nemám ráda titulky , ale než slyšet Lábuse, tak titulky všema deseti
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Louis de Funès

Příspěvek od palg »

já bych navrhoval, aby se to vyřešilo následovně:
1. Václav Faltus a František Filipovský, 2. Dalimil Klapka, 3. Pavel Šrom
jelikož nikdo nebude už obsazovat 73-letého Krampola, tak sem ho nechal mimo pořadí. Co vy na to? A přiznejme si upřimně, je to hrozné poslouchat sípavého Krampola na Louise, a vždyť Louis má úplně jiný hlas než Krampol. a i tak by to bylo už odvěci dávat Krampola dabovat mladšího Funése.

a mimochodem, k Václavovi Faltusovi již můžete doplnit Karamboly - DVD; Co na to Fripouillard?; Nevídáno, neslýcháno a Taxi, maringotka, korida.
Naposledy upravil(a) palg dne 28 bře 2011 19:53, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Louis de Funès

Příspěvek od palg »

čarodejka Míša píše:Palg má dobrej návrh :-: , i Pavel Šrom zněl perfektně ( opět milé překvapení z mé strany :-: )
jen si myslím, že pokud něco ještě nebylo s Louisem nadabovaný, tak si Nova na to přizve stejně pana Krampola
no jo, totižto jak i pan Klapka tak i pan Šrom nasadili normální hlasy, nesnažili se napodobit Filipovského dikci. Sice pana Filipovského nenahradí nikdo, ale výše zmiňovaní by byli nejlepší možnou alternativou.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4088
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Budy »

A mi se zase Jiří Krampol líbí...
18.05.2008 – 07.05.2015
Michaela

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Michaela »

ale svým způsobem jsem jak v podání Pavla Šroma, tak v podání Dalimila Klapky Filipovského trošku slyšela, což se mi líbí ...
proti napodobování Filipovského Krampolem nic nemám, jen Krampolovo mluvené slovo je pomalejší a špatně udycháné a je to celkem znatelné a rušivé, ale pořád lepší než Lábus :D

neměl by někdo ještě ukázku, ve které L.F. dabuje T.Juřička ? :-?
Odpovědět

Zpět na „F“