Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Lukiz »

Já jsem uvedl profil řady seriálu, které nejen že jsou diskriminovány českými televize, ale dokonce je diskriminuje i čsfd že jim tam neudělali profil. A jak to vypadá diskriminace se na ně chystá i tady na dabingforu...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Michaela2 »

já viděla právě asi taky 2 díly a dabing si nepamatuju k ničemu ... ještě Papírové panenky- ČT- také tak rok 92 a co takový seriál Skippy ? to televize vysílají ?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Michaela2 »

tak pardon, PP jsou rok 1993, mají tu profil na DF ;)
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Stanley Roe »

JJ Kořeny to byla špička ... Kunta Kinte .. toho sem uznával ..ale dnes už nemá ČT asi zájem seznamovat nás s černými stránkami americké historie a to jak obrazně, tak v případě tohoto seriálu doslova :D , můžou tam být i vnitřní osobní a politické vlivy .. jenže je tu taky otázka práv ... u seriálů či filmů to mohlo dopadnoout podobně jak u Báječných let .. nedořešená otázka autorských práv k hudebnímu doprovodu ... jedině nějaký audiotechnik ČT by nám mohl sdělit, jestli by šla přemixovat archivovaná dabingová stopa a přidat nový hudební podkres, či jej komplet zrušit ... každopádně už by to nebylo ono. :-( Takže třeba už programová produkce či dramaturgie mohla mít zájem o nákup nějakých těch starších seriálů, ale když se dozvěděli o nedořešených právních náležitostech, tak šli od toho. Ale o tom se asi nikdy nedozvíme.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Krikri »

Michaela2: Papírové panenky jsem určitě neviděl.
Skyppy z 60. let vyšel před pár lety na DVD (jestli komplet a s kterým dabingem jsem nezkoumal). A Skippy ze začátku 90. let podle jednoho dílu, co je na Uložtu dávali ještě ve 2010 na Nově s jiným dabingem, než v 90. letech na ČT. S tím ČT dabingem Vapet vydal prvních 16 dílů na DVD.

Lukiz: si zřejmě rád hraješ se slovíčky. Že ti těch 150 seriálů diskriminuje ČSFD se dá vyřešit snadno a to tak, že napíšeš někomu, kdo nahazuje profily filmů/seriálů.
A ten seznam u nás nevysílaných seriálů jsem nesestavil proto, aby v něm bylo úplně všechno bez výběru, ale spíš aby svojí troškou do mlýna přispěli ti, kteří mají mezi těmi u nás nevysílanými seriály některé hodně oblíbené a rádi by je u nás v TV viděli. A ne že sem nahážeš několik stovek seriálů, z nich si troufám tvrdit jsi většinu ani neviděl, natož si je mohl nějak zvlášť oblíbit. Ten tvůj seznam se proto lépe hodí někam jinam a pokud ty stovky nevysílaných seriálů chceš prezentovat, měl by sis na ně založit vlastní téma, tady se bude první stránka dost rolovat i bez nich. :)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Michaela2 »

jo, tak Papírové panenky bych taky vidět nechtěla :D , z těch seriálů, které jsem uvedla, by mě už zajímaly jen ty Kořeny, z těch dalších už jsem vyrostla ;)

Stenley: Báječná léta byla super, akorát to dávali v pátek ve 20 a rodiče to automaticky přepínali na nesmysly na Nově :vztek:
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Krikri »

Tak si říkám, jestli bych neměl do seznamu zařadit i první dvě řady Komisaře Moulina? Ty už asi taky těžko kdy v TV uvidíme, i kdyby třeba předabované.

A možná by nebylo na škodu založit podobný seznam i k dlouhodobě nevysílaným filmům. Ale na ten si netroufám, sice bych jich mohl celkem dost doplnit, ale i tak je to v porovnání se všemi, co kdy v TV běžely a už nikdy nebudou jen zlomek. Toho by se mohl ujmout Pomajz, ten má v těch starých filmech a zvlášť v těch s oficiálně zničenými kinodabingy docela přehled.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Sagres »

1992 Alpské lyceum - vysíláno pouze počátkem roku 93 na ČT
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Nelsonek
Příspěvky: 47
Registrován: 20 led 2012 20:05

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Nelsonek »

Můj přítel delfín - vysíláno naposledy v 90. letech
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam dlouhodobě diskriminovaných seriálů českými TV

Příspěvek od Krikri »

Nelsonek píše:Můj přítel delfín - vysíláno naposledy v 90. letech
Nebylo by trochu víc informací? Na které stanici, v kterém roce (alespoň přibližně) a kolik bylo odvysíláno epizod?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“