Hvězdný prach / Stardust

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Brocc »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jan Maxián - Charlie Cox (Tristan), Dana Černá - Claire Danes (Yvaine), Lucie Juřičková - Michelle Pfeiffer (Lamia), Petr Pospíchal - Robert De Niro (kapitán Shakespeare), Pavel Vondra - Mark Strong (Septimus), Jitka Moučková - Sienna Miller (Victoria), Lukáš Hlavica - Jason Flemyng (Primus), Vladislav Beneš - Ricky Gervais (Ferdy), Alois Švehlík - Peter O'Toole (král), Pavel Šrom - Nathaniel Parker (Dunstan), Vladimír Brabec - Ian McKellen (vypravěč), Marcela Nohýnková - Melanie Hill (Špindíra Sal), David Suchařípa - Rupert Everett (Secundus), Adrian Jastraban - Geoff Bell (recepční), Marek Libert - Henry Cavill (Humphrey), Martin Kolár - David Walliams (Sextus), Bedřich Šetena - Struan Rodger (biskup) + Mark Burns (nový biskup), Vladimír Fišer - David Kelly (strážce), Roman Hájek - Mark Heap (Tercius), Růžena Merunková - Joanna Scanlan (Mormo), Sylva Turbová, Olga Želenská - Sarah Alexander (Empusa), Daniel Margolius - Ben Barnes, Jake Curran (mladý Dunstan Thorn, Bernard), Vanda Konečná - Kate Magowan (Una), Stanislav Lehký - Julian Rhind-Tutt (Quartus), Zuzana Ďurdinová, Veronika Petrová a další

Překlad: Ivan Němeček
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Pavla Draxlerová
Dialogy a režie českého znění: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov Studio dabing pro Bontonfilm 2007
Naposledy upravil(a) Brocc dne 04 srp 2009 21:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Joe Black »

Tento dabing se mi velmi líbí a myslím si, že je docela povedený.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Kubaz »

Samotný film byl pro mě velkým překvapením a dabing je fakt velmi dobrý...hlavně proto, že běžel v kinech
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Joe Black »

Nevíte, kdo daboval princeznu Unu (Kate Magowan)? Vypadá to asi na Vandu Konečnou, že?
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Budy »

Film je pro mě docela blbost. Tady mě zarazilo obsazení Adrinana Jastrabana, kterého jsem ještě v dabingu neslyšel.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Sagres »

Želenská - Sarah Alexander (Empusa), Merunková - Joanna Scanlan (Mormo), Šetena - Struan Rodger (biskup), Libert - Henry Cavill (Humphrey).

Taky bych se přikláněl u Kate Magowan k Vandě Konečné.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Joe Black »

:-: Dnes jsem viděl znovu a stále se mi film a dabing hoodně líbí.

+ Vanda Konečná - Kate Magowan (Una)
+ Daniel Margolius - Ben Barnes, Jake Curran (mladý Dunstan Thorn, Bernard)
+ Adrian Jastraban - Geoff Bell (recepční)
+ Vladimír Fišer - David Kelly (strážce)
Syselmaster
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2010 18:22

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Syselmaster »

Dabing samotný nebyl špatný ale co ten překlad?! Perly typu překládat "bloody necklace" jako krvavý náhrdelník namísto proklatý / zatracený. Naprosto zabitá pointa v úvodu u stánku se skleněnými květinami - "see anything you like" přeloženo jako "dáš si něco" místo "líbí se ti něco". Dlouhý pohled potom měl naznačit že se mu líbí půvabná kvetinářka a podobně...
melkortheevil
Příspěvky: 72
Registrován: 08 úno 2009 12:24

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od melkortheevil »

Souhlas. Překlad táhne dabing dolů, který není nijak oslnivý. Tato skvělá pohádka se dá vychutnat opravdu jen v originále.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Hvězdný prach / Stardust

Příspěvek od Pálkman »

Rok výroby je 2007, ne 2008, protože tento film měl premiéru v kinech ČR v roce 2007 s tímto dabingem.
(Přišel jsem na to náhodou, když jsem zde zaslechl Martina Kolára a divil jsem se, jak je to možné, když v roce 2008 už nedaboval. Zvláštní, že si toho ještě nikdo nevšiml. :-? )

Ještě doplňuji několik rolí:
Martin Kolár - David Walliams (Sextus)
Stanislav Lehký - Julian Rhind-Tutt (Quartus)
Roman Hájek - Mark Heap (Tercius)
a Bedřich Šetena ještě dabuje - Mark Burns (nový biskup)
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“