Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
HonzaXXII
Příspěvky: 1950
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

Není ta "dospělácká" animace ze začátku dílu Zrození? Jak bylo zvykem ještě do začátku 90. let, dělaly se psaný titlky, a když nedostali negativ, tak tam daly "nové" záběry bez původních titulků. Tak "výměnu genetických informací" s blondýnou nahradili "výměnou genetických informací" s černovláskou. Mně osobně spíš vrtá hlavou ten závěr, a to ani tak to, že nespíš ze stejného důvodu tam šoupli "mrtvolku" s barvičkama, jako to, že je tam úplně jiná hudba. To z nějakého důvodu dostali na začátku instrumentálku bez zpěvu, ale na konci ne (narozdíl od DVD, nutno dodat)?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od -kNiGHT- »

Pravda. Tu počáteční animaci co použilo ČST v úvodu je na začátku děje ve druhém díle. To jsem úplně přehlídnul. Díky.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Pomajz »

Dabingfanda píše:Já bych to taky nechal 4:3,nevím proč všichni musí nadávat ,že mají po stranách černé pruhy.
https://www.youtube.com/watch?v=2kYSNJSuLMI
RETROFILM
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Pořád nechápu ,jak je možné že se u nějakého seriálu poztrácí díly.Když je nějaký dabing zničen kvůli povodním ,lze to pochopit.Ale když se někde ztratí 1,2 díly z nichž 1 z nich byl normálně vysílán ( i když už je to dávno ),tak to fakt nechápu.Ale snad to tady někdo ještě objasní. :|
Jan Z.
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2021 18:02

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Jan Z. »

Ta písnička na konci ČST verze je Les rois fainéants (Raymond Lefèvre) nic se seriálem nemá společného, kromě toho že je francouzská. Originální obraz má 5:3, ořezávání je fakt hnus, ještě že tady je ořezání minimální a není to jako u Simpsonů, kde jim chybí čela a nohy. Druhý dabing hnus, ale vyrůstal jsem na něm, protože zahltil internet, jsem rád, že výborný ČST dabing se vrací a nahrazuje ten pětičlenný hnus, kde mluví jak skřeti, když mění hlasy.
peno
Příspěvky: 251
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od peno »

Od 3. 7. na Déčku. A vypadá to na původní dabing. Alespoň doufám, že jsem se nepřeslechl a slyšel jsem správně Stanislava Fišera a ne Vladimíra Fišera.
Z upoutávek to ale vypadá, že půjde o stejnou verzi, která šla před dvěma lety na Seznamu. Snad se mýlím a ořezané to bylo jen pro upoutávky, ale kvalitou obrazu mi to připadalo stejné, takže očekávám, bohužel, stejnou ořezanou verzi.
Jery83
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2020 14:47
Bydliště: Ostravsko

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Jery83 »

Jsem zvědav jestli ČT sestříhá úvodní znělku, kterou vysílali na SD obrazu. Jednotka SK znělku sestříhala. https://www.youtube.com/watch?v=5Z8xXsovxdA
VU+ 4K SE BT VTI
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Stejně to odvysílají s tím pětihlasým hnusem ob BH Promo, vsaďte se. Kdy naposledy odvysílala ČT nějaký animovaný seriál ve svém vlastním, 30 let starém dabingu, jestliže k němu už existuje dabing nový? Navíc v případě, že ČT vlastní z 26 dílů původní dabing pouze ke 24 dílům (4. díl nikdy nekoupili a 23. díl po posledním odvysílání v létě 1997 kamsi zašantročili). A i když je původní dabing k dílu Hormony v perfektní zvukové kvalitě dostupný a dokonce i sloučen do nového osekaného obrazu, silně pochybuji, že by ho na ČT zařadili do vysílání. https://www.youtube.com/watch?v=VOMblYkxvQM
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1950
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

Jestli to s tou původní verzí jde dokonce i na ofiko YouTubovým kanálu, bude ČT vysílat tu původní.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Jenže na tom oficiálním Youtube kanálu je v původním ČST dabingu jen 5 dílů (Tělesná stráž, Krevní destičky, Mozek, Ústa a zuby a Očkování), takže tohle bych zrovna za směrodatné nepovažoval. Ještě je možné, že odvysílají mix obou dabingů, ostatně, tohle už má ČT odzkoušeno se Šmouly, takže bych se tomu ani moc nedivil. Koneckonců, pokud budou chtít odvysílat všech 26 dílů, mixu obou dabingů se tak jako tak nevyhnou.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“