Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Tak dnes má TV Seznam vysílat i ztracený díl Hormony.
Jery83
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2020 14:47
Bydliště: Ostravsko

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Jery83 »

Původní dabing byl nalezen, neuvěřitelné.
VU+ 4K SE BT VTI
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Tak to tedy zírám a zároveň tleskám! :o :-: Akorát by mě docela zajímalo, kde k tomu původnímu ČST dabingu Seznam.cz přišel? I když má VHS-rip, co se už pár let nachází na Uložto docela kvalitní zvuk, teď jsem si to pustil na tom Seznamu a zvuk je kvalitní jako kdyby byl přímo z televizního archivu. Teď by se slušelo, aby nám jistá rádoby veřejnoprávní instituce z Kavčích hor objasnila, jak je možné, že údajně víc jak 20 let ztracený a tudíž od roku 1997 nevysílaný dabing se najednou našel v perfektním stavu? Máme to brát tak, že nám ČT o ztracených / zničených dabinzích záměrně lže? Ještě mě napadá možnost, že by se jim u toho dílu před lety znehodnotil jen obraz, ale dabing zůstal zachován v perfektní kvalitě, přičemž při následných reprízách od roku 2005 bylo vedení ČT líné vyžádat si od distributora novou verzi obrazu. Jelikož vedení ČT s diváky od zrušení Listárny v 90. letech nekomunikuje a pravdivě už tuplem ne, tak se skutečný stav věci zřejmě nikdy nedozvíme.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Angus MacGyver »

Krikri: Nejlepší teď bude udělat si kopii pro (nejen) vlastní potřebu, ne?

Chci říct - čert vem, kde díl / dabing byl, hlavně, že se objevil a je nanejvýš nutné ho uchránit před zkázou a zapomněním ...
HonzaXXII
Příspěvky: 1950
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

Už jsem tu psal nejednou, jak u jiných seriálů mi psali - a ne oficiálně, ale kolega Licence2kill, kterého rozhodně beru za docela (ani on většinou neví víc, než co se píše v těch dramaturgických listech a papírových záznamech) důvěryhodný zdroj - že z toho a toho seriálu se dochovala jen část dílů, a bác ho, najednou se stal zázrak, a našly se i ostatní. Evidentně i přes ten neoddiskutovatelnej bordel co tam je se tam najdou lidi, kteří tam chtějí vážně dělat pořádek, a v nejednom případě něco najdou.

Tady to skutečně mohlo být o tom, že původní obraz byl poškozený a byli líní koupit nový. Ale nezavrhoval bych ani druhou variantu, venku se to stalo, že se jim něco ztratilo, nějaký divák jim poskytl nahrávku z kazety a oni to co nejvíc to šlo vyretušovali a vrátili do života. Nebo se to "jen" zašantročilo?

Tak jako tak obrovská radost. Velmi výjimečně si Seznam zaslouží pochvalu :-: :-: Akorát ten ořez :vztek: :vztek: :vztek:
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Angus MacGyver »

Pro HonzaXXII: Souhlasím, že znásilňovat 4:3 (nebo 5:4) na 16:9 je čuňárna, ale napadá mě otázka - (jsem ročník 1985), jak se mrzačily, pokud vůbec, kinofilmy, když to bylo vysíláno na televizích s poměrem stran 4:3? Taky ořez, nebo letterboxy?

Je to mírně OT, takže pokud to tu někomu vadí, poprosím přesun do příslušnější sekce.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Paradox je,že komerční tv nám poskytla něco,co Č(S)T 30 let nebyla schopna .Odvysílat seriál komplet.

PS.Urcite se to nějak roztahovalo,někde je to tady myslím že od Historika popsáno.
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od richardda »

Takze tady mame dalsi priklad toho, ze kdyz se chce, vsechno jde. Jak se rika. Jsem uprimne rad, ze dalsi krasny dabing se dostal k tem, pro ktere byl primarne urcen. Tedy k nam divakum. :-:

Po vsech techto dukazech, ze ony stare krasne puvodni dabingy nejsou tak uplne "ztraceny", doufam, ze odpovedni pracovnici nasi verejnopravni televize opravdu dostoji svemu poslani a nebudou pred divaky dalsi dabingove skvosty "utajovat". :-?
NOVA, jedině ona.
HonzaXXII
Příspěvky: 1950
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak rozhodně by na to měl odpovědět někdo povolanější. Ale samozřejmě že se to v základě taky ořezávalo. Někdy v 50. a 60. letech to samozřejmě bylo nutné, protože na těch obrazovkách by nebylo skoro nic vidět. Pak to každopádně pozbylo smysl. Ale u nás za socíku byl rozdíl v tom, že snad všechno, co se dabovalo pro kina, bylo přepsaný pro televize (téměř) neořezaný, a filmy dabované pro/v televizi šly často (většinou) ořezaný "jen" do 3:2 (samozřejmě pokud zvenku dodali širokoúhlý obraz). Jak skončil monopol ÚPF, Supraphonu a ČST a přišli nadnárodní distributoři, až na výjimky (dřív vysílané kino/TV kopie jako Vinnetou, Funés, Spencer a Hill, atd.) se pro kazety a televizi všecko ořezávalo do 4:3. A po roce 2000 se to místo nápravy proostě jen otočilo o 180 stupňů.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od -kNiGHT- »

Dabingfanda píše:Já bych to taky nechal 4:3,nevím proč všichni musí nadávat ,že mají po stranách černé pruhy.
Netuším kdo nadává na černé pruhy - určitě se tací najdou jako na cokoliv na co se nadávat dá, ale tento ořez - resp. dle toho co jsem postoval lze snadno posoudit, že obraz přibyl po stranách a pro běžné oko neznatelně ubyl nahoře a dole. Stejně tak jako na oficiálním vydání bluray z francie je čistý obraz 5:3 (1792 x 1080). Prostě se tak ti co seriál vyrobili domluvili pro vydání a hotovo. Tady si určitě televize neořezává tak jak se jí zlíbí.

btw díl 4 - KOSTNÍ DŘEŇ byl na seznam.cz o cca 1 minutu kratší než byl na dvd a nyní na bluray.

Spíš by mne zajímala ta úvodní sekvence než začne seriál. Vyrobila si těch prvních 15 vteřin ČST nebo jim frantíci poskytli alternativní bez sponzorských titulků?
ČST - "dospělácká" animace na začátku - délka cca 1:47
HDTV - "dětská" animace na začátku (PROCIDIS presente) - stejná délka jako ta původní z ČST - délka 1:47
BLURAY - "dětská" animace na začátku (PROCIDIS presente a trochu jinak poskládaní sponzoři v úvodních titulkách oproti hdtv) - délka 45 vteřin
Naposledy upravil(a) -kNiGHT- dne 20 bře 2020 01:04, celkem upraveno 1 x.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“