Jana Hlaváčová

Máte svého oblíbence od E do H? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1871
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Jana Hlaváčová

Příspěvek od Teoretik »

FILMY:
1995 Strážce zákona [dabing ČT] - Sheree North (Laura Shelbyová)
1987 Červená kalina - Lidija Fedosejeva-Šukšina (Ljuba)
1985 Gikor - Žeňa Avetisjan (Nato)
1985 Válečná romance - Natalja Andrejčenko (Ljuba)
1984 Doktor Teyran - Nadine Alari (Michèle Teyranová)
1979 Telefonické úplatky - Helga Dancberga (Mirdza)
1977 Grand Prix [dabing ČST] - Eva Marie Saint (Louise Fredericksonová)
1977 Sestup Orfeův - Anna Magnani (Lady Torranceová)
1974 Největší událost od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc - Micheline Presle (doktorka Delavigne)

SERIÁLY:
1997 Krajní meze - Diana Scarwid (Elizabeth)

MINISÉRIE:
2003 Mannovi - román století - Monica Bleitreu (Katia Mannová)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
kasper
Příspěvky: 17
Registrován: 16 črc 2014 21:33

Re: Jana Hlaváčová

Příspěvek od kasper »

Jsem nováček v oblastí dabingu
Současná situace V dabingu se vůbec nelibí nejsem ani na straně herců ani studii

Jsem technik v IT kdo by by chtěl pomoc s problém s pc notebookem ať mi napíše soukromou zprávu
cenda
Příspěvky: 742
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jana Hlaváčová

Příspěvek od cenda »

Tohle je mi velmi líto, i když se s tím, bohužel, muselo počítat. Přestože se paní Hlaváčová věnovala dabingu o něco méně než její manžel, stopu v něm zanechala stejně silnou, protože měla štěstí na protějšky světové kinematografie, kterým mohla věnovat svůj hlas a herectví. Když se člověk podívá na její filmografii, je to jedna hvězda vedle druhé a ona jim nezůstala nic dlužna, ať už šlo o Annu Magnani v Sestupu Orfeově či protivnou Maggie Smithovou ve filmu Dámy v letech, nebo lehce naivní komindu Claude Gensacovou ve dvou dílech "Četníka". Je škoda, že jejího herectví dabing nevyužil v pozdějších letech, když jí ještě zdraví dovolilo pracovat, víc. Snad to bylo z jakési úcty k síle její osobnosti, že se ji produkce bály oslovit, aby se velká herečka neurazila, že jí nabízejí něco tak podřadného (to byla její slova v jednom rozhovoru), přitom ona sama toho velmi litovala, protože dabing brala za jednu ze svých nejoblíbenějších hereckých disciplín. Důkazem budiž například to, že do jednoho jediného dílu After Mashe přišla nadabovat doslova mrňavou roli o pár slovech jen proto, že to bylo doslova pro její herecký typ.

A trochu sentimentální nedabingová douška. S panem Munzarem byli narození pár dnů po sobě v jednom měsíci s rozdílem pěti let. Oba zemřeli pár dnů po sobě v jednom měsíci s rozdílem pěti let. Jsou to někdy věci mezi nebem a zemí.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2626
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana Hlaváčová

Příspěvek od Pan X »

Odpočívejte v pokoji paní Hlaváčová. :cry: Děkujeme vám za Vaše krásné role a za Vaše mistrovské hraní. Paní Hlaváčová byla naprosto fenomenální herečka s velkým H a bude tady moc chybět. Upřímnou soustrast rodině. Děkujeme za vše paní Hlaváčová. R.I.P. :cry:
Odpovědět

Zpět na „E-H - Profily dabérů a režisérů“