Gargamel

Databáze animovaných postav (A-H) a jejich dabérů
Fousek307
Příspěvky: 230
Registrován: 25 bře 2014 20:22

Re: Gargamel

Příspěvek od Fousek307 »

Václav Knop (Šmoulokoleda)

Jinak když tady čtu vaše návrhy, kdo by se na Gargamela po panu Císlerovi hodil, napadá mě Libor Hruška - když tento dabér někdy dabuje postavu, která se někdy naštve, tak je tato pasáž dabovaná velmi dobře. Kromě pana Hrušky by se hodil i Martin Dejdar - když ve Studiu Kamarád bravůrně nahradil pana Císlera v roli Harryho Showmana, proč by nemohl nahradit pana Císlera v roli Gargamela (navíc když jsem si v deseti letech pustil ukázku dílu "Silákovo srdce" s původním dabingem ČST, Gargamel mi v několika malých částech zněl jako Martin Dejdar)? Ovšem i ten Václav Knop není na Gargamela špatný, vždyť je to přeci Robotník ze Soníka.
throwaway-account
Příspěvky: 782
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Gargamel

Příspěvek od throwaway-account »

Já na Gargamela úplně vidím Jana Přeučila. Divím se, že Jan Přeučil snad nikdy Garamela nedaboval, podle mě by se na něj totiž skvěle hodil a takovému dabingu by to určitě o dost zvýšilo kvalitu.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Gargamel

Příspěvek od Pálkman »

Herců, kteří by se na něj hodili je určitě více, např. Petr Pospíchal, Jiří Čapka nebo Ladislav Županič.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
throwaway-account
Příspěvky: 782
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Gargamel

Příspěvek od throwaway-account »

Co takhle dát panu Císlerovi 1. místo "in memoriam"? Ve výsledku by to vypadalo nějak takhle:

1. Zbyšek Pantůček ("Šmoulové" [Barrandov- některé díly]) a † Jiří Císler ("Šmoulové" [ČST Dabing, Nova dabing])

Petr Meissel ("Šmoulové" [Barrandov - některé díly])

A Petr Meissel by klidně mohl zůstat na 2. místě...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Gargamel

Příspěvek od bloom »

Jiří Hromada (Šmoulové - strašidelný speciál)
Jiří Lábus (Šmoulové: Zapomenutá vesnice)

A podle mě je zrovna J. Lábus aktuálně jednoznačně nejlepší volba.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Gargamel

Příspěvek od Dabingfanda »

Podle mě se na něj ze zde uváděných hodí nejvíc asi Václav Knop.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Krikri »

Zdejší pravidla postrádají logiku. Kdo vymyslel, že by pan Císler nemohl být na 1. místě? Jednak byl jako Gargamel jednoznačně nejlepší, vyrůstalo na něm nejvíc generací, je to v oblasti českého dabingu fenomén a taky jako jediný daboval Gargamela ve dvou dabinzích v rozmezí deseti let (1988 a 1997). Opravdu je nutné roboticky dodržovat nesmyslná pravidla, která v tomto případě znevýhodňují a degradují nejkvalitnější dabing?
A když už tedy mermomocí musíte na prvním místě mít někoho z těch parodií Gargamela z TV Barrandov, rozhodně by bylo logičtější na 1. místo dát vzhledem k počtu dílů Meissela, přestože ze všech dabérů je na Gargamela nejhorší. Pantůček ho daboval pouze v 1. řadě a to ani ne ve všech dílech, Meissel celou druhou, třetí, čtvrtou a pátou řadu, první půlku šesté řady, osmou a devátou řadu, takže vlastně skoro v celém seriálu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Gargamel

Příspěvek od Dabingfanda »

Jen tak mimochodem,proč vlastně na Barrandově přeobsadili Pantůčka ?Myslíte že sami od sebe nebo lidi psali stížnosti do televize?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Krikri »

Odkdy se televizní stanice a ještě k tomu soukromé řídí stížnostmi ohledně dabingu dětských animáků? Navíc Meissel je jako Gargamel ještě horší, než Pantůček, takže přeobsazením si moc nepomohli, spíš naopak.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Gargamel

Příspěvek od Dabingfanda »

Každopádně je skoda,že za pana Brodského našli solidní náhradu a za Cislera ne.Co už s tím .
Odpovědět

Zpět na „A-H“