2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Zamčeno
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od James55 »

Máme tady další rok a s ním i první oficiální ročník Divácké ceny Dabingfora. Minulý byl takový zkušební - nultý. I letos budeme nominovat zde na fóru své favority a po ukončení nominací proběhne finální hlasování osmi nejlepších a to již na samostatném webu. Vítěz bude stejně jako loni oznámen při udílení cen Františka Filipovského.


Pravidla nominací:

Každý má právo (nikoliv povinnost) nominovat dva filmy, dva seriály, dva dabéry a dvě dabérky. Své kandidáty však můžete vybírat jen podle toho, jestli měli televizní, kino nebo DVD premiéru v rozmezí od 1.1.2010 - 31.12.2010. U seriálu stačí, aby v tomto rozmezí byl odvysílaný jakýkoliv premiérový díl libovolné série (nikoliv repríza). Pořádně si však svou volbu promyslete, protože žádné dodatečné přídavky a opravy se započítávat již nebudou. Pokud si nejste jisti, kdy šel film do kin s dabingem, nebo kdy vyšel na DVD, může vám pomoct např. ČSFD, kde se tyto údaje vypisují.


Příklad nominace:

Film: Než ďábel zjistí, že seš mrtvej, Proroctví - DVD dabing
Seriál: Bratři a sestry, Dokonalý podraz
Ženský herecký výkon: Simona Postlerová (Robin Hood), Jitka Ježková (Souboj titánů)
Mužský herecký výkon: Michal Jagelka (Prokletý ostrov), Martin Sobotka (Imaginárium dr. Parnasse)

Grafická podoba je nedůležitá, hlavní je obsah. Pokud má film více dabingů ze stejného roku (např. Proroctví), je nutno uvést, který dabing si přejete nominovat - viz. příklad.


Pár poznámek na závěr:

Duplicitní účty poznáme, takže kdyby někoho napadlo se registrovat víckrát a nominovat šestkrát své oblíbence, nebude počítána ani jedna nominace.

Pokud zrovna nevíte koho nominovat, může vám pomoct sekce Dabingová studia, kde jsou vypisovány filmy podle roku výroby. Možná si na nějaký dabing vzpomenete. Pro jistotu se však ujistěte, že svoji premiéru měl ve výše udaném časovém rozmezí.

Pokud máte známé, kamarády, příbuzné, kteří mají o dabing zájem, tak jim o ceně Dabingfora řekněte a třeba se i zapojí. Čím víc nás bude nominovat a ve finále i hlasovat, tím větší rozmanitost názorů a hlavně tím větší váhu bude ocenění mít.

Prosím, můžete nominovat až do pondělí 28.2.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Lukiz »

Dotaz: Jde nominovat starý film s novým dabingem?
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 15 led 2011 00:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od James55 »

Lukiz píše:Dotaz: Jde nominovat starý filmu s novým dabingem?
Ano, pokud měl premiéru s novým dabingem v roce 2010.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od jackb »

Film: Sherlock Holmes, Zelená zóna
Seriál: Dr. House, Kriminálka Las Vegas
Ženský herecký výkon: Lucie Vondráčková (Princ z Persie: Písky času), Jitka Ježková ("Chuck")
Mužský herecký výkon: Martin Stránský ("Dr. House"), Jan Šťastný (Sherlock Holmes)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od bloom »

Film: Dva Jakeové [ČT], Než ďábel zjistí, že seš mrtvej [Nova]
Seriál: Agentura Jasno, Jak jsem poznal vaši matku
Mužský herecký výkon: Jiří Dvořák (Červený drak [Prima]), Miroslav Táborský (Než ďábel zjistí, že seš mrtvej [Nova])
Ženský herecký výkon: Andrea Elsnerová (Proroctví [DVD]), Hana Ševčíková (Wrestler)

Zajímavě vypadá i dabing filmu Město, zatím bohužel ale není k vidění.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od oberon »

Film: A-Team, Čarodějův učeň
Seriál: Jak jsem poznal vaši matku, Pán času
Ženský herecký výkon: Marika Šoposká (Alenka v říši divů), Irena Hrubá ("Pán času")
Mužský herecký výkon: Bohumil Švarc ml. ("Hranice nemožného"), Petr Burian ("Pán času")
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Joe Black »

Film: Alenka v říši divů, Harry Potter a Relikvie smrti - 1.
Seriál: Glee, Pán času
Mužský herecký výkon: Petr Burian ("Pán času"), David Švehlík ("Glee")
Ženský herecký výkon: Valérie Zawadská ("Glee"), Marika Šoposká (Alenka v říši divů)
Uživatelský avatar
mrzeero
Příspěvky: 239
Registrován: 07 led 2010 18:45

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od mrzeero »

Film: Alenka v říši divů, Zatím spolu, zatím živi
Seriál: Bratři a sestry, Průměrňákovi
Mužský herecký výkon: Jiří Dvořák ("Castle na zabití"), David Novotný ("Jak jsem poznal vaši matku")
Ženský herecký výkon: Zuzana Kajnarová ("Hranice nemožného"), Marika Šoposká (Alenka v říši divů)
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Joseph »

Film: Alenka v říši divů, Toy Story 3
Seriál: Jak jsem poznal vaši matku, Taková moderní rodinka
Mužský herecký výkon: David Novotný ("Jak jsem poznal vaši matku"), Petr Rychlý ("Jmenuju se Earl")
Ženský herecký výkon: Lucie Vondráčková (Na tuhle nemám), Radka Přibyslavská ("Spartakus: Krev a písek")
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: 2011 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Džejňulka »

Film: Toy Story 3: Příběh hraček, Harry Potter a Relikvie smrti - 1.
Seriál: Jak jsem poznal vaši matku , Dr. House
Ženský výkon: Taťjana Medvecká (Vdáš se a basta! [dabing ČT]), Andrea Elsnerová ("Jak jsem poznal vaši matku")
Mužský výkon: Michal Novotný ("Jak jsem poznal vaši matku"), Jiří Dvořák (Servírka [dabing Prima], "Castle na zabití")
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Zamčeno

Zpět na „Divácká cena Dabingfora“