Gargamel

Databáze animovaných postav (A-H) a jejich dabérů
throwaway-account
Příspěvky: 782
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Gargamel

Příspěvek od throwaway-account »

Solidní náhrady existují (Knop, Lábus, Županič atd.), ale na Barrandově se holt rozhodli použít na Gargamela se nehodící Pantůčka a Meissela. Mně by se osobně nejvíc líbil Jan Přeučil.

Ještě mě napadá že by na Gargamela nemusel být špatný Jaroslav Horák...
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Gargamel

Příspěvek od Dabingfanda »

Nebo ještě třeba Bedřich Šetena by nemusel být špatný.V době,kdy vznikal dabing na Barrandově byl ještě naživu a daboval.Když se hodil na Burnse,určitě by zvládl i Gargamela.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2658
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od KOMZA »

Sice budu za tento názor ubita, možná už jen proto, že jsem mladší divák a ten pohled tedy mám skutečně zkreslený, ale mně se Gargamel na Barrandově hodně líbil! :nesouhlas:

A to je co říct, jelikož já Šmouly (celý seriál) tou dobou opravdu výsostně nesnášela...
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Gargamel

Příspěvek od Dabingfanda »

Dabingfanda píše:Ještě by šlo Václav Faltus (hlasem pana Císlera )
No,to byla samozřejmě nadsázka,Knop by byl asi nejlepší.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Krikri »

Já nechápu, co tady furt řešíte. Zadavatele ani režiséry českého znění už dávno nezajímá, kdo by byl na roli hlasově nejlepší, ale kdo je vyjde nejlevněji. Proto se ani na Gargamela nesnažili hledat někoho, kdo by na něj hlasově pasoval a dali ho těm, co si řekli nejmíň. Vítejte v kapitalismu, režimu, který pohřbívá kvalitní dabingy
Ostatně, kdyby díly vysílané na Nově nerežírovala Jarmila Beránková, co měla na starost i původní dabing ČST, kdo ví, jestli by už i tehdy nedaboval Gargamela namísto Císlera někdo, kdo se na něj absolutně nehodí.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1952
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Gargamel

Příspěvek od HonzaXXII »

To je diskuze ze všechny prachy. Nejvíc pobavila Kolistova zaujatost. Bez urážky, každý má jiný názor a jiný vkus, ale tohle je neporovnatelný. V případě Císlera tu máme pana dabéra, který uměl dokonale namlouvat postavičky do našich i zahraničních dětských seriálů, v případě těch dvou dalších tu máme současné průměrné a nevýrazné dabéry, kteří nemají možnost se mu vyrovnat. V případě Pantůčka to tak vždycky rozhodně nebylo - viz. jeho různé hlasové polohy ve vedlejšácích ve Strážcích vesmíru, ale počínaje Mňauem už umí jen jednu, a ta není nic moc.

P.S: Nápad na imitátora není špatný, ale 1) přišel sakra s křížkem po funuse a 2) ho lze sotva očekávat od televize jako Barrandov, ať už jí šéfuje Sidovský nebo Soukup.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Krikri »

Taky nechápu, jak se někomu může líbit Pantůček a Meissel na Gargamela. Pantůček nebyl špatný třeba jako Valero v Jolandě, dceři Černého korzára, ale coby Gargamel hodně slabý. A o Meisselovi ani nemluvě, já ho mám totiž stále zafixovaného v roli různých puberťáků nebo mladých otců kolem třicítky z různých animáků bývalé Premiéry. Nikdy by mě nenapadlo obsadit ho do role starého a nevrlého čaroděje. A může hlas pitvořit jak chce, starce prostě dabovat neumí ani náznakem. A to zdejší pravidlo je vyložená neúcta k panu Císlerovi!
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1952
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Gargamel

Příspěvek od HonzaXXII »

Mimochodem, který chytrák tu zase cenzuroval? To už se ani nesmí napsat, že to pravidlo je blbost?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7060
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Gargamel

Příspěvek od Michaela2 »

O pravidlech ať si každý píše, co chce, ale budeš-li dabéry nazývat nulami, tak příště dostaneš i ban a to navždy. ;)

Jinak tento profil je volný, kdyby ho chtěl někdo převzít. J. Císler na 1. místo in memoriam jít klidně může. Pravidla o umisťování in memoriam se týkala pouze herců, nikoliv anim. postav. Stejný případ https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=90&t=6225
HonzaXXII
Příspěvky: 1952
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Gargamel

Příspěvek od HonzaXXII »

Tohle bych tu nerozváděl už jenom proto, že Šmouly už máme komplet nadabovaný, a byť nejeden příklad ukazuje, že předabovávací mánie zdaleka nekončí (navíc se všemi remaky, restarty a rebooty je to čím dál šílenější), tak za nějakých pár desetiletí už nejspíš nebude potřeba hledat nové dabéry pro Gargamela.

P.S: S tou cenzurou se to tu už vážně přehání. V mém případě nešlo o nic jiného, než o konstatování faktu, byť to možná bylo napsáno trochu ostřeji. Viz. nejen tady Gargamel, kde jsem to do podrobna popsal v prvním odstavci onoho příspěvku, ale třeba Eddie Murphy (ano, v 90. letech pánové Mahdal a Juřička bez diskuze váleli, ale po roce 2000 jsou bohužel oba dva totálně nemastní neslaní, navíc na Kaisera neměli ani ve vrcholné formě). A u kolegy to samé. Koneckonců nejde jen o smrt, posledních pár let tu kdekdo psal, že zrovna Zbyškovi Pantůčkovi se už dabovat nechce. Jestli ještě sem tam udělá nějakou výjimku, je to možný, ale to může skončit do roka a do dne. Připadá mi, že někteří, když se stali moderátory, to vzali až moc vážně a cenzurujou s prominutím každou blbost. Rozhodně nechci, aby tady v jednom kuse padaly vulgarismy a nadávky, ale taky nechci hyperkorektnost. Mimochodem jestli tento odstavec někomu v tomto tématu vadí, když najde vhodnější, může ho tam přesunout a třeba se může vesele pokračovat v debatě tam.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „A-H“