Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Copak jsem zde někdy tvrdil, že je ten redabing jistý? Já myslím, že ne. Až do té zprávy o "připravování dabingů" jsem tvrdil stejně jako ty, že je to silně nepravděpodobné. Ale když se ta zpráva objevila, tak to ve mě začalo hlodat a zkusil jsem zjistit co se dalo. To je snad zločin? IMHO je lepší se zajímat zbytečně, než to nechat být. Pak si to vezme do parády někdo, kdo s touto ságou není obeznámen a vyjde z toho stejný průšvih jako ten dabing minulý. Navíc jsem si díky této akci vytvořil několik kontaktů, které se budou jisto jistě hodit někdy v budoucnu, takže marné to určitě nebylo... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Strašný nebyl možná tak po stránce hereckých výkonů, ale překlad je příšerný a za tím si budu stát až do skonání světa. A že si přeješ, aby se to dostalo do Brna, raději no comment... :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Kubaz »

Naopak Markusi...je skvělý že ses do toho takhle pustil. Je potřeba aby věděli, že sou lidi co se opravdu zajímaj o to aby to dopadlo kvalitně. A hlavně aby se na to pak dalo koukat... Což si prostě řada tvůrců moc neuvědomuje (viz Transformers, furt to připomínám, ale prostě mě to hluboce ranilo ;) )

Upřímě sem zvědavý jak tohle celý nakonec dopadne, už teď je ale jistý, že to bude asi jeden z nejočekávanějších dabingových počinů tohoto roku. Jestli to ovšem letos vyjde. :D
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od DAN K. »

Doufám, že v prípadě novýho dabingu nikoho nenapadne nechat pavla soukupa. Dneska už zní strašně staře. Třeba Jan šťastný by byl dobrej. Zbytek by asi šel i když panu švarcovi už je před osmdesát a takhle vysoký věk se přes veškerou úctu chtě nechtě do toho hlasového projevu prostě promítne.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Ištván87 »

Podle mě by měli rozhodně zachovat hlasy z nové trilogie. Tj. Jiří Plachý-Imperátor, Bohuslav Kalva-Yoda, Tomáš Juřička-C3PO. Jinak je pravda, že Pan Švarc má už opravdu dost starý hlas, takže mě napadly 2 alternativy a to Jiří Zavřel, aby ten hlas byl podobný (tady je ovšem problém že už daboval Watta v 1. a 2. epizodě) a nebo Jiří Schwarz, který má hlas alespoň vzdáleně podobný Darth Vaderovi, a taky by tomu dodal šťávu. Na Obi Wana mě nedávno napadl Ladislav Frej. Nejlepší by sice byl pan Brousek, ale tomu už je taky přes osmdesát a pan Frej má hlas celkem podobný, resp. podobný hlasu Aleca Guinnesse. Rozhodně by to bylo fajn po průseru zvaném Bedřich Šetena. Ten se na postavu Obi Wana nehodil ani trochu. Na Hana Sola mě taky napadli dva možní dabéři s ohledem na jeho originální hlas. Buďto David Švehlík, nebo třeba Marek Vašut. Jinak mě nic konstruktivního nenapadá a hlavně do toho dabingu kecat nemůžu a stejně by mě nikdo neposlouchal, takže to nakonec dopadne úplně jinak. Škoda.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od HonzaXXII »

Já třeba jsem na Džedy zvyklej a těžko se mi zvykalo na Džedáj. A na co jsem si nezvyk dodnes je Erdva dédva a Třipéó, místo původního frípio a Ártů dýtů.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Tak i kdyby byl jediný D2, tak furt to není nic jiného, než typové označení a ne jméno. ;) Enterprise NX-01 také byla jediná svého druhu, ale typové označení se vždy četlo česky... Chyba je možná trochu silné označení, určitě je mnohem horší, když třeba Han má každou druhou hlášku v dabingu jinou, než v originále. :) Ale stejně považuju českou výslovnost označení droidů za přesnější...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Ištván87 »

Je to těžký. Rozhodně mi víc vadí, když říkají Žvejkal, než když R2D2 nebo C3PO vyslovují jako ER2DÉ2 a CÉ3PÉÓ. Jsem sice z dětství zvyklej na ÁRTŮDÝTŮ, ale když jsem byl v kině na nový trilogii, tak mi to český vyslovování vadilo max. poprvé. Navíc je tam, jak říkal Markus, daleko víc robotů s počátečným označením R2. I v tý starý trilogii říká Luke strýčkovy, že tenhe R2 má vadný motivátor. Mají stejně počáteční číslo označení. Nemyslím, že je nutné, to vyslovovat v originále.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Tak mi přátelé právě odpověděli z Bontonu, že to s vydáním všech epizod na DVD nevypadá zatím moc dobře. Oni zájem mají, ale studio o to zájem nemá, takže tak minimálně rok se asi nic dít nebude. :( Fakt paráda...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Kubaz »

Ach jo...hrozná beznaděj. Ať se nediví, že si lidé raději opatří DVD v CZ nelegálním způsobem. Star Wars jsou pro mě taková srdcovka, že bych si obě kolekce stopro koupil. :(
No škoda truchlit. Malá nadějě ještě je.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“