Čarodějky / Charmed

Pokračování příště

Moderátor: Michaela_

Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5082
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Joe Black »

Čtvrtá série je nyní kompletní :-:

Začal jsem už přípravami na pátou sérii, opět jsem projel nejdříve titulky, takže jsou teď správně všichni překladatelé a úpravci dialogů, podobně jako u čtvrté série to měli mezi sebe hodně rozházené. Teď už jen postupně zreviduju zase postavy skrz naskrz :-)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5082
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Joe Black »

Vše by mělo být (téměř) kompletní až do 7. série. V sedmé sérii mi vadily dvě věci - v případě některých ingrediencí do lektvarů se nechaly anglické názvy, to znělo fakt blbě. A druhá věc, která se za předchozí série nestávala tak často, je více dabérů na jedné roli v rámci série. Pokud koukám správně, tak to bylo jen v druhé sérii v případě Banea Jessupa, jinak se to dařilo více udržet, když v jedné sérii někdo byl víckrát, aby měl dabéra stejného. Z dosud doplněných informací k poslední osmé sérii je tohle neduh, který se Nově při vytváření dabingu jednoduše nepodařilo udržet na uzdě, což je škoda. Mohlo by to být ještě o něco lepší.

Že se jeden dabér prostřídal na postavách téměř v každém díle, je něco, na co jsme si od druhé série dost zvykli, takže to by takový problém nebyl. Titulky nejsou tentokrát tak dobré, protože narozdíl od sérií 2 - 6, tak 7 a 8 nemá v titulcích kompletní výčet dabérů. Naštěstí zde již přiřazené postavy to značně usnadňují, protože jiní dabéři se už vyskytují jen málokdy. A musím uznat, že v sedmé sérii jsem chyb opravoval jen minimum, ale pár jich bylo. A třeba Hanou Czivišovou na Penny v tom jednom krátkém flashbacku si nejsem jistý doteď. :-)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5082
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Joe Black »

Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7144
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Michaela_ »

Kdo v 1. sérii čte závěrečné titulky? :?
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7144
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Michaela_ »

1x05 dialogy - Helena Dytrtová
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5082
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Joe Black »

Zná někdo trochu lépe Marka Ronce? Protože jestli dle naší bývalé úvahy byl Marek Ronec Rex Buckland v dílech, kde to nebyl Stránský (tedy tak, jak máme v profilu), myslím si, že stejný hlas dabuje také Steve Wilder (Lucas Devane).

Může někdo potvrdit? Je to díl 1x13, na Nova Lady včera (středa 29.5.) cca od 19:10.
Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7144
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Michaela_ »

Bože můj, ta druhá série je peklo pekelné. Jak může Jiří Hromada, který ve svých 40 letech měl hlas 60-70letého dědy, dabovat 20-35leté atraktivní chlapy? To je taková hrůza, že musím ty scény s jeho dabingem přetáčet a pokud je nepřetáčím, tak celou dobu trpím, až dotyčný zmízi ze scény. Co 5 minut vytržená z děje, takhle přesně vypadá zprasenej dabing! Nemluvě o tom, že se tam točí furt ta stejná skvadra 5 dabérů? To byl až tak mizerný rozpočet? :vztek:

Jana Hermachová ve svých 60 letech taky nemůže dabovat třicítky. :vztek: :vztek:

Jediné plus dvojky je René Slováčková.
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5082
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Joe Black »

No já si za ty roky relativně dobře na René zvyknul a jak si neumím v první sérii představit René místo Báry, stejně tak by mi to asi ze zvyku nesedělo tolik obráceně, tedy kdyby byla Bára v té druhé a třetí sérii, kde už se Prue taky chová trochu jinak...

Co se týče toho Hromady, ono to je u té druhé série celkově takové nešťastné s tou sestavou Hromada-Gelnar-Petrová-Vaculík-Ployhar, případně ještě doplněné Miláčkovou-Hermachovou-Kudlou. Ale naštěstí to nemám tak dramatické jako ty a nepřetáčím, už jsem na to zvyklý a vím kdy a kde to čekat a ačkoliv to leckdy nesedí, tak to beru jak to je. Je to ale škoda, to jo, tím spíš když ta první série měla těch opakujících se hlasů opravdu jako šafránu a téměř každá sebemenší postava měla vlastního dabéra. No nejmarkantnější je tohle ve 2. sérii podle mě právě díky tomu kontrastu s jedničkou. Od třetí série dál je to dost podobné, ale už to po té druhé sérii není tak drastický šok, navíc se to tu a tam maličko vylepší a alespoň někteří z těchhle dabérů se mezi sériema prostřídají, takže místo neustálého dabéra A máme najednou všude dabéra B atd. :-)
Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7144
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Michaela_ »

Pravda, Prue je v té 1. sérii taková moc vážná, prostě Prudence, což se změní v následujících sérích. Shannen žádala, aby Prue byla více vtipná a ne takový suchar. Nicméně hlavně se proměnila její vizáž, v té 1. sérii, kde jí na start seriálu brutálně ošmikali a v mých očích zbavili ženské krásy a jemnosti se právě hodí Barbora Munzarová a v těch dalších její jemnější vzhled je v souladu s ženským projevem René Slováčkové :-) Ale stejně bych byla nejradši, kdyby ji dabovala Petra, to, že by se k ni zde nehodila, to mi vůbec nepiš :D

Stejně ale nechápu volbu režisérky vybrat René, která je hlasově v úplně jiném vesmíru a ještě méně chápu, že ji ošmikali, když vroce 97 byla nejkrásnější, co kdy byla :)

https://www.youtube.com/watch?v=90grwrqys4s&t=26s

Co se týká hodnocení dabingu dvojky, tak tys byl vždycky hodně benevolentní, což je na jednu stranu fajn, aspon nejsi tak nespokojený jako já :D
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7144
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Čarodějky / Charmed

Příspěvek od Michaela_ »

2x09 Pekelnice

Prue: Musím zpátky a zkusím Barbase vykouřit.

Co to jako je? :D :D Fakt by mě zajímalo, co zazní v originálu. Když pominu sexuálni praktiku, tak jak vykouřit démona? Copak holky zabíjejí démony vykuřováním? :nesouhlas:
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
Odpovědět

Zpět na „Seriály“