Brocc a jeho chlapci

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1340
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Brocc »

Já jen komunikuju tak, abyste to ty a tobě podobní chápali. Dá to práci jít s tou úrovní takhle dolů, ale co bych pro vás neudělal. A znovu, nepoužívej slova, když nevíš co znamenají.
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 539
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od MikeZ »

Ty ses rozvedl nebo tě vyhodili z práce, že máš najednou tolik času tu denně bombardovat všechny diskuze? Sorry, ale je tu extrémní dusno od té doby, co ses vrátil.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Darth Vader »

Souhlasím, toto už ani nemá co dělat s tématem Benedicta Cumberbatche. Když se chceš furt s někým hádat, vytvoř si téma v "Mimo mísu" a nezaplňuj to tu blbostma.
Ne každý nový dabing je špatný.
fabec122
Příspěvky: 1592
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od fabec122 »

MikeZ píše: 29 dub 2024 19:04 Ty ses rozvedl nebo tě vyhodili z práce, že máš najednou tolik času tu denně bombardovat všechny diskuze? Sorry, ale je tu extrémní dusno od té doby, co ses vrátil.
Tak, tak.

Je teda divný, že to musí připomínat běžný uživatel, ale asi i administrátoři občas zapomenou, co mají vlastně kontrolovat. Nebo by byl možná problém v tom, že kdyby na to upozornili, tak by někteří museli začít u sebe...

4. Nehaňte a neurážejte jiné uživatele jen proto, že mají jiný názor.
5. Vyjadřujte se slušně, urážlivé nebo vulgární příspěvky budou mazány.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od TmavyCyklista »

Dusno protože v profilech vyjadřuje svoje názory? Ne, naopak, dusno tady začal dělat Mark, když Brocca označil bezdůvodně za krále toxických komentářů a všichni na fóru tady víme, jak se celý ty roky sám Mark prezentuje. Takže tady nedržkujte.

Ubrečenejch lidí tady v komentech je tuna, i fabec jakmile se objeví dabing slovenskýho filmu, ale to už je asi v pohodě, jenže jakmile se vyjadřuje jeden konkrétní člověk, tak je hned všude dusno.
fabec122 píše: 29 dub 2024 19:20
MikeZ píše: 29 dub 2024 19:04 Ty ses rozvedl nebo tě vyhodili z práce, že máš najednou tolik času tu denně bombardovat všechny diskuze? Sorry, ale je tu extrémní dusno od té doby, co ses vrátil.
Tak, tak.

Je teda divný, že to musí připomínat běžný uživatel, ale asi i administrátoři občas zapomenou, co mají vlastně kontrolovat. Nebo by byl možná problém v tom, že kdyby na to upozornili, tak by někteří museli začít u sebe...

4. Nehaňte a neurážejte jiné uživatele jen proto, že mají jiný názor.
5. Vyjadřujte se slušně, urážlivé nebo vulgární příspěvky budou mazány.
Narážka na rozvod by se do těch dvou bodů klidně dala počítat, takže bacha.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1340
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Brocc »

"Někdo přišel a dovolil si říct, že nemáme pravdu. Konec světa." Jako líbí se mi, že já nikoho urážet nemůžu a narážky na můj osobní život jsou v pořádku. To je trošku ubohý, názor si obhájit neumíš, tak budeš útočit an autora toho druhého.

Já jsem se vrátil, protože se mi udělalo špatně z toho, co jste z fora udělali. Ta míra pokrytectví, která tady kvete je úplně nepopsatelná. Já jsem byl kdysi jeden z těch, kteří se tady bili, aby ty vaše názory někdo bral vážně, když tady na to lidi plivali a říkali, že na ten názor nemáte v podstatě právo. A vrátilo se mi v tom, že vy jste přesně tam, kde ti lidi tvrdili, že to bude. Udělali se tady svatý obrázky určitých tvůrců, který se nesmí kritizovat, spojení, který se nesmí kritizovat. Jeden režisér dostane deku, když za to samý jinýho div nepochválíte, protože on je ten kvalitní, protože dodržuje ty naše žebříčky. Je to komedie, veškerá diskuze o dabingu se tady smrskla na řešení toho jestli byl dodržený nějaký žebříček.

Tak, co se týče osobní roviny. Teď si šáhněte do svědomí jakým způsobem se tady diskutuje. Co jsem si dovolil dotknout se spojení Maxián - Hemsworth, tak se tady Lord Helma do mě všude naváží a provokuje. Nezmůže se na nic jinýho než trollit. Navíc je to pachsprostý lhář. Jako když do diskuze přijdeš s tím, že Honza zní stejně jako Chris a není tam slyšet rozdíl, tak nemůžeš čekat, že ti to člověk co má průměrně fungující uši uvěří. To prostě není pravda a napíše to jen lhář a nebo někdo, kdo problémy se sluchem. Ještěže si dokážeš ty svboje názory i sám vyvrátit. Ještě si dovolíš tady chodit a psát jak lidi nemůžou hlasovat pro nějaká spojení, ty jsi ten poslední, kdo může někomu vyčítat nějakou volbu. Miku, to samý, pokud je tvůj jediný argument "zvyk", tak ta diskuze by dopadla úplně stejně před patnácti lety. Zvyk není určující faktor pro to, jestli je něco dobré nebo ne. Fabec to je prostě srab, ten jen čeká za rohem až začne někdo jiný a pak se přidá, to nestojí za řeč, člověk bez postoje a názoru. Pan X a Origamirek.....

Změní se obsazení a je apokalypsa. Změní se výslovnost na SPRÁVNOU a je apokalypsa, protože se to X let říkalo blbě. Podle vaší hypotézy, když bude člověk dlouho nemocný, tak se po uzdravení zastřelí, protože byl zvyklý být nemocný. Ta spjatost v zásadě není špatná, ale vy to ženete ad absurdum. Vám je prostě jedno, že se v tom říkají nesmysly, hlavně že ty nesmysly říká ten správný hlas. Nevadí vám, že vám tady Mark pod nosem manipuluje ankety, hlavně, že nevíří vodu. Zašlo to daleko? Zašlo. Ale nedělejte ze sebe neviňátka. Spíš bych se já měl ptát jak fungujete v životě, když tady si málem házíte mašli, když vám někdo řekne, že nemáte pravdu. Kritika je dobrá věc a tady v podstatě neexistuje. Tak jsem narušitel míru, s tím já dokážu žít. Spíš se zamyslete, jestli by nebylo fajn si tu hlavu otevřít a vystrčit ji z tý svý echo chamber a rozšířit si obzory. Spousta názorů tady vychází z nedostatku přehledu.

Lhaní, falešný obviňování a překrucování, toho se tady člověk dočká, ale diskuze o dabingu ne.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Darth Vader »

Opravdu by mě zajímalo, kde jsem doslova a dopísmene napsal, že Maxián zní stejně jako Hemsworth. Maximálně jsem napsal, že v některých hlubokých polohách a v rukou schopného režiséra Maxián dokáže znít docela podobně originálnímu hlasu Hemswortha. Navíc, od kdy se vyloženě řídíme tím, jak zní originál? Znám několik spojení, kdy originální herec má úplně jiný hlas než jeho dabér a spojení je v pořádku (a to nejen podle mě).

Já tě neprovokuju, spíše ti dávám ochutnat tvou vlastní medicínu, která, jak vidíš, není asi úplně příjemná. Snažím se vyvracet každý tvůj rýpavý názor, protože, hádej co, to přesně děláš ty.

Nemám s nikým tady problém. Jen mi vadí to, když má někdo furt tu potřebu vyvracet něčí názory, když na ně má každý právo. A do toho to tvoje urážení a nadávání, to je úplné dno. Je to prostě každýho věc, i kdyby se jednalo např. o spojení Cumberbatche a Juřičky.

Jediné, v čem s tebou souhlasím je, že zde panuje velký hate za to, když si režisér vymyslí nějaké své obsazení, které neodpovídá zdejším kvalitám a žebříčkům. Toto by se dělat nemělo, za tou prací stojí tým lidí, kteří se snaží dostát tomu nejlepšímu výsledku (hlavně v těch lepších studiích) a kolikrát obsazení tzv. "úplně mimo" je po nějaké době tak dobré, že třeba skončí v žebříčku (viz. Murphy-Dvořák). To ale samozřejmě neplatí, když se jedná o nějaký navazující snímek, kde se čeká právě to navázání.
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 258
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od eroXman »

Jana Maxiána mám v MCU rád, ale i když se JM snaží mluvit "hluboce", ten rozdíl mezi Hemsworthovým hlasem a Maxianovým hlasem je stále markantní (rozhodně ne nicotní, jak si ty psal).
Darth Vader píše: 30 dub 2024 13:51 Snažím se vyvracet každý tvůj rýpavý názor, protože, hádej co, to přesně děláš ty.
Darth Vader píše: 30 dub 2024 13:51 Jen mi vadí to, když má někdo furt tu potřebu vyvracet něčí názory, když na ně má každý právo.
Trošku si tady protiřečíš, nezdá se ti?

Nemyslím si, že tu má Brocc rypávé názory, jen kritizuje spojení Maxián - Hemsworth a na to má právo stejně jako máš právo vyjádřit, že se ti to spojení líbí, což je v pořádku, pokud je to vyjádřeno slušně. A někteří už jedou vyloženě útoky do osobních rovin, což považuji opravdu za hloupé.
Darth Vader píše: 30 dub 2024 13:51 Navíc, od kdy se vyloženě řídíme tím, jak zní originál? Znám několik spojení, kdy originální herec má úplně jiný hlas než jeho dabér a spojení je v pořádku (a to nejen podle mě).
Podle mě by se mělo hledět na to, jakou barvu hlasu má herec v originálu a k tomu přizpůsobit výběr dabéra, samozřejmě to vždy nejde.

Taky mám dabingové spojení, které mám v oblibě a dříve (tak 3 roky zpátky), když jsem viděl, že moje oblíbené dabingové spojení nebylo dodrženo, byl jsem naštvaný, což bylo hloupé (a rozhodně máslo na hlavě mám), teď se na to dívám trošku jinak.

Jak jsem již psal, Jana Maxiána na Thorovi mám rád, každopádně dodržovat spojení mimo MCU není podle mě dobře a někdy je dobré se odpoutat od zvyku a vnímat, že to, co funguje v rámci MCU, tak to nemusí fungovat v ostatních projektech, kde třeba právě Chris hraje.
Dál už není potřeba snad nic psát, protože jsme dost Off-topic...
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1340
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Brocc »

Darth Vader píše: 30 dub 2024 13:51 Opravdu by mě zajímalo, kde jsem doslova a dopísmene napsal, že Maxián zní stejně jako Hemsworth. Maximálně jsem napsal, že v některých hlubokých polohách a v rukou schopného režiséra Maxián dokáže znít docela podobně originálnímu hlasu Hemswortha.
"Ono to chce si zkusit porovnat třeba Endgame s originálem, tam je rozdíl nicotný." Darth Vader, Návrh dabingu k filmu Furiosa. Myslím, že význam slova "nicotný" je vcelku jasný.

Líbí se mi, že napíšu, že jen lžeš a vykrucuješ se a ty jdeš a první co uděláš je, že napíšeš post, ve kterým jen lžeš a vykrucuješ se. :D Tvoje vnímání reality a mentální gymnastika jsou až neuvěřitelný. Jak píše eroXman, ty si vesele vyvracíš vlastní názory.

Nepokoušej se vykroutit ohledně hlasu, moc dobře víš, že celou dobu je argumntem celková vizáš Chrise. Našroubovat na takovej kus chlapa hlas někoho, kdo by mohl dabovat dvacetiletý kluky prostě nevypadá a nezní přirozeně. Může se ti to spojení líbit, na to máš právo. Ale ty se ten tvůj názor snažíš vydávat za fakta a tam už narazíš samozřejmě. Takže se nepokoušej mě poučovat o spojeních a přijmi odpovědnost za svoje výroky.

Co tam máme dál? Ano, moje lekce. Co jsi mi prosím pěkně vyvrátil?

Doslova jsi tady v tématu nazval moji případnou volbu Tomáše Juřičky jako "šílenost". To úplněn nezní jako respekt k názoru někho jiného. Takže vyžaduješ respekt ke své volbě u RDJ, ale volbu ze stejné kategorie u někho jiného nazveš šíleností, protože se ti nehodí do krámu. Zajímavé.

Ani tedy poslední bod jsi nepochopil. Nejde o "hate". Jde o to, že ten "hate" není spravedlivý a objektivní. Tady prostě chybí objektivní kritika. Hate je to v podstatě jen když si někdo dovolí kritizovat vaše oblíbené spojení.

A ano, každý má právo na názor, ale má to své hranice. Vysvětlím na jiném příkladu. Seriál Prsteny moci. Pokud někdo řekne, že se mu ten seriál líbí, to je v pořádku a má na to právo. Ale už nemůže tvrdit, že je to povedená adaptace Tolkiena nebo seriál obecně. To se dá totiž vyvrátit bambilionem argumentů a faktů. Podobné tady. Klidně si tvrď, že je spojení RDJ je tvé oblíbené spojení, ale už těžko můžeš tvrdit, že je to nejlepší Downeyho dabér. To už je něco, co se dá jednoduše vyvrátit. Například.

Dabing není voodoo. Je v něm spousta subjektivních věcí, ale většina se jich dá normálně pojmenovat a porovnat. Chceme normálně debatovat? Můžeme, ale bez překrucování a s tím, že se budou věci nazývat pravými jmény.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Benedict Cumberbatch

Příspěvek od Darth Vader »

Posledních pár minut jsem psal další sáhodlouhý příspěvek, ale myslím si, že to nemá cenu. Dám příspěvek, zkritizuješ ho, ty dáš příspěvek a já udělám to samé. Takhle by to bylo do nekonečna a to mě opravdu nebaví, hlavně ne v tomto tématu, kde to nemá co dělat. Jestli chceš něco dál řešit napiš mi, budu se těšit, ale tady už je toho, myslím si, dost.
Ne každý nový dabing je špatný.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“