Základní instinkt / Basic Instinct

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Základní instinkt 2

DABING: ( VHS, DVD, Blu-ray, TV )
V českém znění: Jiří Štěpnička - Michael Douglas (Nick Curran), Monika Žáková - Sharon Stone (Catherine Tramellová), Pavel Šrom - George Dzundza (Gus Moran), Ilona Svobodová - Jeanne Tripplehorn (dr. Elizabeth Garnerová), Leilani Sarelle (Roxy), Bohumil Švarc - Denis Arndt (poručík Walker), Oldřich Vlach - Daniel von Bargen (Nilsen), Jiří Zavřel - Wayne Knight (Correlli), Hana Talpová - Dorothy Malone (Hazel), Jaroslav Kaňkovský

Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Zdena Sirotková
Překlad: Martin Fuka
Režie českého znění: Tomáš Tintěra
Vyrobilo: Studio Dabing AB Barrandov 1993
Naposledy upravil(a) radik92 dne 22 pro 2011 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fuxoft
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2011 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od Fuxoft »

Tento film jsem překládal pro Guild já (František Fuka) a nikdo mi následně nedokázal vysvětlit, proč na konci říkají jméno "Martin Fuka". Já se za překlad nestyděl a pseudonym jsem používat nechtěl.
Uživatelský avatar
Fuxoft
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2011 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od Fuxoft »

anderson píše:Pán Fuka, ak sa smiem spýtať, prečo sa vo vašom preklade z "králíkú" stali "veverky"? Už dlhé roky mi to vŕta v hlave. :D
Protože jsme si s tehdejší přítelkyní běžně říkali, že "šukáme jako veverky" a připadalo mi to údernější. :)
Uživatelský avatar
Fuxoft
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2011 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od Fuxoft »

anderson píše: 02 říj 2020 09:21 Tak ďalšia moja životná dabingová prekladateľská záhada bola objasnená. :D Ďakujem za odpoveď. :-:
Teď jsem Basic Instinct znovu viděl a v originále tam dokonce nejsou králíci nýbrž "fuck like minks". Norek se víc podobá veverce než králíkovi :)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1633
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od TmavyCyklista »

Po zhlédnutí filmu musím říct, že opravdu nechápu oblíbenost spojení Sharon Stone - Monika Žáková.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14512
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od Mark LS »

To má být vtip? :shock: :roll: Spojení Monika Žáková - Sharon Stone je fenomenální a právem jednoznačně nejlepší a to už přes 30 let :!:
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1633
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od TmavyCyklista »

No já to myslím naprosto vážně. Jako vím, že ty jseš 100% nekritickej, protože seš hotovej kdykoliv a kdekoliv Žákovou slyšíš, ale já tam tu fenomenálnost neslyším. Že sorry.
sud
Příspěvky: 804
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Základní instinkt / Basic Instinct

Příspěvek od sud »

Tak já třeba nejsem 100% nekritickej a nejsem hotovej, kdykoli slyším Žákovou (i když nikdy nebyla dabérkou, kterou bychom slyšeli "odevšad"), ale její spojení se Sharon Stone považuji rovněž za geniální! Žádná jiná herečka ji nedokázala svým hlasem propůjčit tolik smyslnosti a kočičí záludnosti jako Monika Žáková (možná ještě Ilona Svobodová). Ale, co člověk, to názor :)
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Odpovědět

Zpět na „Filmy“