Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Brocc »

Já bych byl tedy ohledně audioknih opatrný. Jako příklad mám Aleše Procházku. V audioknihách jsem od něj slyšel polohy, který v dabingu vůbec nemám šanci slyšet, protože je tam zaškatulkovaný do určitých rolí a předvádí skvělé výkony. Osobně bych to rozhodně neřadil na nějakou nižší úroveň. O takových výkonech a provedeních si většina dabingů může nechat zdát.
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od beatman »

Díky za pochopení. ano, oproti současným dabingům je hlasová úroveň mnohých audioknih o několik tříd výš. Proto mám ael taky rád předrevoluční dabingy, kdy herci hráli, stejně jako hráli v rozhlasových nebo gramofonových dramatizacích. Můžemedo toho počítat i to lepí z 90. let. tu a tam se snad najdou výjimky i dnes. Je opravdu velká škoda, že se jede na množství a nikoli na kvalitní výkon. Potom by možná řada bardů, včetně kaisera, na dabing nerezignovala, ale to tady mnozí víme, tak proč to do nekonečna opakovat?
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od -kNiGHT- »

Poslední dabing co Oldřich Kaiser namlouval byla dle mého v roce 2014 Aldabra: Byl jednou jeden ostrov. Český dokument co šel do kin. A udělal to moc dobře. Naděje na jeho návrat k této dabingové roli umírá poslední :)
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Taky věřím, že je určitě naděje na jeho návrat. Celkově podle traileru to vypadá, že se bude sázet na nostalgii, tak doufám, že i ty postavy zůstanou zachované a to hlavně Eddie Murphy - Oldřich Kaiser, Judge Reinhold - Alexej Pyško, John Ashton - Jaromír Meduna, pan Meduna by byl určitě skvělý a dostupnější než pan Vlach, který už asi dabovat nechce, Bronson Pinchot - Jiří Prager. Osobně bych velmi ocenil, kdyby se jim to takto podařilo obsadit, bylo by skvělé vidět ty stejné postavy po 40 letech se stejnými hlasy. :)
Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Gareth »

Já bych si přál, kdyby se snažili dochovat pokud možno co nejvíce návaznost na původní dabing jedničky s O. Kaiserem, ke kterému se ČT snažila sjednotit i dabing dvojky a trojky. V hlavní roli jen použili Tomáše Juřičku, kterého mám na Murphym stejně rád jako Oldřicha Kaisera, a je to dle mého názoru lepší volba než Zdeněk Mahdal. Bohužel pan Pelzer už není mezi námi, takže můj návrh by byl:
Axel - Tomáš Juřička
Billy - Alexej Pyško
Taggart - Ladislav Frej (Zdeněk Maryška)
Serge - Jiří Prager
Jeffrey - Otakar Brousek ml.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Obrázek

Tak v prvním traileru jsme slyšeli Martina Dejdara. Napadla mě jedna taková věc. Podle traileru se mi zdá, že chtějí zachovat původní dabing viz dodržení Alexeje Pyška a Otakara Brouska ml. Kéž by to bylo tak, že Martin Dejdar nadaboval jenom trailer a samotný film by přenechal svému kolegovi Oldřichovi Kaiserovi. Bylo by to právě to nejlepší překvapení, které by si pro nás mohli tvůrci připravit.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2626
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Pan X »

Taktéž bych byl hrozně moc rád, za návrat Oldřicha Kaisera a zajímalo by mě, jestli by jeho obsazení šlo pomoci. Třeba zkusit založit petici za jeho obsazení, kterou věřím, že by podpořilo dost lidí. A kdyby pan Kaiser viděl kolik lidí by ho rádo slyšelo, třeba by ho to motivovalo do toho jít. Pak mě třeba ještě napadlo, že by se mohla vybrat dobrovolná finanční částka, která by se použila na finanční ohodnocení pana Kaisera. Pokud by v jeho neobsazení hrály roli peníze. Já si myslím, že by se z toho něco zkusit mohlo. Jak se říká naděje umírá poslední.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od TmavyCyklista »

Vy už tady ale jedete slušný fantasmagorie.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od dabing fans »

Jaké pak fantasmagorie, mě se ten komentář Pana X líbí. Věřím, že kdyby pan Kaiser viděl, kolik lidí by o něj mělo zájem, že by ho to hodně motivovalo, aby do toho šel. Rozhodně jsem pro založení nějaké petice. Ale bohužel i když by se někdo snažil, tak druhý tady zas napíše že je to nesmysl. Škoda, že tu nejsme za jedno a to je, aby se ve výsledném filmu podařilo obsadit pana Kaisera. Já jinak taky nevím jak tomu pomoct, jedině tady rozvádět diskuse, aby si jich všimli.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7046
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Policajt v Beverly Hills IV / Beverly Hills Cop: Axel Foley (2024)

Příspěvek od Michaela2 »

To ani nemůžeme být všichni za jedno, 100 lidi 100 chutí. Otázka je, kolik lidí skutečně chce, aby Murpyho daboval OK, ted nemluvím o nás, o lidech, které dabing tak nějak více zajímá, ale o široké veřejnosti, pominu-li ty, kterým je to jedno, tak většina žádá to, na co je dlouhodobě zvyklá a to je dle mě Zdeněk Mahdal. A to, že ne každý z nás si přeje na Eddiem OK, by nemělo mít na realizaci vašich plánů (petice) sebemenší vliv :)
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“