Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

bondicek98
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od bondicek98 »

Osobně bych radši Vondru s zachovaným obsazením, nežli Bubníka s novým :roll:
origamirek
Příspěvky: 234
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od origamirek »

Brocc píše: 08 črc 2023 19:56
origamirek píše: 08 črc 2023 15:42 Jeho poslední pokusy jako Dungeons & Dragons nebo Bledé modré oko dopadly taky katastrofálně.
Vážně by mě zajímal nějaký smysluplný argument z jakého důvodu byl dabing DaD "katastrofa". A myslíš ty opravdu dobré režiséry jako Lucie Svobodová, která naposledy předvedla skutečně katastrofální dabing Vyproštění? Nebo Veroniku Veselou, která dokázala pokazit dabing i takového filmu jako je Zelená kniha například? Jako je mi jasný, že jsou tu populární jen proto, že dodržují nesmyslné žebříčky, ale trochu objektivity by neuškodilo. Bohužel jinak jsou to totiž tvůrkyně naprosto generických a nezajímavých dabingů.

Klidně si piš, že se ti obsazení nelíbí a budeš to bojkotovat tím způsobem jakým to děláš a dělej ze sebe dál hlupáka, ale laskavě nelži a negeneralizuj. Existují totiž fanoušci dabingu, které zajímá jako celek.
Měl jsem možnost slyšet kousek DaD s dabingem a Chris Pine mi přišel těžce zabitý, a vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní postavu, tak byl zabitý i celkový dabing. Třešničkou na dortu byl Marek Holý, který si střihl Bradleyho Coopera a hned po chvíli nějakou mrtvolu. To se nestává ani u dabingů do televize. Za mě pan Hájek zatím dělá vše proto, aby se zapsal na listinu nejhorších dabingových režisérů, které tu máme, aspoň co se týče velikosti zprzněných filmů (mám sto chutí tu udělat žebříček po tom co vyšlo obsazení Oppenheimera). A to že Chris Pine "nezní jako vždy" si všimlo i pár kamarádů a těžko se jim na dabing zvykalo, takže žebříček není jen nějaký zbytečný výmysl.

Ajo, tobě se nelíbí spojení Maxián - Hemsworth. U tohoto argumentu proti paní Svobodové máš ale smolíka, protože tě tak 99% české populace, která sleduje dabing, nepodpoří a stejně je tomu tak i na dabingforu. Bohužel stejné tvrzení už nemůžeš použít třeba na spojení Pegg - Saic v této splácanině.

Paní Veselá zase dokazuje, že umí být podobně tak kvalitní jako paní Svobodová, když má aspoň trochu použitelný rozpočet. Ten podle výsledku u filmu Zelená kniha jasně říká, že byl dost nízký. Jsem si skoro jistý, že s dostatečnými prostředky by tam byli obsazeni Dlouhý/Šťastný a Hlavica. U jiných režisérů by to pravděpodobně dopadlo i hůř.

Navíc bych rád připomněl, že paní Svobodová doslala dva roky po sobě Cenu FF, přičemž u filmu Na nože se jedná téměř o žebříčkové obsazení, takže asi nedělá jen generické a nezajímavé dabingy. Tedy aspoň podle většiny lidí, kteří mají vkus.

Kde jsou prosím tedy ty lži a generalizace?
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Brocc »

Ty jsi vcelku fanatická ovečka a ještě dost namyšlená. Ale dobrá.
Chceš tedy říct, že Ondřej Brousek předvedl špatný herecký výkon a zabil tu postavu? První lež.

Že se dabéři neopakují ani v TV dabingu? Zřejmě jsi jich moc neviděl. Druhá lež.

Není to o tom, že se mi nelíbí spojení Maxián - Hemsworth. To spojení je prostě mimo, na tom nic subjektivního není. A já na to s dabingem koukat nemusím, takže smolíka nemám. Takže smolík, to máme třetí lež.

Myslím, že to je dost lží na tak krátký psaní. Nemá smysl rozebírat to další s někým tak zaslepeným. Vsadím se, že jsi hlasoval pro Pavla Šroma u Marka Ruffala.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 447
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Zdeněk Štěpán stejně představil nejhorší obsazení v jednom konkrétním filmu, na České televizi, nedokážu si představit jak ten dabing vůbec mohl vzniknout.

Ivan Trojan jako Martin Lawrence ve filmu Mizerové 1, trošku mi to připomíná dost režisérů, který často experimentují, a dostávají příležitost i dabing i ukazovat na velkém plátně, ty by raději měli dostat zákaz a vůbec neexperimentovat protože většinou takhle zprasí dabing.

Proto se většinou ani nedivím, proč lidi nekoukají na dabing v kině, protože uvidí trailer a slyší tam ten špatný dabing, a potom si budou myslet že i na velkém plátně dostanu stejně špatný dabing, tak radši pujdou na originál, bohužel u traileru nikdy není většinou ani stejný dabing, který jde na velké plátno, a potom to lidi jenom zbytečně mate...
origamirek
Příspěvky: 234
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od origamirek »

Brocc píše: 19 črc 2023 19:56 Ty jsi vcelku fanatická ovečka a ještě dost namyšlená. Ale dobrá.
Chceš tedy říct, že Ondřej Brousek předvedl špatný herecký výkon a zabil tu postavu? První lež.

Že se dabéři neopakují ani v TV dabingu? Zřejmě jsi jich moc neviděl. Druhá lež.

Není to o tom, že se mi nelíbí spojení Maxián - Hemsworth. To spojení je prostě mimo, na tom nic subjektivního není. A já na to s dabingem koukat nemusím, takže smolíka nemám. Takže smolík, to máme třetí lež.

Myslím, že to je dost lží na tak krátký psaní. Nemá smysl rozebírat to další s někým tak zaslepeným. Vsadím se, že jsi hlasoval pro Pavla Šroma u Marka Ruffala.
Jasně, podle tebe evidentně není ovečka jen ten, kdo podporuje vždy jiného dabéra na jednom herci a ideálně změnu dabéra i v sequelech, protože spjatost je zlo.

Ondřej Brousek byl dost nevýrazný, nějak si už ani nedokážu vybavit, jak v DaD zněl. Ale třeba Libor Bouček ve Star Treku podal lepší výkon a i ten si i po letech v pohodě vybavím. Chris Pine hraje v DaD dost podobně.

Ano většinou ani v televizních dabinzích není tak do uší bijící opakování dabérů, jako Marek Holý v DaD.

Aha, takže spojení Maxián - Hemsworth je najednou považován objektivně za omyl a máme to brát jako fakt, protože to tvrdí jeden člověk, který by radši nějaký experiment, třeba Maryšku nebo Zawadskou. Ta valná většina, které se Maxián libí jsou jen hloupé ovečky. A pak kdo je tu namyšlený fanatik :D

Ale aspoň na jednom se shodneme. Šrom - Ruffalo není nejlepší spojení, tady preferuji Stránského nebo Novotného.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Ištván87 »

Libor Bouček je nejlepší na role typu Kapitán Amerika - ale nahláškovaný vtipálci, to rozhodně není jeho parketa. To, že odmítáš u jistého herce změnu dabéra snad neznamená, že si musiš vymýšlet. Dabing Dungeons & Dragons měl své mouchy (ale nebylo jich moc), ale herecké výkony, a to zejména výkon pana Brouska, patřil k tomu nejlepšímu na tom dabingu. Nechápej mě špatně - mně se obsazení dabingu Mission:Impossible takhle papírově (nemám odvahu si to poslechnout) taky nelíbí, ale poukázat na dabing, zničený špatným obsazením, to v případě Dungeons & Dragons nesedí.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 14 pro 2023 20:09, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Brocc »

Ale on si musí vymýšlet, protože žádný reálný argument nemá. To je celý. A podle mě ten dabing ani neslyšel a kdyby jackb o tom opakování Marka Holého nepsal, tak o tom ani neví a neohání se tím tady (pokud by to tedy vůbec poznal).

To origamirek:
Ano jsi fanatik. Já tady nikomu neukončuju kariéru, protože se mi nelíbí jeho obsazení (ne dabing, protože o hodnocení dabingu ve tvém případě nemůže být řeč). Stejně, vzhledem k úrovni tvého vyjadřování (která tady svého času nebyla úplně přípustná) tvůj "názor" velkohubého ignoranta nebude nikdo brát vážně. Za další, nejsi schopný normálně argumentovat a podsouváš druhému věci, které nepsal.

Mohl bys třeba recenzovat auta. "Tohle auto je katastrofální, nekupujte si je, protože je červený a já jsem zvyklý na modrý auto." Ale jak to auto jezdí? Jak je spolehlivé? "To je jedno, je červený a tak je hnus." Tohle je zhruba úroveň tvého vyjadřování a hodnocení.

To, že je u tebe absence kreativního a kritiského myšlení a ty nejsi schopný si dát věci dohromady a dosadit si něco jinak než jak to máš zafixované je jenom tvoje diagnóza a problém tvé hlavy.

A ano myslím, že spjatost tak jak je tady prezntovaná a vyžadovaná, to znamená ad absurdum, je zlo.
Polux
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2018 22:05

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od Polux »

V kině jsem byl nakonec na titulkové verzi, protože v IMAXu dabing nedávali, přestože bych jej preferoval a teď koukám, že jsem nakonec dobře udělal. Tak nějak jsem předpokládal, že u podobně velkých blockbusterů si v kinodabingu dávají studia na výsledku více záležet nejen stran počtu herců a většího rozpočtu, ale i stran návaznosti herce/dabéra, o to více, když jde o filmovou sérii jako právě zde a očividně ne.

Volbu Vondra nebo Bubník neřeším, protože uznávám oba (ano, i takoví diváci existují), byť je trochu divné se po takových letech vracet zpět, ale zbytek rolí jako opravdu vážně? To všichni dotyční neměli zrovna čas, chtěli více peněz, ukončili kariéru, nebo byly skvrny na Slunci, případně si někdo jen řekl "proč sakra ne, fanoušci nám jistě se slzami v očích poděkuji"? Jaká to škoda, že sedmičku nedělal opět Pro-Time, tam by se něco takového asi nestalo. Redabing bude až za kdoví kolik let (pokud vůbec) a do té doby nezbyde než se smířit s tímhle.

Jak dopadne dabing osmičky je mi tím pádem vlastně jedno. Pokud dodrží návaznost mezi oběma díly, tak to bude podobně "not okay at all" jako zde a pokud se nějakým zázrakem vrátí k původnímu obsazení, tak to bude ještě větší chaos než je doteď.
N214
Příspěvky: 26
Registrován: 07 črc 2022 19:55

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od N214 »

BlueShadow24Cz píše: 08 črc 2023 23:36
Eminem007 píše: 08 črc 2023 22:20 Pravda, i mě to napadlo, že až to poběží v televizi, tak bych to nechal udělat tak, že by se předabovali pouze jenom ty postavy u kterých to dopadlo špatně - předabovat celý film to by byla škoda.
To ja sem rád že se vrátil k dabovani pan bubnik ja se uz nedíval na tom cruise
Já jsem jenom myslel ty postavy, které byly špatně obsazené, já to nemůžu zhodnotit, protože jsem viděl jenom jeden díl.
N214
Příspěvky: 26
Registrován: 07 črc 2022 19:55

Re: Mission: Impossible Odplata - První část / Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Příspěvek od N214 »

Tak ja mam radsi p bubnika na cruise ja se od 3 dílu uz na to nekoukam teď se zas s chutí podívám kdyz je tam zas Gustav Bubnik
Odpovědět

Zpět na „Filmy“