The Last of Us / The Last of Us

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

The Last of Us / The Last of Us

Příspěvek od KOMZA »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | SZ

1. SÉRIE
V českém znění: Zdeněk Hruška - Pedro Pascal (Joel Miller), Sára Nygrýnová - Bella Ramsey (Ellie Williamsová)

Dále v českém znění: Helena Dvořáková - Anna Torv (Tess Servopoulos), Irena Máchová - Merle Dandridge (Marlene), Martin Stránský - Gabriel Luna (Tommy Miller), Igor Bareš - Nick Offerman (Bill), Filip Jančík - Murray Bartlett (Frank), Oldřich Hajlich - Lamar Johnson (Henry), Pavel Tesař - Scott Shepherd (David), Eliška Nezvalová - Melanie Lynskey (Kathleen Coghlanová), Alžběta Volhejnová - Nico Parker (Sarah), Richard Wágner - Brendan Fletcher (Robert + titulky), Luděk Čtvrtlík - John Hannah (Dr. Neuman), Jerry Wasserman (Abe), Kristina Jelínková - Natasha Mumba (Kim Tembová), Jakub Saic - Josh Brener (moderátor), Ryan D. Clark (voják), Bohdan Tůma - Christopher Heyerdahl (Dr. Schoenheiss), Haysam Kadri (Nasir) + (světlonoš), Tomáš Juřička - Brad Leland (pan Adler), Jason Burkart (voják FEDRA), Daniel Krejčík - Max Montesi (Lee), Petra Jindrová - Marcia Bennett (paní Adlerová), Jiří Krejčí, Tereza Chudobová, Anežka Saicová, Pavel Dytrt, Václav Šanda, Martin Hruška, Michael Režný a další

Překlad: Jan Feldstein
Zvuk: Martin Kratochvíl, Matěj Večeřa
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov pro HBO v roce 2023
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 06 bře 2023 09:27, celkem upraveno 13 x.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 415
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od Darth Vader »

Ah, díky bohu! Tak na tohle se hodně těším. Jinak, musí se to psát poslední z nás? Na HBO Max je to jen pod názvem The Last of Us.
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od KOMZA »

Nerada jsem tak učinila, nicméně v dabingu samotném tento název zazní... Ale je to zvláštní, protože HBO samo o sobě nikde jinde neudává nic jiného než The Last of Us.
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 227
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od Obelix »

KOMZA píše: 16 led 2023 10:48 Nerada jsem tak učinila, nicméně v dabingu samotném tento název zazní... Ale je to zvláštní, protože HBO samo o sobě nikde jinde neudává nic jiného než The Last of Us.
Tak to je s prominutím slušný "fail", protože Sony si tyhle věci dost hlídá. Navíc názvy videoher a věcí s nimi spjatých se už obecně dost dlouho nepřekládají. Na druhou stranu jsem rád, že aspoň vidím v obsazení "světlonoše", nikoliv "světlušku". Toho jsem se trošku obával. :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od KOMZA »

Nejvíc mě na tom znepokojuje, že se „Poslednímu z nás“ lidé vysmáli ještě před uvedením dabingu, když to nikde takhle ani nebylo. A tedy, i mě ten název vyděsil, tohle jsem vážně nečekala, koneckonců to dlouhých 10 let bylo zkrátka TLOU. Nicméně ano, jsou tam opravdu „světlonoši“, což mi udělalo naopak radost, jelikož v titulcích na předpremiéře mě „světlušky“ vyděsily. Ale v dabingu mě teď naopak praštilo do uší oslovení „Joele“ a vlastně nejen mě, tak doufám, že to bude výjimka.

A musím říct, jsem dost sázela na vás, že budete překládat – no nic, tip mi nevyšel... :)
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 227
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od Obelix »

KOMZA píše: 16 led 2023 13:14A musím říct, jsem dost sázela na vás, že budete překládat – no nic, tip mi nevyšel... :)
Ne ne, ale byl připraven ještě povolanější kolega, který má s překlady her bohaté zkušenosti. 8-) Já si chci TLoU užít jako divák. Bohužel to nakonec nešlo přes "naše zdroje". :(
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 415
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od Darth Vader »

Malé upřesnění:
Helena Dvořáková - Anna Torv (Tess), Luděk Čtvrtlík - John Hannah (Dr. Neumann) + Jerry Wasserman - (hlasatel v rádiu), Jakub Saic - Josh Brener (moderátor) + (voják), Bohdan Tůma - Christopher Heyerdahl (Dr. Schoenheiss) + Haysam Kadri (Nasir), Petra Jindrová - Marcia Benett (paní Adlerová), Tomáš Juřička - Jason Burkart (voják FEDRA), Richard Wágner - Brendan Fletcher (Robert), Daniel Krejčík - Max Montesi (Lee)
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od KOMZA »

Ah, vůbec jsem si nevšimla, že se mi během přidávání povedlo smáznout Tess. Pardon, napraveno.
Picon12
Příspěvky: 84
Registrován: 17 kvě 2022 16:45

Re: Poslední z nás / The Last of Us

Příspěvek od Picon12 »

Je to jen takový drobný detail, ale v dabované verzi je ve 32. minutě první epizody vynecháno Tommyho „Oh god” a je tedy vidět prázdný pohyb úst.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“