Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od filip »

TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od Nobody »

Jestlipak pan zvukařorežisér ví, že existuje související film? Pak by se mohl pokusit dodržet obsazení. Ale třeba nikdo z původního obsazení nemohl a já mu křivdím... Určitě přece předchozí film viděl a dodržel tedy aspoň nářečí. Obsazení jako vždy složené z herců bydlících v okolí studia a část příbuzenstva. A Libor Hruška mluvící herce, kterému bylo v době natáčení 84 let? Myslím Pierra Richarda. To může směle konkurovat režisérovu obsazení Bohdana Tůmy na Christiana Claviera.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6981
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od Michaela2 »

Miluju sarkasmus :D
Kdyby pan režisér film viděl, tak by pak ale nemohl obsadit tu stejnou skvadru, kterou má v každém filmu :)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od salgado »

Nedávno jsem byl na koncertu složeném z hudby z Richardových filmů, který se konal i za účasti hlavního protagonisty. Škoda, že tam nebyl i pan režisér, jinak by snad takovou zhůvěřilost nemohl provést.
stanleyyy
Příspěvky: 105
Registrován: 19 črc 2015 15:25

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od stanleyyy »

Nechápu toho Hrušku opravdu. Paradox že daboval toho malýho kluka v Hračce, zatímco teď Pierra. Ne, nedokážu si to ani představit.
Filmaniac
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od cenda »

Tak na mladého Richarda by se Hruška hodil o tom žádná. Konec konců i v Hračce to podle mě docela fungovalo (tam byl spíš problém v tom, že tehdy byl ještě naživu pan Oliva a schopný udělat i mladého Richarda). Ale na Richarda v současném věku ani náhodou. Problémem ale je, že dneska už ho nemá kdo nadabovat, snad jedině mě napadá Karel Heřmánek. Takže je to smutný fakt, ale je ve výsledku jedno, jestli ho dělá Libor Hruška nebo jeden se svaté trojice pokrývačů všech herců nad šedesát - Bohuslav Kalva, Zdeněk Maryška, Pavel Rímský. A tím, prosím pěkně, nechci shazovat jejich práci nebo to, co dokázali. Ale prostě už je únavné vidět nějaký film se starým hercem a vědět, že to stejně bude dabovat jeden z nich.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od Stanley Roe »

No, ne že bych byl nadšený, ale vidět se to dalo. Buranština (CH'ti) byla docela zvládnutá. Pierre Richard tam zas toho tolik nenamluví. přesto každý musí slyšet, že Libor Hruška zní mlaději, než tady posazená poloha Bohdana Tůmy. Což je v rámci syn - otec prostě kiks. Přitom na Richarda zas nemusí být nijak zvlášť nutně obsazený hlas starce v porovnání s jeho skutečným hlasem. To že dotočná na konci, která je nadabovaná, byla částečně přemluvená čtenými titulky, s tím se asi udělat moc nemohlo.. možná je mohli namluvit rychleji :-) . Ovšem za chybu považuji to, že se totálně vybodli na to udělat české titulky k šansónu ve ch'ti, který ke konci filmu zpívá Pierre Richard. Stačilo obsadit Petra Rychlého, a tydle jednotlivosti mohly být zapomenuty, ale jsem přesvědčen, že režisér se o to ani nepokusil. Styďte se.

PS: Takže, jak píše coolys, zbytečně si povzdycháváme... taky jsem to nerozklíčoval... člověka docela zmate, že ve filmu hraje i několik herců z filmu Vítejte u Ch'tisů... to se pak režisérovi omlouvám.. tady měl volnou ruku.. ale stejně se mohl inspirovat. ;)
Naposledy upravil(a) Stanley Roe dne 16 srp 2023 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
coollys
Příspěvky: 280
Registrován: 19 čer 2010 12:02

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od coollys »

Nobody píše: 16 lis 2022 22:14 Jestlipak pan zvukařorežisér ví, že existuje související film? Pak by se mohl pokusit dodržet obsazení. Ale třeba nikdo z původního obsazení nemohl a já mu křivdím... Určitě přece předchozí film viděl a dodržel tedy aspoň nářečí. Obsazení jako vždy složené z herců bydlících v okolí studia a část příbuzenstva. A Libor Hruška mluvící herce, kterému bylo v době natáčení 84 let? Myslím Pierra Richarda. To může směle konkurovat režisérovu obsazení Bohdana Tůmy na Christiana Claviera.
Opravdu to není pokračování, vyjádřil se k tomu D. Boon. Stačí se podívat na jména postav, jsou úplně odlišné.

Kód: Vybrat vše

https://www.allocine.fr/article/fichearticle_gen_carticle=18670985.html
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od Nobody »

coollys píše: 16 srp 2023 18:57
Nobody píše: 16 lis 2022 22:14 Jestlipak pan zvukařorežisér ví, že existuje související film? Pak by se mohl pokusit dodržet obsazení. Ale třeba nikdo z původního obsazení nemohl a já mu křivdím... Určitě přece předchozí film viděl a dodržel tedy aspoň nářečí. Obsazení jako vždy složené z herců bydlících v okolí studia a část příbuzenstva. A Libor Hruška mluvící herce, kterému bylo v době natáčení 84 let? Myslím Pierra Richarda. To může směle konkurovat režisérovu obsazení Bohdana Tůmy na Christiana Claviera.
Opravdu to není pokračování, vyjádřil se k tomu D. Boon. Stačí se podívat na jména postav, jsou úplně odlišné.

Kód: Vybrat vše

https://www.allocine.fr/article/fichearticle_gen_carticle=18670985.html
Já vím, psal jsem "související".
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Burani v Paříži / La Ch'tite famille

Příspěvek od Budy »

Kdo by ještě mohl Richarda dabovat, aby to nebylo fádní a zároveň, aby k němu hlas seděl, tak František Němec. Vím, že to moc reálné není, ale někde v ČT by to za pokus stálo. Teď, když jsou oba pánové ve starším věku, vidím v obličeji i jistou podobu.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“