Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Laik »

Možná by bylo dobré v souvislosti s novými pravidly ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018 aktualizovat i PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ SERIÁLŮ a PRAVIDLA PRO PŘIDÁVÁNÍ PROFILŮ - AKTUALIZACE 12.2., aby to bylo jednotné.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od videofil »

Mě se tedy tato pravidla líbí. Především to úplně první. Něco podobného jsem tu kdysi taky navrhoval. Cesta správným směrem. ;)
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od fabec122 »

Já bych upravil pravidlo číslo 7. Neberte to prosím jako nějakou kritiku, spíš by mě zajímalo, proč to tak nemůže být, nebo jestli se tím už někdo zabýval.

Každopádně být to na mě, tak bych navrhoval, aby tohle pravidlo s umisťováním herců in memoriam platilo jen u žijících herců. U herců, kteří již nežijí, a tedy již nenatočí nové filmy bych navrhoval, aby byl žebříček klidně složen kompletně z dabérů po smrti, zrovna včera jsem koukal, že musela být anketa vytvořena u Harryho Morgana, pokud se tam bude muset vyhlašovat anketa po smrti každého dabéra, tak se logicky jednou dostaneme k tomu, že na prvních místech budou dabéři, kteří se vlastně vůbec nehodili...

Podobná situace i u herců, kteři třeba ze zdravotních důvodů už nikdy nic nenatočí (Belmondo), tam ta situace bude za pár let obdobná...
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Manche »

Jestli mohu mít dotaz k tomu přiřazování dabérů in memoriam, když tedy bude herec, kterého si nadabovalo vícero nežijících dabérů více než 5x, tak budou moderátoři vybírat z nich jednoho do in memoriam jen v případě, že bude mít oproti ostatním výraznou převahu (jako je tomu například v profilu Buda Spencera, kde má pan Schánilec jasnou převahu), pokud budou mít stejný nebo skoro stejný počet nadabovaných děl, tak do in memoriam nepůjde žádný a budou jen vypsáni v celkovém přehledu (jako u Johna Rhys-Daviese), chápu to správně?

Omlouvám se za asi dost hloupou otázku :oops: , ale náhodou jsem v nějakém profilu viděl, jak se tahle otázka řešila, tak jsem se díval i jinam a nebyl jsem z toho úplně moudrej, tak se ještě přeptám tady... :-?, A tý úpravy pravidel jsem si taky všiml sotva před pár dny...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Michaela2 »

Ano, je to přesně tak, jak píšeš. ;)
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Manche »

Díky moc... Jestli se k tomu ještě můžu na jednu drobnost zeptat, jaká je ta hranice pro přibližně stejný počet děl (2 díla, 3 díla rozdíl?) Kdyby třeba nějaký dabér nadaboval herce 14x a druhý 10x, tak by rozdíl těch 4 filmů na in memoriam stačil, nebo by oba šli do celkového přehledu?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Michaela2 »

Žádné číslo jsme nestanovovali. Každy případ posuzujeme individuálně, ale rozdíl 2-3 filmů rozhodně nestačí. Chceme, aby in memoriam byli pouze dabéři, kteří jsou s danými herci skutečně spjatí, viz Funes- Flipovský, Belmondo - Krampol, Spencer- Schánilec, Girardot- Galatíková, Delon- Trávníček.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Ad ÚPRAVA PRAVIDEL k 21.10.2018

Příspěvek od Manche »

Díky, jen mě to zajímalo... Mě je nejvíc smutno, jak moc těch dabérů v profilech dostává před jméno ten křížek, mám pocit, že z té starší dabérské generace už jich zbývá tak málo... :(
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“