Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od lichometnik »

Nééé! Bez Jarky? Teď už se na ty nové díly vůbec netěším. :(
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od ocypuc »

Lichometnik: A to že před pár lety přeobsadili spoustu postav ti nevadí?
Libor Hruška by to obsadil jinak, ale protože chtěl zachovat obsazení dabérů v předchozích sériích, musel toho nechat a převzal to Tomáš Tintěra, který asi ani nemá páru, kdo koho kdy předtím daboval. Už jen to, že obsadil Šárku Vondrovou na Andreu o něčem svědčí.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od ocypuc »

Dosty43 píše:Tak už běží upoutávka je to hrůza :vztek:
Hrůza je to už té doby, co Andreu začala dabovat Šárka Vondrová a přeobsadili Kim a Bonratha. Takže se není čemu divit, že pan Tintěra nevhodně obsadil i šéfovou. Libor Hruška chtěl nechat stejné obsazení dabérů, ale nebylo mu to umožněno a tak od toho odešel a kvalita dabingu směřuje s novým režisérem do kopřiv.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od Dosty43 »

Fanoušky seriálu Kobra 11 čeká jedna výrazná dabingová změna.

http://www.digizone.cz/clanky/fanousky- ... ova-zmena/
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od PanIncognito »

Konec předešlého režiséra dobře chápu. Přeobsadit dvě vhodné herečky (pro postavy Andrey Schäferové a Kim Krügerové) jen proto, že jsou zastoupené agenturou je nepřípustné a to obzvláště tehdy, pokud požadované ohodnocení hereček nikterak neovlivňuje rozpočet na výrobu dabingu. Současný režisér českého znění přistupuje k divákům s naprosto drzým despektem a změna v aktuální sérii to jen potvrzuje. Přeobsazení Jaroslavy Brouskové u její ikonické postavy proběhlo jen z jeho rozhodnutí, což potvrzuje i vyjádření z televize... a jistě nejen já mám Jaroslavu s Charlotte Schwabovou spjatou. Kvalita dabingu u tohoto seriálu jde zkrátka drasticky dolů. :(
GZCrew
Příspěvky: 20
Registrován: 04 kvě 2016 17:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od GZCrew »

zda se mne to, nebo tam dabuje i Libor Hruška? Ale asi se mne to zdá ale podívejte se na díl Výkupné bratr Kim nedabuje ho? :o
Tomáš Slach
Příspěvky: 715
Registrován: 19 črc 2016 12:04
Bydliště: Praha

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od Tomáš Slach »

ocypuc píše:
Dosty43 píše:Tak už běží upoutávka je to hrůza :vztek:
Hrůza je to už té doby, co Andreu začala dabovat Šárka Vondrová a přeobsadili Kim a Bonratha.
U Bonratha se nedá mluvit o přeobsazení. Protože Jaroslav Kaňkovský zemřel 3.6.2014,tak nástupcem se stal Bohuslav Kalva,který taktéž namluvil úvod a má na starosti čtené titulky. U tohle všeho je nástupcem za Jaroslava Kaňkovského.
Naposledy upravil(a) Tomáš Slach dne 03 pro 2017 22:16, celkem upraveno 6 x.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od Petr Novak »

Uvědomujete si tu ale někdo, že jak šéfová, tak Bonrath byli přeobsazeni už třikrát? Oba byli poprvé přeobsazeni ve 3. sérii, kdy ten dabing převzal Libor Hruška po Kateřině Fukové a z nějakého důvodu se rozhodl přeobsadit Jaromíra Medunu na Bonrathovi a Vlastu Žehrovou na šéfové. Přiznám se, že jsem tyto přeobsazovávky ve 3. sérii dodnes nepochopil.
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od lichometnik »

Je ale nutný zmínit, že tehdy docházelo ke změně z ČNTS na CET 21, což tehdy obnášelo i personální změny. Režisérem českého znění se stal teda Libor Hruška. A teď tedy k tomu hlavnímu... je rozdíl když režisér udělá "přeobsazovánky" u tehdy nových postav a důvodem je to, že dle jeho uvážení má jiné adepty, jenž se lépe hodí ke svým německým protějškům... taková změna je kvůli zvýšení úrovně dabingu. Jenže pak je druhá situace, kdy jsou po letech přeobsazené herečky jen z důvodu arogance dabingových studií k agenturním hercům... tam tedy jde veškerá úroveň stanou...
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Kobra 11 / Alarm für Cobra 11

Příspěvek od Petr Novak »

Při vší úctě, toto mi přijde jako za každou cenu obhajování pana Hrušky. On přišel už k hotovému, ty role nebyly nové, už měly své dabéry a pan Hruška je měl respektovat. Co na tom, že se před tím objevili jen v jedné sérii. Nicméně pan Hruška se rozhodl původní obsazení nerespektovat a přeobsadil si to podle svého. Budiž, je to jeho právo a já mu ho neupírám. Ale stejně tak bylo právem pana Tintěry obsadit si to podle svého, ať už ho k tomu vedly jakékoliv důvody. Proto mi připadá poněkud trapná tato vehementní kritika pana Tintěry a naopak až slepá chvála pana Hrušky.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“