Divoký klaun / The Joker Is Wild

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2305
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ČT

V českém znění: Ondřej Brousek - Frank Sinatra (Joe E. Lewis), Anna Brousková - Jeanne Crain (Letty Pageová), Igor Bareš - Eddie Albert (Austin Mack), Hana Kusnjerová - Beverly Garland (Cassie Macková), Miroslav Táborský - Jackie Coogan (Swifty Morgan), Pavel Vondra - Barry Kelley (kapitán Hugh McCarthy), Štěpánka Fingerhutová - Mitzi Gaynor (Marta Stewartová), Lukáš Jurek - Ted de Corsia (Georgie Parker) + Jimmy Cross (Jack), Vilém Udatný - Harold Huber (Harry Bliss) + John Harding (Johnny Allen), Tomáš Novotný - Leonard Graves (Tim Kugen), Pavel Rímský - Walter Woolf King (Page), Milena Steinmasslová - Sophie Tucker (Sophie Tuckerová), Gabriela Filippi - Billie Bird (pokladní), Valentýna Vojtková - Lorna Jordon (servírka), Pavel Soukup - Dick Elliott (otravný dědula), Petr Lněnička - Eric Alden (liftboy), Jan Šťastný - Ned Wever (doktor), Sabina Laurinová - Jan Bradley (spojovatelka), Zdeněk Hruška, Michal Gulyáš, Martin Zahálka, Tomáš Juřička, Petr Neskusil, Martin Hruška, Simona Postlerová, Jana Zenáhlíková, Helena Dvořáková, Veronika Veselá, Jasmína Houfová, Isabela Jati, Adolf Vojta

Překlad: Jan Tošovský
Texty písní: Tomáš Pechoušek
Dramaturgie: Petr Farkaš
Mistr zvuku: Adolf Vojta
Hudební spolupráce: Eva Javůrková, Ondřej Brzobohatý
Vedoucí produkce: Alice Nezbedová
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila Česká televize - 2022
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od salgado »

Slyšel někdo v ČT Franka Sinatru v originále? Asi ne. Jinak by na něj nemohli obsadit "pelíškovského" Ondřeje Brouska. Pane Bože, to už je opravdu vrchol nemohoucnosti! Tohle už je skutečně na úrovni MGM.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od DAN K. »

Milí administrátoři dabingfóra, jestli chcete, aby to zde mělo nějakou úroveň, tak takhle urážlivé příspěvky k dabingu, který se ještě nevysílal a tedy nebyla možnost to slyšet, by se měly mazat... Podle mě obsazení vypadá hodně barevně, propracovaně a zajímavě... A Salgadovi doporučuju rozhlasovou hru Tři životy Dmitrije Šostakoviče, co tam Ondřej předvádí s hlasem, je naprosto famózní.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od salgado »

Podle mě se má herec obsazovat především vzhledem k originálnímu hlasu. Mimochodem, sám DAN kdysi razil myšlenku, že by se ve starších filmech měli na herce obsazovat dabéři o 10 či 20 starší. A nikde jsem nepsal, že pan Brousek je špatný dabér, nikoho jsem neurazil, pouze jsem si dovolil predikovat podle mě nevhodné obsazení hlavní role. Především proto, že na Sinatru by se papírově hodilo lépe dalších 5 herců z obsazení.
adicek8
Příspěvky: 14
Registrován: 20 kvě 2022 01:02

Re: Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od adicek8 »

Zdravím, vypadá to, že 26.5. ve 20:15 na ČT Art si budete moci svou predikci potvrdit.
Jinak, točil jsem to, a můžu říct, že všichni zmínění "nemohoucí a neznalí originálu" byli nadšeni z výkonu nejen skvěle padnoucího pana Brouska, ale i prakticky všech ostatních, tak snad je pro většinu diváků nač se těšit. S pozdravem, A. Vojta
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Divoký klaun / The Joker Is Wild

Příspěvek od Ištván87 »

Tak film sice ještě není ani v půlce, ale pár poznatků bych měl. Tedy minimálně dva. Moc se povedl zvuk - tentokrát opravdu zní jako kvalitně uchovávaný starý dabing a ne jako záměrně postaršený dabing. A Ondřej Brousek je naprosto vynikající, což mě osobně po jeho výkonech v posledních letech (Klaus, Příběh temný a strašidelný) vůbec nepřekvapuje. Ovšem překvapuje mě, že místy zní jako Oldřich Vlach zamlada. Což může ale být tím zvukem. A jelikož je Frank Sinatra na plátně celou dobu, tak volba méně provařeného hlasu byla logická a správná volba. A navíc je vážně vynikající.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“