Nová databáze herců a jejich dabérů

Novinky na Dabingfóru ...
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od James55 »

Od včerejšího večera funguje zcela nová databáze herců a jejich dabérů. Dřívější nepřehledný a neaktualizovaný seznam, který obsahoval často nesmysly byl nahrazen novým systémem, který je podobný jako u profilů dabérů. Každý herec bude mít svůj profil, kde bude fotka, tradičně odkazy na IMDb, ČSFD a FDb a připsaní dabéři, kteří budou očíslovaní. Číslo jedna bude vždy dvorní dabér, který by měl režisér volit jako prvního. V případě, že dvorní nemůže, tak si může vybrat ze zbývajících dvou dabérů. U každého dabéra bude také připsán film(y), kde daného herce daboval.

Pokud se stane případ, kdy nebude snadné určit dvorního dabéra, bude v profilu umístěna anketa a po nějakém čase se už dvorní dabér určí.

Abychom se v těch profilech neprokopávali, tak je na hlavní stránce databáze zveřejněn Seznam herců, kde si daného herce lehce najdete podle abecedy. Také zde budou označení ti, kteří mají v profilu anketu na dvorního dabéra.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od Budy »

Chtěl bych se zeptat, jestli se do databáze k herci přidávají i herci, co už zemřeli. Např. Louis de Funes - František Filipovský.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od James55 »

Budy píše:Chtěl bych se zeptat, jestli se do databáze k herci přidávají i herci, co už zemřeli. Např. Louis de Funes - František Filipovský.
jj, ale za Filipovským by měl být na stejném řádku dabér, co ho dabuje dnes
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od HonzaXXII »

Pěkná s prominutím volovina, dva herci na jednom řádku. Prostě Filipovský na prvním (jen doplnit že už bohužel mezi námi není) a Krampol nebo kdo až pod ním.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od Budy »

A že už není mezi námi, to tam mám psát?
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od HonzaXXII »

Já nevím. Mně by to bylo jedno, že už bohužel dabovat nemůže ví snad každý.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od bloom »

Já bych na to udělal speciální "kolonku" Předchozí dabéři nebo tak. Jestli má sloužit databáze pro režiséry, tak je přidávání zemřelých nebo neaktivních dabérů zbytečné (tedy aspoň teď vycházím z toho, co říkal James...)

Jinak napadlo mě vytvořit něco podobého i u některých animovaných postav. Kdyby například vznikl nový animovaný Asterix, nebavilo by mě, že už je obsazení hlavních postav zase úplně jiné a předešlé se vůbec nerespektuje. Co vy na to?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od HonzaXXII »

S tím druhým souhlasím. Když si vezmu kolik hlasů se vystřídalo na Looney Tunes, a v žádným případě jen proto že Fišer (Bugs) přišel o hlas...
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od bloom »

HonzaXXII píše:S tím druhým souhlasím. Když si vezmu kolik hlasů se vystřídalo na Looney Tunes, a v žádným případě jen proto že Fišer (Bugs) přišel o hlas...
Právě proto jsem to myslel...To byl taky účel se tomu snažit předejít.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Nová databáze herců a jejich dabérů

Příspěvek od chovanecm »

Raději mi prosím řekněte, podle jakého klíče řadit ty další dabéry.
Nejlogičtější je podle počtu děl, případně podle příjmení. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Novinky“