K zemi hleď! - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2311
Registrován: 04 lis 2019 22:50

K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | K ZEMI HLEĎ!

TRAILER A (teaser): https://www.netflix.com/watch/81504336
V českém znění: Michal Jagelka - Leonardo DiCaprio (Dr. Randall Mindy), Zlata Adamovská - Meryl Streep (prezidentka Janie Orleanová), Michal Novotný - Jonah Hill (Jason Orlean), Aneta Krejčíková - Jennifer Lawrence (Kate Dibiaskyová)

Překlad: Zuzana Josková
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Barbora Hovorková
Dialogy a režie: Radka Přibyslavská
Pro Netflix vyrobilo Studio Virtual® - 2021

TRAILER B (trailer): https://www.netflix.com/watch/81510852
V českém znění: Michal Jagelka - Leonardo DiCaprio (Dr. Randall Mindy), Zlata Adamovská - Meryl Streep (prezidentka Janie Orleanová), Aneta Krejčíková - Jennifer Lawrence (Kate Dibiaskyová), Igor Bareš - Rob Morgan (Dr. Clayton 'Teddy' Oglethorpe), Michal Novotný - Jonah Hill (Jason Orlean), Simona Postlerová - Cate Blanchett (Brie Evanteeová), Bohdan Tůma - Tyler Perry (Jack Bremmer), Petr Pospíchal - Mark Rylance (Peter Isherwell), Sabina Rojková - Ariana Grande (Riley Binaová), Daniel Krejčík - Timothée Chalamet (Yule), Pavel Rímský - Ron Perlman (plukovník Ben Drask) a další

Překlad: Zuzana Josková
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Barbora Hovorková
Dialogy a režie: Radka Přibyslavská
Pro Netflix vyrobilo Studio Virtual® - 2021
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 28 pro 2021 02:08, celkem upraveno 9 x.
origamirek
Příspěvky: 231
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od origamirek »

Ani nemusí být vypsaný režisér, ale podle ignorantství a nesmyslných experimentů u Jennifer a Jonaha to bude na 100% Žďánský. Já vím že je to jen trailer, ale s tímto režisérem bývá podobně tragický i výsledný dabing, takže z toho bude jen další paskvil z Virtualu, který si tímto upevňuje poslední příčku mezi tuzemskými studii. Už je na čase, aby zadavatelé zhodnotili výsledky z tohoto studia a přesunuli práci někam jinam, kde to bude konečně poslouchatelné a Virtualu bych nechal jen turecké telenovely, kde si můžou experimentovat do aleluja.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1974
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od Nanamarak »

To jsou zase kecy. Mně se dabingy pana Žďánského líbí a že neobsazuje dabéry, kteří dabují ve sto filmech za rok, někomu vadí?
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od eroXman »

Já jsem jeden z těch lidi, co chtějí na hercích slyšet spjaté dabéry,v tomto případě Filipa Švarce a Terezii Taberyovou.
Žďánského experimenty moc nemusím, stačí slyšet, jak hrozně dopadl Fury v Marvelovkách :roll:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9268
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od filip »

origamirek: Nepřeháněj to, Virtual je velmi kvalitní studio. Opravdu kvalitní studia jsou v ČR už pouze dvě - LS + Virtual. Ve všech dalších studiích se točí několik filmů dohromady, seriály dohromady, různě se to lepí a všechno je honem honem, honíme zakázky, to se v těchto dvou neděje a díky bohu za to, že jsou studia, kde ještě dabéři mohou zkoušet role a je na to dost času. ČT nezmiňuji ta je specifická, ale taky už to není co to bývalo.

Add obsazení. Nejsem úplně příznivec toho, když je tu dvorní dabér u herce na základě jednoho filmu, nebo jednoho seriálu. Ale v případě Jonaha Hilla a Jennifer Lawrence se už o nějaké spjatosti mluvit dá. A to mě na Virtualu docela štve, nezvou tam běžné dabingové herce. A to je škoda. Postrádá to rozmanitost - protože když se podíváte, pan Žďánský si také točí stále stejné dabéry dokola. Filip, nebo Terezie jsou opravdu dobří dabingoví herci a to, že jsou slyšet často je tím, že jsou dobří. Ani jeden z nich není typ dabingového herce, který by šel za každou cenu do jakéhokoliv dabingu, na který jim zavolají, narozdíl od některých dalších kolegů, kteří vlezou do jakéhokoliv studia za pár šupů.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
origamirek
Příspěvky: 231
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od origamirek »

Nanamarak: Ok, takže když film ze střední školy namluví random lidmi z domova důchodů, ale bude to mít perfektní překlad a zvuk, budeš s novými hlasy spokojený? :D :roll:

filip: Sice nevidím do výrobního procesu, ale třeba takový Petrásek tvoří mnohonásobně kvalitnější dabingy a tuším, že i s mnohonásobně nižšími rozpočty, tak kde je problém? Odpovím si sám, v obsazení - je to alfaomega a základ dobrého dabingu. A dokonce i dabingoví lajkové si všimnou, že ti herci pak mluví "divně" novým hlasem, protože ve všech dalších filmech ho mluví někdo spjatý. Takže ve výsledku kvůli takto neschopným režisérům je pak kritizovaný celý český dabing.

Poslední dobou hodně ryju do pana Žďánského, ale myslím, že je to oprávněně, protože za posledních pár roků všechno co jsem od něj slyšel je otřesné a mrzí mě, že to jsou zrovna ty velké projekty, které míří hlavně do kin. Upřímně doufám, že si to tady co nejdřív přečte buď sám režisér a zamyslí se nad sebou a nebo někdo nadřízený, který tyto projekty přehodí na někoho s větším citem pro věc, jako jsou paní Svobodová nebo Veselá atd.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od jackb »

Asi bych to tak černě neviděl, jsou tady alespoň náhrady, které umí dabovat (o Michalu Novotném netřeba mluvit a Aneta Krejčíková byla ve Free Guy vynikající). Kdekoliv jinde by sice byli dodrženi Filip Švarc a Terezie Taberyová (+ samozřejmě Zlata Adamovská), ale Michal Jagelka by tak jistý nebyl - a upřímě zrovna jeho obsazení je podle mě zásadnější (mimochodem už v traileru výborný). Poslední dvě Marvelovky naznačili, že se zase sklouzává k metodě do důležité role obsazuje člověk, který na takhle velkou roli zatím nemá a je to znát, takže tohle je v pohodě.

A ikdyž jsem nejspíš konzerva, ale mám to stejně jako Gustav Bubník a Michal Jagelka a u určitých spojení potřebuju ten konkrétní hlas a cokoliv jiného mi nesedí (Revenata jsem do dneška v dabingu neviděl, protože bych to nedal, Pitt a Cruise u mě s Pavlem Vondrou až na jednu vyjímku u každého neexistují atd.). Ale zajímavé náhradě v případech, kdy to nemám tak hodně zažité, jsem celkem otevřený. Zajímavé mám na mysli, že jak je v současnosti zvykem, je obsazen někdo kdo se hodí a ne někdo z těch 10 lidí nacpaných všude právě protože to utáhnou a hlavně jsou nejlehčí varianta na sehnání - to už nemusíme řešit kdo to dabuje. A ani bych nezatracoval jednu seriálovou roli, ale musí být výrazná. Bohužel k tomu v 95% nedochází a tak to pak dopadá tak, že si pár lidí usurpuje velkou skvadru herců.
Naty441
Příspěvky: 5
Registrován: 17 lis 2021 11:17
Bydliště: Olomouc

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od Naty441 »

Nanamarak píše:To jsou zase kecy. Mně se dabingy pana Žďánského líbí a že neobsazuje dabéry, kteří dabují ve sto filmech za rok, někomu vadí?
Kdyby aspoň ti ,,nový dabéři” (jestli jsou to ovšem dabéři) uměli dabovat. Pan Žďánský si sice vybírá herce a možná i známé s neznámými hlasy, ale to neznamená, že dabovat ty lidi umí. Film je potom zkažen naprostou nezkušeností hlasu a trpí diváci, ne pan režisér. Takže bych spíše vsadila na všednost hlasů a na jejich velkou kvalitu, protože si jen tak dabing užiju, než na nějakou originalitu, která se ztratí v nezkušenosti. :cry:
Naty441
Příspěvky: 5
Registrován: 17 lis 2021 11:17
Bydliště: Olomouc

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od Naty441 »

Vůbec nepochopím přemýšlení pana Žďánského. Jak může obsadit ,,dabérku”, která nadabovala tak málo rolí, jednu z hlavních postav filmu. Jennifer má svoji dvorní dabérku a tou je Terezie Taberyová, která patří mezi naše nejlepší dabérky. Proč se režiséři nedokáží podívat na dvorní hlasy herců a cpou na slavné zahraniční herce neznámé hlasy, které se na ně ale vůbec nehodí? Tohle je opravdu už moc. Rozhodně by studiu neměly chodit takhle velké filmy. Jejich dabing jde opravdu dolu.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: K zemi hleď! - trailer

Příspěvek od Pan X »

Na tohle musím reagovat. :shock: Proč pan Žďánský obsadil někoho jiného, třeba proto, že se mu ta volba lépe zamlouvala a šla mu více k originálnímu hlasu (Mám pocit, že někteří lidé zapomínají , že režisér si může vybrat jiný hlas, který se podle jeho režisérského cítění hodí :!:. ) :roll: Nebo proto, že se třeba dělal casting a někdo vyhrál. Na castingu byly jak slečna Taberyová tak Krejčíková a u schvalování vybrali slečnu Krejčíkovou, protože se jim její hlas zdál podobnější originálu. Studio Virtual pořád patří mezi nejlepší studia co tu máme a stejně tak pan Žďánský patří mezi skvělé režiséry. Slečna Krejčíková je dost zkušená na to aby roli zahrála. Opravdu tyto komentáře se mi zdají fakt přehnané. Co počkat na obsazení filmu a pak hodnotit podle svého názoru. Souhlasím s tím co napsal Nanamarak. Je skvělé, když dabingové vody osvěží nové hlasy a nejede se pořád to samé. A to mám spjaté volby také rád. Já osobně se velice těším na konečné obsazení filmu.
Odpovědět

Zpět na „Reklamy, spoty, trailery ...“