Nová pravidla vytváření témat a profilů herců/hereček

Chovejme se slušně

Nová pravidla vytváření témat a profilů herců/hereček

Příspěvekod oberon » 21 pro 2015 17:00

Řídit se přesně podle IMDB nebo dabingových titulků:
- Seřazovat dabéry podle IMDB není reálné, protože pořadí není často podle toho, jak moc se herci ve filmu vyskytují, ale třeba podle toho, jak se postupně ve filmu objevují (například zde). Také v dabingových titulcích může být na začátku řečen dabér, který toho namluvil méně než ten, který je na konci (nebo není uveden vůbec). Pořadí dabérů bude náležet na autorovi tématu s tím, že by měl pořadí zhruba upravit tak, jak se herec ve filmu vyskytuje nebo jak moc je jeho postava důležitá.
- Určování, zda je dané dílo film/seriál/minisérie se bude řídit výhradně IMDB.
- Jelikož žijeme v České republice a ženská jména postav se v dabinzích už od nepaměti přechylují, měla by být dle toho ve vytvářených tématech náležitě uváděna. Samozřejmě, pokud v dabingu není ženské jméno postavy přechýleno (často se tak stává například u čínských postav, atp.), nebude přechýleno ani ve výsledném tématu.
- Pravidlo, že se musejí uvádět všichni řečení tvůrci je tady pár let (u starších přidaných dabingů proto můžou chybět). Avšak jejich profese nemusí být napsána doslovně, mistr zvuku x zvuk, vedoucí výroby x výroba, úprava dialogů x dialogy. U těchto příkladů se význam profese nijak nemění, opět záleží na autorovi, jakému tvaru dá přednost.
- V případě českých názvů děl se řídíme dle ČSFD. Pokud v dabingu zazní jiný název, můžeme o tom v profilu jakkoliv informovat. V případě, že existuje více dabingů a v některém je dílo uvedeno pod jiným názvem, by mělo být na odlišný název upozorněno, tzn. mělo by být uvedeno např. 2. DABING (jako ...).

Vytváření nových témat:
- Všechny úvaděné informace musí být ověřené a pravdivé.
- Pokud je již po preméře daného díla, nebo je k dispozici zdroj, ze kterého je možné potřebné informace získat, smí se vytvářet pouze témata se všemi dostupnými informacemi o dabingu.
- Pokud je téma vytvářeno ještě před premiérou daného díla, musí obsahovat alespoň všechny hlavní role, jméno režiséra a studio.

Umisťování dabérů In Memoriam:
- Smí se umisťovat pouze na první příčku.

Fotografie v profilech herců a hereček:
- Vždy by měla odpovídat tomu, jak daná osobnost v současnosti vypadá, především u starší generace herců se nesmí stávat, že by byla nepřiměřeně stará a absolutně neodpovídala aktuální fyzické podobě.
- Je uvaděna především proto, aby případný návštěvník profilu věděl, jak daná osobnost vypadá, tzn. mělo by být předevšim jasně a zřetelně vidět do obličeje a nemělo by se jednat o nějaké pseudoumělecké fotky (jako například zde ;)).

Uvádění jmen dabérek:
- Měla by být vždy uváděna tak, jak zazní v titulcích, nebo jak jsou v daném období pravidelně uváděna, např. Kateřina Velebová je v současnosti uváděna jako Kateřina Peřinová, Anna Suchánková jako Anna Theimerová, Kristýna Valová jako Kristýna Skružná, atp.
- U starších děl by měla být též uváděna v odpovídajícím tvaru, tzn. že např. v 15 let starém dabingu byla Anna Suchánková jistě uváděna takto a ne jako Anna Theimerová.
- V profilech hereček zaleží na uživateli, kterou formu jména použije, ovšem majitel daného profilu zodpovídá za to, aby odkazy vedly tam, kam mají vést.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3284
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Nová pravidla vytváření témat a profilů herců/hereček

Příspěvekod Lukiz » 21 pro 2015 20:37

Podle mě nejzásadnější je, že nejde založit téma filmu/seriálu na základě upoutávky či ještě během běhu v televizi, před uvedením režiséra a studia.

A pak, nevím jestli to chápu dobře, ale název profilu nemá být chronologický přehled názvů, ale má se řídit dle čsfd. Zřejmě tedy první český název na ČSFD = český název profilu na DF.
Lukiz
 
Příspěvky: 3484
Registrován: 18 pro 2008 22:25


Zpět na Pravidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály