Duna / Dune (2021)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9278
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

Také jsem už konečně slyšel a myslím, že jasný adept na cenu FF za nejlepší dabovaný film. Marek Lambora geniální, opravdu talent. Parádní práce :-:
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Dosty43 »

Dabing se opravdu povedl :-: .Doufám že takhle dopadne i komiksovka The Batman.
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 488
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od John B »

Taky jsem včera zašel a prostě pecka. Marek Lambora byl super, jen mi u Zendayi (Chani) vůbec neseděla Rojková, za mě by byla opravdu lepší Korolová, nebo Josefíková... Jinak super :D
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od therak »

Také se přidávám jen se samou chválou. Dabing a překlad paráda. Čtenáři knížek si připomenou české knižní pojmy. Obsazení také paráda, ale to už jsem psal hned, když se to tady objevilo. Paní Zawadskou jsem ve filmu ale neustále hledal, protože jsem ji jako vnitřní hlas vůbec nepoznal, až na konci filmu. Prostě výborně a přirozeně zakomponované.

Nemá smysl se dál rozepisovat, prostě pecka, dabing i film :-:
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Joe Black »

Jako klobouk dolů, tohle je fakt prvotřídní dabing, který by si zasloužil snad i nějaké ocenění. :-: To, co předvádí Marek Lambora, je neskutečné, netušil jsem, že se v něm skrývá až takový dabingový talent. Skvěle přísná byla Eliška Balzerová a z Jaromíra Meduny šel pro změnu opravdu strach, ten filtr kterým byl prohnaný, byl dost zajímavý. Narozdíl od jednoho z předchozích příspěvků mi nevadila ani Sabina Rojková, ale možná to bylo tím, že mám hodně najetý její hlas ze Sexuální výchovy, tak mi to tady nepřišlo, ne že by se tedy až tak moc rozpovídala. :-)

Rád bych ale vydzvihl i Janu Zenáhlíkovou, ta byla taková tajemná a skvěle se mi na tu postavu hodila. No ale takhle bychom se mohli rozepisovat asi o všech postavách, prostě práce odvedená na 1 s hvězdičkou, bravo! :-:
koubafire
Příspěvky: 113
Registrován: 02 čer 2010 22:55

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od koubafire »

Dabing už je na netuv,ale z kina není na to zní až moc dobře.
origamirek
Příspěvky: 232
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od origamirek »

Myslím, že za to může nesmyslná strategie mít paralelní premiéru jak v kinech, tak VOD. A i když HBO Max ještě v ČR není, tak už to na nějaké platformě může být přístupné (paradoxně ani nemusí být určená českým divákům).
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Kubaz »

Taky se přidám k pochvalám tohoto perfektního dabingu. Nejprve jsem se taky trochu bál spojení Sabiny Rojkové a Zendayi, ale zkuste si schválně pustit úvodní sekvenci filmu, kde Chani vypráví o Arrakisu. To jak to Sabina namluvila je atmosférou lepší jak originál. Z té první věty mám husinu. Jinak ohledně paní Zawadské. Tvůrci dlouho vymýšleli jak bude znít speciální schopnost mluvit “Hlasem” a vymysleli, že společně s postavou z povzdálí promluví i jakýsi prastarý ženský hlas. Takže pokaždé, kdy někdo použije Hlas, je slyšet i paní Zawadská. Bohužel v češtině tento efekt není tak výrazný, jako v originále. Nicméně i tak je skvělé, že se dodržel i takový detail pro ostatní jazykové verze. Celkově fantastický dabing a moc se těším na pokračování. :-:
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“