Scoob! / Scoob!

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2632
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Scoob! / Scoob!

Příspěvek od KOMZA »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Tomáš Racek - Frank Welker (Scooby-Doo), Martin Sobotka - Will Forte (Shaggy Rogers), Viktor Antonio - Iain Armitage (malý Shaggy), Jan Šťastný - Jason Isaacs (Dick Dastardly), Jitka Moučková - Kiersey Clemons (Dee Dee Skyesová), Michal Jagelka - Mark Wahlberg (Modrý sokol), Martin Stránský - Ken Jeong (Dynomutt), Tereza Martinková - Amanda Seyfried (Daphne Blakeová), Karolína Křišťálová - Mckenna Grace (malá Daphne), Oldřich Hajlich - Zac Efron (Fred Jones), Šimon Fikar - Pierce Gagnon (malý Fred), Irena Máchová - Gina Rodriguez (Velma Dinkleyová), Linda Křišťálová - Ariana Greenblatt (malá Velma), Karel "Kovy" Kovář - Henry Winkler (Kovy), Iva Pazderková (Jody Cook), Miroslav Táborský - Tracy Morgan (Caveman), Libor Terš - Billy West (Muttley) + John DiMaggio (majitel řecké restaurace), Mateo Klimek, Miloslav Frýdl, Aleš Procházka - Simon Cowell (Simon Cowell), Kamila Špráchalová, Kateřina Janečková, Bohdan Tůma - Kevin Heffernan (policista na kole), Petr Gelnar - Ira Glass (Darek Dobrý) + Adam Sztykiel (policista Casey), Tomáš Borůvka - Tony Cervone (pan Rigby)

Překlad: Petra Procházková
Produkce a asistentka režie: Adéla Bláhová
Zvuk a mix české verze: Martin Večeřa
Dialogy a režie: Jan Pecha
Vyrobilo: Studio Virtual® v roce 2020
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od Nanamarak »

Youtuber Kovy dabuje? :-?
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od 1403ka »

Áno, daboval v roku 2016 v animovanom filme Trollovia.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2632
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od KOMZA »

Ta postava řekne asi dvě věty, navíc mimo obraz, pokud si pamatuju, myslím, že se k tomu docela hodí.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2632
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od KOMZA »

Scoob! (2020) V dabingu (Kdo mluví Scooba a Shaggyho): https://youtu.be/OTEmwthM0VI
Scoob! (2020) Kovy dabuje animák!: https://youtu.be/tLlFn1KT2z0
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 86
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od xXx Star »

Doplnění:
Aleš Procházka - Simon Cowell (Simon Cowell)
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od AGAMENON »

Petr Gelnar - Ira Glass (Darek Dobrý) + Adam Sztykiel (policista Casey)
Libor Terš - John DiMaggio (majitel řecké restaurace)
Bohdan Tůma - Kevin Heffernan (policista na kole)
Tomáš Borůvka - Tony Cervone (pan Rigby)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od eroXman »

Upřímně jsem si myslel, že když je film, a zvlášť animovaný film, průměrný nebo horší, tak ho dabing vytáhne dost nahoru a udělá z něho dobrou koukatelnou záležitost. Bohužel, tady se to nestalo, tedy aspoň ne pro mě. Ačkoliv to nerad píší, Martin Sobotka tady zní příšerně, skoro mi to přišlo až na hraně parodie. Už v traileru mi nezněl příliš dobře, ve výsledku zní ještě hůř. Vyloženě mi to připomnělo tu změnu v Griffinových, kdy Stewiho začal dabovat Bubník a od té doby se na ten seriál nemůžu ani podívat. Martina mám jako dabéra rád a zvlášť ho rád slyším v dabingu (velmi jsem si ho oblíbil v Červeném Trpaslíkovi), ale v tomto filmu jsem ho nemohl vystát ani minutu. Jeho zvýšený hlas mi hodně vadil. Vyloženě do teď nechápu, proč si hlavní čtyřku nemohla nadabovat původní čtyřka v podání Mařasové, Navrátila, Vondry a Krtičkové (nebo Páleníčkové).

Ale abych jen nekritizoval, tak se mi Tereza Martinková v roli Daphne velmi líbila, stejně se mi líbil i Tomáš Racek (ale na úroveň Pavla Rímského nedosahuje). Na Irenu Máchovou jsem si moc nezvykl, tady bych zvolil někoho jiného (aspoň Jana Páleníčková si ji mohla nadabovat). Oldřich Hajlich mi na Efrona celkově sedí, takže tady nebyl problém.

Co se týče dalších postav, tak Jan Šťastný se mi líbil v roli záporaka, Michal Jagelka jako Modrý sokol mi nevadil (přestože jsem chtěl, aby ho daboval Libor Hruška, protože jsem věděl, že Sokola v původním znění dabuje Wahlberg, i když je to je animák). Jsem rád, že Martin Stránský dostává prostor i v animacích, jeho hlas mám taktéž rád a v tomto filmu byl skvělý. S dětskýma dabérama jsem žádný problém neměl.

Celkově by ten dabing nebyl špatný není, ale když Sobotka dabuje Shaggyho tím svým "zvýšakem", tak se dabing celkově hodnotí hůř. Místo něho bych si představil Jana Dolanského, který by tu roli zvládnul líp a jeho hlas se na "trhlé" postavy velmi hodí.

Shrnutí: Většina takových animovaných filmu má výborný dabing (můžu zmínit Úžasňákovi nebo všechny díly Hotel Transylvánie). Scoob! bych si znovu nepustil, zvlášť proto, že ten film je průměrný (nebo jsem měl nějaká očekávání, když jsem vyrůstal na seriálech :-? ), ale dabing tomu nepomáhá, zvlášť, když ho shazuje výkon Shaggyho.
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 445
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Trošinku počítám s tím, že bychom se možná mohli dočkat předabování od Novy, protože Většinou, když je něco společného s Scooby Doo, a má to nikdy špatný dabing, tak oni to většinou předá budou, protože třeba původní dabing, A pokud jste věděli nějaký HBO, Tak některý, Neměli ani původní dabéry, a Nova to vždycky predabovali málokdy se stalo že by to nepři dabovala. ale možná to bude i trvat ale pokud se tady ta věc stala i u remasterované ho seriálu pro Cartoon Network, Tak doufám že to předalají.
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 86
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Scoob! / Scoob!

Příspěvek od xXx Star »

O tom hodně pochybuji, že by to nějaká TV předabovala, když je to Kinodabing a navíc od Virtualu. Podle mě není zase tak špatný.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“