Shang-Chi a legenda o deseti prstenech / Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2303
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech / Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, "Daredevil", Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, "Jessica Jones", Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domova, 'WandaVision', 'Falcon a Winter Soldier', "Loki", Black Widow, "Co kdyby...?", Eternals, 'Hawkeye', Spider-Man: Bez domova, 'Moon Knight', Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, 'Ms. Marvel', Thor: Láska jako hrom, "Já jsem Groot", "She-Hulk: Neuvěřitelná právnička", Vlkodlak: Noční lovec, Black Panther: Wakanda nechť žije, Strážci Galaxie: Sváteční speciál, Ant-Man a Wasp: Quantumania, Strážci Galaxie: Volume 3, 'Tajná invaze'

DABING: Kino

V českém znění: Jacob Erftemeijer - Simu Liu (Shang-Chi / Shaun), Jan Szymik - Tony Leung (Xu Wenwu), Kateřina Bohatová - Awkwafina (Katy), Pavel Zedníček - Ben Kingsley (Trevor Slattery), Ivana Jirešová - Meng'er Zhang (Xialing), Jarmila Švehlová - Michelle Yeoh (Teta Nan), Tomáš Novotný - Florian Munteanu (Razor Fist), Robert Hájek - Ronny Chieng (Jon Jon), Igor Bareš - Benedict Wong (Wong), Radana Herrmannová - Jodi Long (Chenová), Filip Kaňkovský - Zach Cherry (Klev), Hana Vagnerová - Brie Larson (Carol Danversová / Captain Marvel), Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Filip Antonio - Dallas Liu (Ruihua), Nina Horáková - Stephanie Hsu (Soo), Lukáš Rous - Kunal Dudheker (John), Nela Primasová - Elodie Fong (malá Xialing), Jonáš Theimer - Jayden Zhang (malý Shang-Chi), Jitka Jirsová - Lydia Sarks (letuška), Jiří Čapka - Michael-Anthony Taylor (řidič autobusu), Monika Hladová - Lynette Curran (stará paní v autobuse), Michal Gulyáš, Martin Janouš, Radka Přibyslavská, Patricie Soukupová, Jiří Valšuba, Nikola Votočková, David Voráček

Překlad: Vojtěch Kostiha
Odborný jazykový poradce: Tobiáš Lipold
Asistent režie a produkce: Marek Hrazdil, Jan Jabůrek
Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier, Michaela Sommerová
Výsledný mix: Shepperton International
Kreativní supervize: Magdalena Dziemidowicz
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2021
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 31 pro 2021 01:45, celkem upraveno 7 x.
Simca
Příspěvky: 88
Registrován: 30 čer 2008 16:51

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od Simca »

Trocha spoileru v dabingu...:-)
Ale ten hlas... Opravdu nebyl dostupný Táborský? Na Zedníčka si ani vážně nezvyknu.. Jediný Edd mu sedne..
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od Nanamarak »

Mě spíš vadí ten Szymik. Trnavský i Hanuš Bor zněli v trailerech dobře, tak nechápu, proč nebyl obsazen ani jeden z nich.
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od John B »

Jacob Erftemeijer je talent a hodil se na Shang-Chiho moc. Kateřina Bohatová taky celkem náročnou Awkwafinu zvládla s přehledem. :-:
Naposledy upravil(a) John B dne 30 led 2023 20:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od jackb »

Jiří Čapka je sice skutečně ve výčtu uveden, ale tuhle postavu určitě nedabuje, protože nepromluví anglicky.

Jinak dabing je ok (nějak netuším jak lépe ho popsat). Kateřina Bohátová je velmi dobrá a tu komediální stránku zvládla dobře, Pavel Zedníček vynikající (jen chvilku trvá než si člověk odzvykne, že Nova furt protáčí Krok za krokem a tudíž jeho hlas automaticky vyvolá vzpomínku na Franka Lamberta), potěšila Jarmila Švehlová a překvapila Ivana Jirešová. Ale nejlepší na celém dabingu je Jan Szymik, na tu postavu svým hlasem sedí podle mě perfektně a herecky je taky výborný. Bohužel hlavní role je zase jak co a jak kdy - vážnější poloha celkem jde, ale ty komediálnější části a hlášky drhnou. Stejně jako dabing u Black Widow je dabing takový slabší.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od Jack_6428 »

Doteď jsem hlavního dabéra nikde neslyšel (věci co předtím daboval jsem neviděl neboť mě nezajímají) a docela by mě zajímalo, jak vůbec vzhledem ke svému původu česky zní. Asi jediné, co mohu zatím říct.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od Ištván87 »

Mluví perfektně česky - bez toho by nemohl dabovat. Mně osobně ve filmu Peklo je pro hrdiny hlasově hodně evokoval Jiřího Bartošku. Ale to byla taková specifická role. Jak mu půjde dabing v rodinné akční komedii, to těžko říct.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od Nanamarak »

Jiřího Čapku jsem nikde nezaslechl. Zajímalo by mě, koho tu dabuje?
A Filip Kaňkovský s velkou pravděpodobností Zach Cherry (Klev)
knww
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2014 18:44

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od knww »

Simca píše:Trocha spoileru v dabingu...:-)
Ale ten hlas... Opravdu nebyl dostupný Táborský? Na Zedníčka si ani vážně nezvyknu.. Jediný Edd mu sedne..
Změna možná byla kvůli tomu, že Táborský pak daboval Yondua ve Stážcích galaxie?
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Příspěvek od -kNiGHT- »

Nanamarak píše:Jiřího Čapku jsem nikde nezaslechl. Zajímalo by mě, koho tu dabuje?
A Filip Kaňkovský s velkou pravděpodobností Zach Cherry (Klev)
Jiří Čapka dabuje řidiče autobusu co se tam během jízdy složí k zemi o volant (byl nepřipoutanej! :D). Promluví až potom co se bus zastaví.

Jinak pan Zedníček byl skvělí. Jacoba Erftemeijera jsem do teď neslyšel, ale přišel mi originální a dobře mi na hlavní postavu sednul. Dabing byl dle mého celkově nadprůměrný.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“