Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

Příspěvek od KOMZA »

Před měsícem se nám povedlo obnovit soubory z verze 1.0, tedy té verze před preview na konci srpna a následnými úpravámi. Takže mám k dispozici původní verze všech cutscén, dokonce i těch, které nebyly součástí preview verze (nenacházely se v souborech), tím pádem si můžeme poslechnout původní cutscénu s Klárou Jandovou na Michelle a rovněž tu mám všechny cutscény s Vincenzem Ladislava Cigánka. Ještě mám samozřejmě cutscény s Carlem, ale on tam ani moc nemluví a ještě jsem se nedostala k tomu, abych to střihla...

Michelle (Klára Jandová): https://youtu.be/pfSAsStP08Y
Vincenzo (Ladislav Cigánek): https://youtu.be/ZegENmdBqOI (komplet)
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

Příspěvek od eroXman »

Díky za odkazy, netušil jsem, že to máš přímo na kanále :D

Je to jen můj pocit, ale K. Jandová mi přišla v té scéně celkem bez emocí, když slyším obě verze :-?
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1605
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

Příspěvek od TmavyCyklista »

Režie: Ladislav Hrádek
Vyrobilo: studio Hrádek

Ona to stejně spousta lidí ví, protože se na internetu ta informace už dávno objevila z více zdrojů, ale ať to máme i tady.

No a co dodat? Škoda toho americkýho technickýho zprznění, ale jinak tu máme jednoznačně nejvetší a nejlepší herní dabing v historii a pan Hrádek jasně dokázal, že je mistr svého oboru :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

Příspěvek od KOMZA »

Přidávám se k pochvale, vlastně bych možná měla až poděkovat, protože remake s tímhle dabingem byl prostě úžasným zážitkem. A musím říct, že jsem byla i lehce překvapená. Základ obsazení je pochopitelně mimo jakékoli zařazení, jak se tehdy však postupně začala objevovat další jména, další hlasy v průběhu hry, začalo to pro mě být dosti zajímavé. Nemůžu říct, že by mě pan Hrádek nenapadl, právě vzhledem k jeho zkušenostem s podobnými významnými projekty a navíc právě kvůli Mafii 2, plus některým dabérům, ale současně ve mně část obsazení evokovala spíše studio Fontána, ale další jména už byla víceméně jasná, navíc se pár zmínek objevilo na webu, takže nebylo pochyb. Ve výsledku je to pro mě nakonec jedině dobře, protože jde o zajímavý mix, kde se kromě původních herců sešli i ti nejzkušenější "herní dabéři" ze všemožných projektů a doplnila je i řada zajímavých nováčků, kteří to ozvláštnili. Ideální kombinace.

Se zvukem nám však nezbývá nic jiného, než se s ním smířit. Včera jsem to zrovna znovu řešila s brněnskými Hangáry, tohle vše je bohužel mimo jejich dosah. Je to smutné, protože to kazí nejen dojem z celé hry a samotného dabingu, ale hlavně to ničí tolik usilovné práce, která za tím bezesporu byla. Ale co se dá dělat... I přes tento fakt však zopakuji své tvrzení ze své recenze, jež vyplývá z toho všeho, co jsem za ten necelý rok o M1DE napsala – vrchol českého herního dabingu – zatím si stojím i nadále, důvodů pro to mám dostatek.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: Definitivní edice / Mafia: Definitive Edition

Příspěvek od KOMZA »

Mafia: Definitive Edition právě získala cenu Česká hra roku v kategorii technologické řešení, hlavním důvodem je dle zhodnocení i český dabing – "Výhru si zasloužila hlavně za perfektní kvalitu dabingu".
Odpovědět

Zpět na „Hry“