League of Legends

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1588
Registrován: 12 úno 2014 18:40

League of Legends

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Vydavatel: Riot Games

původní obsazení z roku 2014:
V českém znění: Bohdan Tůma (Blitzcrank; Fiddlesticks; Gangplank; Karthus; Thresh), Bohuslav Kalva (Dr. Mundo / Byznysmen Mundo; Swain), Claudia Vašeková (Quinn; Soraka), Dana Černá (Ashe; Janna / Rosnička Janna; Leona), Daniela Bartáková (Sejuani; Shyvanna), Eva Spoustová (Teemo / Astronaut Teemo), Helena Brabcová (Cassiopeia; Diana), Helena Dytrtová (hlasatelka), Jakub Nemčok (Amumu), Jan Nedvěd (Corki; Wukong), Jana Páleníčková (Elise; Morgana), Jiří Klem (Alistar; Darius; Galio / Strážce brány Galio), Jiří Knot (Heimerdinger; Twitch; Ziggs), Jiří Ployhar (Rengar; Trundle / Tradiční Trundle), Jiří Prager (Cho'Gath / Gentleman Cho'Gath / Robotický Cho'Gath), Jiří Schwarz (Brolaf; Garen; Gragas; Olaf; Sion), Jolana Smyčková (Caitlyn; Irelia; Kayle / Éterická Kayle), Karel Richter (Hermit), Libor Terš (Ryze; Shaco), Lucie Kožinová (Karma; Vi; Zyra), Ludvík Král (Jax; Xerath), Marek Libert (Yasuo / PROJEKT: Yasuo), Marika Šoposká (Nami; Lux), Martina Šťastná (Ahri; Poppy), Michal Gulyáš (Shen; Varus; Vladimir), Michal Holán (Veigar), Milan Slepička (Braum), Nikola Votočková (Miss Fortune; Orianna; Riven), Pavel Vondra (Renekton), Petr Burian (Ezreal / Pulzní Ezreal; Lee Sin; Master Yi), Petr Gelnar (Jayce / Ocelový Jayce; Tryndamere / Démonický Tryndamere; Twisted Fate; Urgot), Petr Oliva (Hecarim; Zilean), Petr Vichnar (Smečmistr Darius), Radek Hoppe (Rumble / Supergalaktický Rumble), Radka Stupková (Tristana), Radovan Vaculík (Singed), Regina Řandová (Akali; Evelynn; Lissandra), Rozita Erbanová (Jinx), Rudolf Kubík (Draven; Talon; Zed), Tomáš Gibiš (Kassadin; Mordekaiser; Nocturne; Yorick), Tomáš Juřička (Pantheon), Tomáš Karger (Graves; Jarvan IV; Viktor), Tomáš Racek (Azir), Zbyšek Horák (Brand / Zombie Brand; Gregor; Udyr / Udyr, strážce duší; Volibear; Xin Zhao), Zdeněk Hess (Aatrox / Mechanický Aatrox; Taric; Warwick), Zuzana Hykyšová (Vayne) a další


změny z roku 2014: Ludvík Král (Draven / Komentátor Draven / Lovec duší Draven), Pavel Vondra (Twitch)...


změny z roku 2015: Olda Gbelec (Tahm Kench), Oldřich Hajlich (Ekko), Radka Stupková (Dračí trenér Tristana), Tereza Chudobová (Kindred)...


změny z roku 2016: Bohuslav Kalva (Ryze), Dagmar Čárová (Camille), Dana Černá (PROJEKT: Ashe), Filip Ženíšek (Jhin), Jiří Schwarz (Mecha Zero Sion), Luděk Čtvrtlík (Aurelion Sol), Marika Šoposká (Taliyah / Freljord Taliyah), Michal Gulyáš (Kled), Michal Holán (Taric), Oldřich Hajlich (PROJEKT: Ekko), Rozita Erbanová (Hvězdná strážkyně Jinx; Vládkyně živlů Lux), Vladimír Kudla (Yorick)...


změny z roku 2017: Filip Jančík (Kayn), Filip Ženíšek (Rakan), Jaroslav Horák (Galio / Strážce brány Galio), Jolana Smyčková (Pulzní Caitlyn), Marek Libert (Nositel noci Yasuo), Martina Šťastná (Hvězdná strážkyně Ahri), Nikola Votočková (Nositelka úsvitu Riven), Pavel Rímský (Ornn), Pavlína Kostková Dytrtová (Xayah), Petr Burian (Boží pěst Lee Sin), Robert Picka (Rhaast), Rozita Erbanová (Lux), Viktorie Taberyová (Zoe), Zuzana Hykyšová (Evelynn; PROJEKT: Vayne)...


změny z roku 2018: Dana Černá (Leona Zatmění slunce), Filip Jančík (Kayn z Odysey), Ivo Hrbáč (Sylas), Jiří Hromada (Willump Bot), Jiří Klem (Božský král Darius), Jiří Knot (Dračí trenér Heimerdinger), Jiří Schwarz (Božský král Garen), Jitka Moučková (Irelia), Martin Zahálka (Swain), Martina Šťastná (Kai'Sa), Michal Holán (Božská pistolnice Miss Fortune - exoskelet), Terezie Taberyová (Akali)...


změny z roku 2019: Claudia Vašeková (Nositelka noci Soraka / Nositelka úsvitu Soraka), Dana Černá (Nesmiřitelná Ashe), Filip Ženíšek (Hvězdný strážce Rakan; Temný vesmír Jhin), Jiří Krejčí (Sett), Kristýna Skružná (Alune), Oldřich Hajlich (Ekko z True Damage), Malvína Pachlová (Yuumi), Pavlína Kostková Dytrtová (Hvězdná strážkyně Xayah), Petr Burian (Ezreal z Bitevní akademie), Rudolf Kubík (Galaktický zabiják Zed), Tereza Chudobová (Qiyana), Vasil Fridrich (Lucian), Vilém Udatný (Pantheon), Zdeněk Maryška (Mordekaiser)...

změny z roku 2020: Filip Ženíšek (Fiddlesticks / Narozeninový Fiddlesticks; Viego), Jana Páleníčková (Okultní Morgana), Jiří Ptáčník (Duchovní květ Thresh), Klára Nováková (Seraphine), Lucie Kušnírová (Rell), Marek Holý (Yone), Martina Šťastná (Duchovní květ Ahri), Petr Burian (Drak bouří Lee Sin), Petra Hobzová (Samira), Rudolf Kubík (Volibear), Terezie Taberyová (Kosmická Lux / Temný vesmír Lux)...


změny z roku 2021: Adéla Nováková (Gwen), Jolana Smyčková (Caitlyn z Bitevní akademie), Klára Nováková (Seraphine z K/DA NAPLNO), Lukáš Jurek (Strážce Graves), Marek Holý (Nositel úsvitu Yone), Marek Libert (Dr. Mundo / Byznysmen Mundo; Drak pravdy Yasuo / Drak snů Yasuo), Petr Burian (Porcelánový ochránce Ezreal), Radek Hoppe (Blitz z Vesmírného rytmu), Robert Hájek (Akshan), Rudolf Kubík (Elegán Zed), Zdeněk Maryška (PROJEKT: Mordekaiser), Zuzana Hykyšová (Okultní Evelynn; Strážkyně Vayne)...


změny z roku 2022: Dana Černá (Nesmiřitelná Leona), Filip Ženíšek (Král Viego), Jiří Krejčí (Duchovní květ Sett), Ladislav Cigánek (Udyr / Strážce duší Udyr), Martina Šťastná (Hvězdná strážkyně Kai'Sa), Nikola Votočková (Bojový králíček Miss Fortune), Regina Řandová (Bel'Veth; Hvězdná strážkyně Akali), Richard Wágner (K'Sante)...


změny z roku 2024: Bohuslav Kalva (Skarner / Robotický Alfa Skarner)...

Režie: Filip Ženíšek
Vyrobilo: studio Fontána
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 18 bře 2017 03:22, celkem upraveno 12 x.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: League of Legends

Příspěvek od Wolverine »

Jak si "free to play" hra mohla dovolit mít profesionální český dabing? :)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1588
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: League of Legends

Příspěvek od TmavyCyklista »

...a to mně tu ještě spousta jmen chybí :D U něčeho jsem si nebyl jistej, něco jsem nepoznal.

Přidal jsem to jenom proto, že jsem slyšel, že ten dabing je dost kvalitní, hra samotná mě nezajímá :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od KOMZA »

Já si spíš tak říkám... Hraje to vůbec někdo? Když se podíváte na YT, jsou tam samé nadávky. Přece jenom je fakt, že tohle není Warcraft 3, kterému pomáhá nostalgie. Obsazení je sice velké a některá jména jsou fakt dobrá, ale na to tahle generace moc neslyší, oceňuje to někdo? :-?
Já být LoLkař, tak po české verzi sáhnu, mně se líbí! ;)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1588
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: League of Legends

Příspěvek od TmavyCyklista »

Já celkově nemám rád internetový hry, zejména zrovna u moba her jsem nikdy nedokázal pochopit, jak vůbec můžou existovat, ale jeden čas jsem měl chuť si to kvůli tomu dabingu zahrát :D
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 12 bře 2017 14:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od eroXman »

KOMZA píše:Já si spíš tak říkám... Hraje to vůbec někdo? ...;)
Lolko je právě nejhranější hra na světě, má přes 100 milionů hráčů. Právě MOBA hry vznikly z Warcraft 3 jako mód - DotA (Defense of the Anchients). Já, co jsem četl,tak si na češtinu stěžuje dost lidí (aspoň ve FB skupinách) hlavně díky hlasatelce. Já souhlasím s tím,že "pětizářez" není zrovna nejlepší překlad (spíš se to nemělo překládat) a že hlasatelka se k tomu nehodí. Většina lidí,co znám, používají radši angličtinu než češtinu.

TmavýCyklista: Já,když nemám "úspěšný den" ,občas lituji toho,že jsem lolko jednou zapl. Nyní lolko hraji už 4 roky :D
Ještě si pamatuji dobu,kdy v lolku nebyla čeština.
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od KOMZA »

No právě, myslím, že to trochu postrádá význam, já osobně to vidím i trochu jako plýtvání dabingem, osobně hraje odhadem mých 50 přátel lolko, ale půlka o češtině neví a druhá půlka nadává, takže... :-?
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od eroXman »

Podle mě je český dabing v Lolku fakt parádní. Špatně je překlad předmětu a těch "multikillu" (=dvojzářež,troj atd.). Jenomže čeština v LoL je ještě Beta verze. Vložím zde citaci:
Riot píše:Českou lokalizaci budeme dále monitorovat a v závislosti na zpětné vazbě vás, českých hráčů, se můžou během následujícího roku objevit další úpravy a novinky
Z toho vyplývá,že se překlad může změnit. Český dabing je super. Teda kromě mého zjištění,že postavu Lux už nedabuje Klára Jandová,ale Rozita Erbanová,což bylo pro mne zklamání.
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od KOMZA »

Takže na tom dabingu se od toho roku 2014 pořád dělá? Lolko (ani Wowko) nehraju, takže nevím, jak to chodí, ale to třeba postupně přibývají nové postavy a hlášky, nebo tak něco?
A Riot je s reakcemi fanoušků spokojen? Já proti tomu dabingu nic nemám, ale docela by mě nějaké ty reakce zajímaly, protože se obávám, že těch ve stylu "to je tak strašně super" asi moc nebude.

A když tu byla řeč o Free to Play... Mně by se líbila lokalizace Team Fortress 2! Zas tolik toho tam k dabování není, ale myslím, že by se na tom dalo vyřádit, ale to už odbíhám od tématu! :D
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek od eroXman »

Ano, na dabingu a překladu se od roku 2014 (nebo od aktualizace 4.6) se dělá. Nové postavy přibývají stále a dochází také k přepracování postav (úprava stylu postavy,vzhledu),což vede také ke změně dabingu. Občas vychází skiny (=vhled postav),které můžou mít taky jiný dabing.
Hodně překladu se od začátku roku 2014 změnilo díky zpětné vazbě hráčů. Velké změny proběhly před 4 měsíci a stále se pracuje na lepším překladu. Bohužel se neví,kdy se přejde z beta verzi češtiny na plnou.
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Odpovědět

Zpět na „Hry“