Jiří Plachý

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Pálkman »

Teď jsem se to dozvěděl a velmi mě to mrzí, protože byl výborný herec a v dabingu bude nesmírně chybět. Vždy jsem ho rád slyšel v čemkoli. Poslední dobou se mi nejvíce líbil dabováním Anthonyho Hopkinse, pak také Michaela Cainea.

A zajímalo by mě, zda ho ještě aspoň stihl nadabovat, pokud byl obsazen, v jeho novém filmu Jan Žižka?
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od KOMZA »

S obavami jsem toto téma otevírala, a bohužel jsem se obávala oprávněně... Odchod mnoha skvělých umělců zamrzí, ale zrovna hlas Jiřího Plachého jsem znala už odmala a zařadil se mezi mé nejoblíbenější. Těžko vybrat jednu roli, jednoho herce, co se týče dabingu, ale čistě za sebe zkrátka musím vypíchnout Palpatina... Nejen český dabing přišel o výrazný hlas, ale rovněž i soubor vinohradského divadla, i tam byl nezaměnitelný a měla jsem ho ráda. Velká ztráta. Nechť odpočívá v pokoji. A děkuji.
Artezaj36
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2013 01:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Artezaj36 »

Dopoledne jsem procházel kolem Vinohradského divadla a úplně mě zamrazilo, když jsem viděl černé vlajky. Až před chvílí jsem se dočetl, že odešel vynikající herec pan Plachý...
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Angus MacGyver »

Odešel kníže Ignor, a nebo také vypravěč z "Věřte nevěřte"...
1403ka
Příspěvky: 3939
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od 1403ka »

túto smutnú novinku som sa pred pár chvíľami dozvedel na TW. a to ešte nedávno na Nový rok pozeral úplne prvý díel Futuramy, kde daboval hlavu Leonarda Nimoya. takýto hlas mi bude dlho chýbať. :cry:
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od eroXman »

To je mi strašně líto :cry: Pan Plachý byl jeden z mých oblíbených dabéru a hrozně mě mrzí, že ho už neuslyším :cry:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od videofil »

Jeden z mých nejoblíbenějších dabérů. Skvěle daboval např. Lance Henriksena.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Manche »

Ach jo, další skvělý dabér nás opustil... :( Ať odpočívá v pokoji a díky moc za všechny jeho výborné dabingy...
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Pan X »

Taktéž jsem se dneska dozvěděl tuto hroznou smutnou zprávu. :cry: :cry: :cry: A strašně moc mě to mrzí, je mi to moc líto, hlas pana Plachého mě provázel už od samého dětství a patřil k mým nejoblíbenějším dabérům. :cry: :cry:
Je to moc smutné, že jsme přišli o tak skvělého herce s tak nádherným hlasovým zabarvením jako měl pan Plachý. :cry: Velká ztráta nejen pro nás, ale i pro Vinohradské divadlo a pro náš český dabing. :cry: Páni HERCI odcházejí, a co bude po nich. Moc smutná věta, ale bohužel pravdivá, nikdo nejsme věčný a je to velice smutné, když přicházíme o tak skvělé lidi. Pan Plachý byl pan herec s velkým H. Bard českého dabingu a úžasný a charismatický hlas. Dokážu jeho hlas poslouchat hodiny a hodiny a vždy mě zahřeje na duši.♥ Děkujeme pane Plachý za vašeho úžasného Jonathana Frakese ve Věřte nevěřte, moje srdcová záležitost♥. Za vašeho skvělého Spocka ve Star Treku, úžasného Palpatina ve Star Wars, za Alana Arkina, Anthonyho Hopkinse, Christophera Walkena a za naprosto skvělého J.K. Simmonse a za další skvělé dabingy. :cry: Budete nám hodně chybět a děkujeme za vše. Odpočívejte v pokoji a upřímnou soustrast pozůstalým, R.I.P. :cry:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Jack_6428 »

Ztracený svět na Nově, Ztraceni na Nově, Věřte nevěřte, Spiderman... a samozřejmě Star Trek a Walken. Tak si ho nejvíc pamatuju já. Věk už měl, doba je blbá, ale i tak RIP. Obdivuji, že stále daboval i minulý rok. Moc těch starých velkých jmen nám nezůstává už.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“