Jiří Plachý

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

origamirek
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od origamirek »

Sbohem, králi Théodene, Váš podmanivý hlas mi už navždy nesmazatelně zůstane v hlavě. Děkuji za tu spoustu rolí, které jste za svůj život ztvárnil, a že jich není málo, a tak ani nelze nějakou vyloženě vypíchnout, ale přesto mě moc mrzí, že už žádnou další nepřidáte. Nechť odpočíváte mezi velikány hereckého a dabingového nebe v pokoji. Upřímnou soustrast rodině, blízkým, i nám divákům/posluchačům. Budete nám chybět. :cry:
Galapetr
Příspěvky: 30
Registrován: 18 pro 2010 12:14

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od Galapetr »

Přiznám se,že nemám rád slovo dabér.Podle toho slůvka to vypadá,že by tuhle nesmírně těžkou hereckou práci(těžkou ,když to má k něčemu vypadat) mohl dělat každý.Opak je pravdou.Pan Plachý byl jeden z nejlepších,jemu čest.Byla radost ho poslouchat☹
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od filip »

RIP :cry:

Odešel herec, jehož nezaměnitelný hlas k nám bude napořád promlouvat ze stovek zahraničních filmů a seriálů a vždycky potěší i ty nejnáročnější divácké duše.
Odešel dobrý člověk a skvělý kumštýř.
Jiří, zůstáváš pro vždycky s námi.

Za dabingovou sekci FITESU Jiří Kvasnička a Elmar Kloss
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od cenda »

Já se normálně k úmrtím herců nevyjadřuju, ale tady musím. Pan Plachý mě provázel vlastně od dětství, aniž bych si to já sám uvědomoval. Tím, jak nadaboval stovky, ba možná i tisíce rolí byl pro každého někým jiným. Pro mě to asi napořád bude komisař Giber z pentalogie Taxi. Ačkoliv se to zdá jako nic moc extra, ta role je náročná technicky i herecky a pan Plachý ji nejen zvládl převést do češtiny, ale francouzského představitele i o několik tříd přehrát do té míry, že v češtině ty filmy stojí a padají na něm. Myslím, že k jeho talentu není třeba říkat víc. Jen škoda, že nebyl dodržen i v posledním díle. Stejně jako je škoda, že už nestihne "svého" pana Carsona v dalším Panství Downton.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
andy
Příspěvky: 45
Registrován: 17 led 2011 22:54
Bydliště: Plzeň 1

Re: Jiří Plachý

Příspěvek od andy »

Doplňte si, že si Plachý ještě naposledy zopakoval Palpatina ve "Star Wars: Vadná várka".
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“