Karel Richter

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

kubajakub876
Příspěvky: 47
Registrován: 10 dub 2021 11:45

Re: Karel Richter

Příspěvek od kubajakub876 »

Ale, zdá se mi, že i podle databáze už přes rok nedabuje. Nebo se mýlím? :-?
V. Příhodová T.Taberyová I.Korolová J.Moučková J.Mařasová K.Lojdová K.Peřinová M.Chytilová, K.Nováková, L. Vondráčková
M. Libert P.Vondra M.Holán O.Hajlich M.Holý P.Neskusil P.Tesař L.Cigánek B.Tůma I.Hrbáč M.Stránský P.Soukup J.Prager L.Hruška
Z.Štěpán
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Karel Richter

Příspěvek od Pálkman »

Myslím si, že dabuje už jen štěky a proto asi není uveden u některých děl. Zatím naposledy (dle zdejších zdrojů) měl dabovat v roce 2021 v novém seriálu Falcon a Winter Soldier. Doufám, že časem někdo zjistí roli a herce, abych to mohl doplnit.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
kasper
Příspěvky: 17
Registrován: 16 črc 2014 21:33

Re: Karel Richter

Příspěvek od kasper »

Jsem nováček v oblastí dabingu
Současná situace V dabingu se vůbec nelibí nejsem ani na straně herců ani studii

Jsem technik v IT kdo by by chtěl pomoc s problém s pc notebookem ať mi napíše soukromou zprávu
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Richter

Příspěvek od eroXman »

Další smutná zpráva :cry: Jeho nezapomenutelný hlas mi bude chybět, odpočívejte v pokoji, mistře :cry:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
kubajakub876
Příspěvky: 47
Registrován: 10 dub 2021 11:45

Re: Karel Richter

Příspěvek od kubajakub876 »

Tak tuhle zprávu jsem fakt nečekal, když jsem tohle téma otevřel (určitě nejsem jediný).
R.I.P. mistře. :(
V. Příhodová T.Taberyová I.Korolová J.Moučková J.Mařasová K.Lojdová K.Peřinová M.Chytilová, K.Nováková, L. Vondráčková
M. Libert P.Vondra M.Holán O.Hajlich M.Holý P.Neskusil P.Tesař L.Cigánek B.Tůma I.Hrbáč M.Stránský P.Soukup J.Prager L.Hruška
Z.Štěpán
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Richter

Příspěvek od Angus MacGyver »

Loučím se s ním jeho nejslavnější dabingovou replikou "Monsieur Alfonse, rychle a stylově!"
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Richter

Příspěvek od Pan X »

Odešla velká moc, velká herecká LEGENDA. :cry: Je mi to moc líto. :cry: Pan Richter byl bard českého dabingu a veliká ikona herectví. :cry:. Děkujeme vám pane Richter za Vaše skvělé výkony a úžasné dabingy. Odpočívejte v pokoji a upřímnou soustrast pozůstalým. Budete tady chybět. A ještě jednou děkujeme :cry: R.I.P
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Karel Richter

Příspěvek od Pálkman »

Odešel další vynikající herec a dabér, který začínal dabovat, podle svých slov, už za 2. svět. války a věnoval se tomu až do neuvěřitelných 95 let (Falcon a Winter Soldier - 2021). :-: Poslední 2 roky ho už bohužel do dabingových studií nezvali přesto, že měl ještě chuť pokračovat. Vytvořil nezměrné množství rolí, zejména vedlejších, hlavní roli měl např. ve filmech Příběh Alvina Straighta a Venuše, skvělý byl také ve filmech: Fantomas 2 a 3, trilogii Bláznivá střela, Hamlet, Kmotr III - DVD, Pianista, X-Men 2, 3, Alexander Veliký, Gladiátor, Pettson a Fiškus a mnoho dalších filmů i seriálů. Zajímavostí je že často daboval soudce - což je v němčině richter. Ať odpočívá v pokoji.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
JanRichter
Příspěvky: 1
Registrován: 07 srp 2022 09:44

Re: Karel Richter

Příspěvek od JanRichter »

Dobrý den,
jménem rodiny děkujeme za krásné vzpomínky na našeho dědečka a udržování jeho odkazu. Rádi bychom vytvořili sestřih jeho nejikoničtějších dabingových rolí. Pro každého to bude něco jiného (pro mě třeba role Kaprála ze Slepičího úletu, HaloHalo, a další), proto bychom vás, fanoušky dabingu, rádi poprosili o pomoc s výběrem toho nejlepšího co nám tu dědeček zanechal.
Nejvíce bychom ocenili zaslání konkrétních dialogů ať už vystřižených, nebo v podobě odkazů (např. Slepičí úlet, 35:08). Výsledný sestřih samozřejmě uveřejníme.

Jan Richter, vnuk
jan.xrichter@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“